Материалдар / Коучинг тақырыбы: «Көшбасшылық деген не?»
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Коучинг тақырыбы: «Көшбасшылық деген не?»

Материал туралы қысқаша түсінік
сынып жетекшілер бірге тәрбие жұмысындағы кейбір проблемаларды шешу жолдарын қарастыру арқылы кәсіби шеберлігін арттыру, коучингте өткізілген оқыту әдістерін ,стратегияларды өз сабақтарында қолдануды үйренеді. көшбасшылық туралы түсініктерін қалыптастырады, тапсырмалар орындау арқылы түсініктерін кеңейтеді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Ақпан 2018
946
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Коучинг тақырыбы: «Көшбасшылық деген не?»

Мақсаты: сынып жетекшілер бірге тәрбие жұмысындағы кейбір проблемаларды шешу жолдарын қарастыру арқылы кәсіби шеберлігін арттыру, коучингте өткізілген оқыту әдістерін ,стратегияларды өз сабақтарында қолдануды үйренеді. көшбасшылық туралы түсініктерін қалыптастырады, тапсырмалар орындау арқылы түсініктерін кеңейтеді

Әдіс-тәсілдері: «Әнші аттары»топқа бөліну»,сұрақ жауап, «Ойлан-Жұптас-Бөліс» әдісі , миға шабуыл, топтық және жұптық жұмыстар

Ресурстар:МАН,үлестірме, A4 парақтары АКТ, постерлер

Уақыты

Кезеңдері

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

3минут

Әншілер аттарына қарай топқа бөлу

Әнші аттарына қарай топқа бөлемін


Әншілер аттары жазылған қағазды таңдайды.Топқа бөлінеді

Әділ топқа бөлу



2

10минут

Бейнекөрсетілім


Көшбасшылық деген не? бейнекөрсетілім

Көрсетілімді көреді, ой қорытады, талдайды

Ойын түйіндейді

3







10минут







2минут

Ұлы тұлғалар







Стикерлер арқылы бағалау

Ұлы тұлғалардың ортақ қасиетін табуды ұсынамын

1топ: Ел басшылары:Н.Назарбаев,Б.Момышұлы, Д.Қонаев

2 топ: қазақ хандары:Тәуке хан,Абылай хан,Қасым хан

3 топ:қазақ билері:Әйтеке би,Қазыбек би, Төле би


Стикер арқылы топтар бірін-бірі бағалауын ұсынамын

Суреттерді көреді, ойын жинақтайды,өзара ой бөліседі





Стикерлер беру арқылы бағалайды

Тұлғалардың ортақ қасиетін табады,ортаға салады




Топтар бірін-бірі бағалайды

4

15минут









2минут

Тапсырма орындау

«Ойлан-Жұптас-Бөліс»

әдісі







«Бағдаршам»әдісі арқылы бағалау

Тапсырма:«Көшбасшы қандай болу керек?» қорғауды ұсынамын


Топтар бірін-бірі бағалауды ұсынамын


Тапсырманы түсінеді, бірлесіп постермен жұмыс жасайды







«Бағдаршам»әдісі арқылы бағалайды

Флипчартқа түсіреді,қорғайды








Бірін-бірі бағалайды

5

3минут

Сергіту сәті

«Ормандағы аңшы»сергіту сәтін өткіземін

Көңіл-күйін көтереді, сергиді

Сергіту сәтін орындайды

6

15минут





2минут

Рөлдік ойын





«Бас бармақ»арқылы бағалау

Көшбасшы рөлін сомдауын ұсынамын:

1топ-_өктемшіл көшбасшы

2 топ-сыйласымды көшбасшы

3 топ-бастамашыл көшбасшы


Бас бармақ бойынша топтар бірін-бірі бағалауды ұсынамын

Топтар өз рөлдерін сомдау үшін ойласады,рөлге кіреді




Топтар бірін-бірі бағалайды

Рөлді нақтылайды,

сомдайды




Әділ бағалайды

7

3минут

Рефлексия

Бүгінгі коучинг сізге ұнады ма?


Коучингтен алған әсерлерін параққа жазады

Өз ойларын түйіндейді.



























Коучинг –сессия тақырыбы: «Сынып жетекші»

Мақсаты: көшбасшылық туралы түсініктерін қалыптастырады, тапсырмалар орындау арқылы түсініктерін кеңейтеді

Әдіс-тәсілдері: «»топқа бөліну»,сұрақ жауап, «Ойлан-Жұптас-Бөліс» әдісі , миға шабуыл, топтық және жұптық жұмыстар

Ресурстар:флипчарттар,маркерлер,стикер(әр түсті)видеоролик

Уақыты

Кезеңдері

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

3минут

Ұйымдастыру

Коучинг-сессия тақырыбы мен мақсатын түсіндіру

Топқа бөлу:Тәрбие,ата-ана,бала, ұстаз сөздері бар нақыл сөздермен бөлу


Әншілер аттары жазылған қағазды таңдайды.Топқа бөлінеді

Әділ топқа бөлу



2

4 минут

Қызығушылық ояту


бейнекөрсетілім

Көрсетілімді көреді, ой қорытады, талдайды

Ойын түйіндейді

3







10минут


15 минут









1.Ассоциация құру:»Үздік сынып жетекші дегенді қалай түсінесің?»

2.Рөлдік ойын

(төменде берілген СЖ образын ашу керек.Тапсырма аяқталған соң топтар бір-біріне «1,2,3» шапалақтау арқылы баға береді.

Еріншек сынып жетекші

Алакөз сынып жетекші

Арызқой сынып жетекші

Ұрыншақ сынып жетекші

Суреттерді көреді, ойын жинақтайды,өзара ой бөліседі





Стикерлер беру арқылы бағалайды

Тұлғалардың ортақ қасиетін табады,ортаға салады




Топтар бірін-бірі бағалайды




Сергіту сәті:




20 минут

Мағынаны тану

Постер қорғау: «Бала тәрбиесі-баршаға ортақ»(сыныпта проблема болатын «қиынға бейім»оқушының бейнесін сала отырып,олармен мәселені шешу және алдын алу жұмыстарының тиімді жолдарын көрсету

(топтың үстел беттеріне стикер жабыстыру арқылы бағалау)

Сәтсіз отбасының баласы

Әлеуметтік аз қамтылған отбасының баласы

Байдың ерке баласы

Қараусыз қыз бала




3 минут

Ой-толғаныс

Интервью (топтар тапсырма бойынша жұмыс жасап жатқанда топтың мүшесінен төмендегі сұрақтар бойынша интервью алады:

-Коучинг сізге ұнады ма?Дәлел

-Ұтымды жерлерін атаңыз

-Көтеріліп жатқан мәселелердің Сіз үшін қандай маңызы бар деп ойлайсыз?

-Топпен жұмыс кезінде Сіз қандай әрекеттер атқардыңыз?

-Өз жұмысыңызға қанағаттанасыз ба?




10 минут

Кері байланыс


































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!