Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қысқаша көбейту фрмулалары | Мектеп: «Береке» |
Күні: 02.03.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні: Г.Өтепова |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің әртүрлі тәсілдерін қолдану |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару, топтау және көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің әртүрлі тәсілдері арқылы көбейткіштерге жіктеу ұғымдарымен танысады
|
Сабақ мақсаттары | Барлығы: ортақ көбейткіші бірдей сандарды жақша сыртына шығара алады
Оқушылардың басым бөлігі:Қысқаша көбейту формулаларын пайдаланып көпмүшені көбейткішке жіктей алады
Кейбір оқушылар:көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің әртүрлі тәсілдерін қолданып, есеп құрастыра біледі. |
Бағалау критерийлері | 1.Көпмүшенің көбейткіштерін жақша сыртына шығара алады2.Топтау тәсілдері арқылы көбейткіштерге жіктей алады 3.Көпмүшені көбейткіштерге жіктеудің әртүрлі тәсілдері арқылы көбейткіштерге жіктеу |
Тілдік мақсаттар | Коэффициент, әріпті көрсеткіш, бүтін өрнек, бірмүше, көпмүше, ұқсас бірмүшелер, көбейткішке жіктеу,қысқаша көбейту формулалары
|
Құндылық-тарды дарыту
| Жақсы қарым-қатынас орнату,ынтымақтастық,өзгелер-дің кәзқарастарына құрметпен қарау,шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, өмір бойы оқуға дайын болу |
Пәнаралық байланыстар | Математика,геометрия,биология |
Бастапқы білім
| 1.Қысқаша көбейту фрмулалары |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы
| ♣Ұйымдастыру кезеңі♣Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Жақсы сөз- жан шуағы, сабақты топтарға берілген жақсы сөздермен бастау, жақсы көңіл күй сыйлау.
Оқу,білім-жанған шырақ ойласаң.Үйренерсің іздеп көрсең қоймасаңҚу білімді бу беліңді жігер салПайда таппасың білімге көңіл бөлмесең
Барлық достарыма сәттілік тілеймін♣Оқушылар «Геометриялық фигуралар арқылы» үш топқа бөлемін. І топ. «Үшбұрыш» тобыІІ топ. «Төртбұрыш» тобыІІІ топ. «Шеңбер» тобы Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижені таныстырамын
|
Түрлі түсті қағаз |
Сабақтың ортасы | ♣Үй тапсырмасын тексеру №5.131
♣Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. «Математикалық диктант»Топтарға қысқаша көбейту формулаларын еске түсіру,пысықтау мақсатында: үлестірме қағаздар ұсынамын. 1. Тиімді тәсілмен есептеңдер: 29612- 2953∙2969 2. Бос орындарды толтырыңдар: (*+*)2=* +84x2y3+49y63.Көбейткіштерге жіктеңдер: 64a3-125b3
♣Оқушылар «ойлан – жұптас – бөліс – есепте» деген стратегия бойынша жұмыс жасайды. Өз ойымен топта бөліседі, тиімді жолмен есептейдіОрындайтын тапсырма №5.141 №5.142
♣«Кім жылдам» ойыны Жеке тапсырма 1.Көбейткішке жіктеңдер: (m+1)-m(m+1) 2.Тепе-теңдікті дәлелдеңдер: (х –1)(х+1)(х2+1)(х4+1)=х8-13. Көбейткішке жіктеңдер: x2 + 8x + 15Үйге тапсырма.№ | Үлестірме қағазА3
Оқулық
«Сарғалдақ» гүлі |
Сабақтың соңы | Рефлексия БББ стратегиясыКері байланыс..
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз
| «Ойлан,жұптас, бөліс»-топтық бағалау ,бағалау критерилері бойынша критериалды бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |