Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Крит- микендік мәдениет туралы мифтері айтады
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
|
Сабақ: |
Мектеп: С.Сейфуллин орта мектебі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 29.01.2021 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ахмадиев Азамат Турдыкулович |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Крит- микендік мәдениет туралы мифтері айтады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
5.2.2.3- ежелгі дүниенің өнеріне сипаттама беру |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: -Ежелгі грек мифтері туралы нақты ұғымы қалыптасады -Ежелгі грек өркениетінің қалыптасуы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көпшілік оқушылар:Грекия құдайлары туралы мифтік-аңыздарды дұрыс талдай алады -Грекия географиялық орнын |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Грекиялық өнердің кейбір элементтерін алған білімін күнделікті өмірде қолдана алады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Минойлық-Ахейлік өркениет туралы алған білімдерін көрсете алады. -Ежелгі грек мифтеріндегі батырлар мен құдайларды атай алады -Ежелгі грек мифтеріндегі сюжеттердің маңызды тұстарын атайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, бейнелеу өнері, геометрия, музыка |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтармен байланыс |
Сыни тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер .Ежелгі Грекия мифтерін түсіндіріндер 2.Ежелгі Грекия өнерін сипаттаңыздар 3.Грекия географиялық орындарын, грек өркениеттерін анықтайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ежелгі Қытай |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы Сабақтың ортасы. Мағынаны ажырату (постер құру) оқушыларға қосымша деректер таратылады. Ағылшын тілі Ақиқат пен жалған ба? «Ия» дегендер жасыл түсті парақша көтереді «Жоқ» дегендер қызыл түсті парақша көтереді Жинақтау «Екі жақты күнделік» оқушылардың сабақтан алған білімдерін тексеру Соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды тақтадағы бірдей стикерлер арқылы 4топқа бөлеміз. Стикердің артында Грекия құдайларының аттары жазылған. І топ Зевс құдайы (басты құдай) ІІ топ Афина ( Афина –даналық және жеңіс құдайы) ІІІ топ Афродита ( сұлулық пен махаббат құдайы) ІҮ топ Деметра (өнім мен өсімдік құдайы) Оқушылардың қызығушылығын арттыру мақсатында құдайлар туралы түсінік.( аңыз-әңгіме) Ой қозғау: Француздың бір ойшылы : «Елді сыртқа танататын екі тұлға бар, оның бірі, екіншісі» -деген екен. Кім болуы мүмкін? Мұғалім сөзі: Ендеше, сындарлы да үйлесімді сыртқы саясат пен тамаша дипломат- ел қауіпсіздігінің кепілі болса, өздеріндей білімді, еңбекшіл, ел тарихын құрметтейтін тұлға болмақ. Сондықтанда сендердің алдарында аса күрделі міндеттер тұр. Оған жету үшін оқу, іздену, еңбектену керек І топ: Ежелгі Грекияның географиялық жағдайы ІІ топ: Минойлық өркениет ІІІ топ: Ахейлік Грекия ІҮ топ: Б.з.б ХІ-ІХ ғасырдағы Грекия АКТ мүмкіндіктерін пайдалану арқылы мифтердегі құдайлар мен батырлар, Афинаның сәулет ескерткіштері, Зевс мүсіні, Акрополь,театр туралы видео-фильм көрсетіледі. «Білу» Біз білеміз! Стратегиясын пайдаланып-мифтегі құдайлар мен батырлары, мифтегі сюжеттер, Афинадағы сәулет ескерткіштерді, театр жанры жайында айтады, берілген суреттерді зерттейді. Өмірлік білімдеріне сүйеніп өз білгендерін әр топ айтады
Оқушының аты-жөні Сыныбы: Пәні Күні: Табыс өлшемдері Крит- микендік мәдениет туралы мифтері айтады
|
Стикер алғаннан кейін әр столға топ аттары қойылады. Оқулықпен жұмыс |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, денсаулық, АКТ-мен байланыс. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың жеке қабілеттерін ашу мақсатында «Сұрақтар шеңбері» әдісін қолданылады «Бірлесіп ойланайық, орындайық» әдісі арқылы жұптық жұмыс жүргізіледі. |
«3,2,1,» әдісі Бүгінгі сабақта есте қалған үш нәрсе: Сабақ барысында естіген екі маңызды ұғым: Сабақ барысында туындаған бір сұрақ:
|
Топқа бөлінген кезде, сынып құралдарын пайдалануда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертілді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |