Материалдар / Коучинг "Сабақтағы іс-әрекеттегі зерттеу мұғалімнің оқыту тәжірибесін жетілдіру тәсілі ретінде"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Коучинг "Сабақтағы іс-әрекеттегі зерттеу мұғалімнің оқыту тәжірибесін жетілдіру тәсілі ретінде"

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге коучинг жүргізуге көмегі бар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Ақпан 2021
400
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Апта


Күні:

Мұғалім: Ашримбетова Г.Б.

Өткізілетін орны:


Тақырыбы

Сабақтағы іс-әрекеттегі зерттеу мұғалімнің оқыту тәжірибесін жетілдіру тәсілі ретінде

Мақсаты

Сабақтағы іс-әрекетті зерттеу негізінде тәжірибені жақсарту және жетілдіру

Оқу нәтижелері

Оқытуды дамыту мен жетілдіру үшін,мұғалімнің оқуы мен

тәжірибесінің құралы ретінде мұғалімдер мектепке «Сабақты

зерттеу» тәсілін енгізудің алгоритмін әзірлейді.

Түйінді идеялар

«Сабақтағы іс-әрекеттегі зерттеу» сыныпта жүргізілетін, бірге жоспарлайтын, сабақ беретін, бақылайтын және зерттеу сабақтарындағы оқуды талдайтын мұғалімдер тобының эскперименттік зерттеуінің арнайы формасы.

«Сабақты зерттеу» мұғалімнің өз оқытуында жекелеген оқушыны оқытудың сапасы туралы ойлануына ықпал етеді.

«Сабақты зерттеу» тәсілінің циклі мұғалімдерге оқушы қажеттілігін қанағаттандыру үшін инновациялық педагогикалықтәсілдерді дамыту мен жетілдіру үшін көмектеседі.

Сабақты зерттеу барысындағы анықталған жаңалықтар өз мектептері мен көрші мектептердегі әріптестер арасында таратылады.

Сабақты зерттеу тәсілінің мектепке енгізілгеніне байланысты сабақтағы басты екпін үдерісті дамытуға немесе қолдауға және жоспарлауға жасалады.


2 минут


2 минут



13 минут








7 минут





3 минут







Сабақ барысы

«Көбелекті гүлге қондыру» әдісі арқылы

3 топқа бөлу: 1-топ «Жоспарлау»,2-топ «Оқыту», 3-топ «Қадағалау».

Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу

Суреттерді көрсете отырып, тақырыпты және мақсатын ашу

Тренердің кері байланысы

1-тапсырма

Топтағыларға таныстырылым ұсынады. ІС-ӘРЕКЕТТЕГІ ЗЕРТТЕУ ДЕГЕНІМІЗ НЕ? бойынша мұғалімге арналған нұсқаулық тарату.

Таныстырылым «Синектің конустық метафорасы» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру. Қалай жауап беретіндеріңіз өз құзырларыңызда

І топ: Біз НЕГЕ оқытудың әдістерін зерттеп үйренуіміз керек?

ІІ топ: ҚАЛАЙ біз оны істейміз?

ІІІ топ: Біз сыныпта НЕ істеуіміз керек?

2-тапсырма берілген тапсырмаларды ретімен дұрыс орналастыру

І топ: Сабақты зерттеу, СЗ-дің кезеңдері

ІІ топ: Ұсынылатын әрекеттер

ІІІ топ: Не бақыланады?







Бағалау: І топ

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Балл

Сұраққа толық әрі тиянақты жауап береді

1


Сұраққа толық жауап береді

1

Сұраққа тиянақты жауап береді

1

Тиімді түрде дәлелдей алады

1

Сұраққа жауап беруде сұрақтың аясынан ауытқушылық орын алды

Сұрақтан ауытқымайды

1

Тақырыппен жұмыс барыснда топ мүшелері толықтай қатысады

1

Сабақты зерттеу кезеңдерінің тапсырмаларын дұрыс орналастырады

2

Сабақты зерттеу кезеңдерін

5

1 кезеңді дұрыс табады

1

2 кезеңді дұрыс табады

1

3 кезеңді дұрыс табады

1






ІІ топ

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Балл

Сұраққа толық әрі тиянақты жауап береді

1


Сұраққа толық жауап береді

1

Сұраққа тиянақты жауап береді

1

Тиімді түрде дәлелдей алады

1

Сұраққа жауап беруде сұрақтың аясынан ауытқушылық орын алды

Сұрақтан ауытқымайды

1

Тақырыппен жұмыс барыснда топ мүшелері толықтай қатысады

1

Сабақты зерттеу кезеңдерінің тапсырмаларын дұрыс орналастырады

2

Сабақты жоспарлау кезеңдерін дұрыс табады

1

Сабақты өткізу кезеңдерін дұрыс табады

1

Талқылау кезеңдерін дұрыс табады

1

ІІІ топ

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Балл

Сұраққа толық әрі тиянақты жауап береді

1


Сұраққа толық жауап береді

1

Сұраққа тиянақты жауап береді

1

Тиімді түрде дәлелдей алады

1

Сұраққа жауап беруде сұрақтың аясынан ауытқушылық орын алды

Сұрақтан ауытқымайды

1

Тақырыппен жұмыс барыснда топ мүшелері толықтай қатысады

1

Сабақты зерттеу кезеңдерінің оқушыдан не бақылананатынын дұрыс орналастырады

2

Әлеуметтік кезеңдерін дұрыс табады

1

Эмоциялық кезеңдерін дұрыс табады

1

Танымдық кезеңдерін дұрыс табады

1


2минут






Кері байланыс: «Бес сөз бір сөйлем» әдісі

1минут

Тренердің кері байланысы Мұғалімде Шульманның «мұғалімнің үш көмекшісі» деп аталған қасиеттер болғанда ғана оқыту жақсы болып саналады десе, хәкім Абай нағыз адам болу үшін нұрлы ақыл, ыстық қайрат, жылы жүрек қажет деген. Шульманның "үш көмекшісі" бір мұғалімнің бойынан табылғанда ғана,құзырлы мұғалім болып саналады десек қателеспеспіз. Табысты мұғалімнен білім алатын табысты оқушыларымыз көбейе берсін!!!

«Ұстаздың биігі ойлана қарасаң, биіктей береді, үңіле қарасаң, тереңдей береді, қол созсаң қарсы алдыңда, айналсаң артыңда тұрғандай», — дейді грек оқымыстысы Сократ. Осы биіктіктің шыңынан көрінейік! Оқушы бізді осындай қалыпта көрсін!
























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!