Материалдар / Көксерек бейнесі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Көксерек бейнесі

Материал туралы қысқаша түсінік
7 сыныпқа арналған ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Ақпан 2023
350
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



БҚО, Бөкей Орда ауданы, Саралжын ауылы

Қ.Сағырбаев атындағы мектеп-бөбекжай-балабақша кешенінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі


Бөлім:

Балалар мен үлкендер

Педагогтің аты-жөні:

Адайбекова Айгерім Қаһарманқызы

Күні:

10.02.2023 ж

Сыныбы:

7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Көксерек бейнесі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.1. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстыру;

7.2.2.1.Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (эпитет, теңеу, метонимия, метафора) қолданысын талдау;

Сабақтың мақсаты:

Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салыстырып, шығармадағы көркемдегіш құралдардың (эпитет, теңеу, метонимия, метафора) қолданысын талдап жаза алады.

Қазақ әдебиеті пәнінен 7-сыныпқа қысқа мерзімді жоспар



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Амандасу

  • Үй тапсырмасын сұрау

  • Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

  • Сабақ мақсатын оқушыларға таныстыру



  • Амандасу

  • Үй тапсырмасын көрсетеді

  • Жаңа сабаққа көңіл бөледі

  • Мұғалімнің көмегімен жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды


«Жарайсың!», «Тамаша!», «Өте жақсы!», «Бәрекелді!» сөздері арқылы мадақтау


Сабақтың ортасы

20 минут


































10 минут



Жаңа сабақ

Ой шақыру

«Flippity» әдісі

Адасқан әріптерді дұрыс орналастыру арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.


1- тапсырма

Топтық жұмыс



Shape1

Дескриптор:

- Шығармадағы Көксерек бейнесінің жағымды жағын табады;

- Көксерек бейнесінің әлсіз тұстарын қарастырады;

- Көксерек бейнесінің қауіпті тұсын ұсынады;

- Көксеректің мүмкіндіктерін еске түсіреді;

- SWOT талдауы көмегімен өз ойларын нақты әрі дәлелді жеткізеді.


2-тапсырма

Жеке жұмыс

«Twiq» әдісі

Тыңдалым

https://youtu.be/AcmpJKUMrPQ


Қараадырдың қарағанды сайы елсіз. Айналада қабат-қабат_____ адырлар. Жақын елге мәлім- ______ ін. Маңайы қасқырдың _________. Қазір де соның түбінде қысқы жүні әбден түлеп болмаған _________ қасқыр жатыр. Дәл сол кезде түп қарағаннан аса бере, алдында жас _______ қозы топ ете түсті.Соның артынан секіріп шыққан- ________ шолақ. Көксерек _________. Бірақ үлкейісі ________ емес, бәсеңдеу. Қасқырға шабатын _______төбеттер бұны талап та тастайды. Осылай жүріп жаз ортасы ауған кезде Көксерек ________көк шолақ қасқыр болып шықты.


Дескриптор:

- Тыңдалым тапсырмасын мұқият тыңдайды;

- Тапсырмадан 4 эпитетті тауып жазады;

- Тапсырмадан 2 теңеуді тауып жазады;

- Тапсырмадан 2 метафораны тауып жазады;

- Тапсырмадан 2 метонимияны тауып жазады;



Оқушылар кезекпен ортаға шығып, адасқан әріптерді орнына қояды.




Оқушылар қатар бойынша үш топқа бөлінеді. Шығармадағы Көксерек , Құрмаш, Құрмаштың әжесінің бейнесін еске түсіреді. SWOT талдауы көмегімен өз ойларын нақты әрі дәлелді жеткізеді.














Жазылым.



Тыңдалым тапсырмасын мұқият тыңдап, бос орынға көркемдегіш құралдарды орынды қолданады.






















Жалпы- 5 балл





















Жалпы – 5 балл














Постер





















Жеке жұмыс.












Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия «Ой сүзгі»

М.Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі бойынша өз жұмыстарыңа рефлексия жасаңдар.


Ұстаным. Шығарманы оқығаннан кейін менде қалыптасқан ұстаным...

Салыстыру.

Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді осылай салыстырдым...

Талдау.

Көркемдегіш құралдарды былай талдадым...

Қорытынды.

Мынандай қорытынды жасадым...












Дескриптор бойынша «Өзін- өзі бағалау»


«Ой сүзгі» арқылы, сабақты қорытындылайды.



















1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.

рефлексия



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!