Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ктп Өнер таңдау курсы 10- сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 01.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Тас және қола дәуірінің ескерткіштері. Сақтар және ғұндар өнері. |
Сабақтың мақсаты: |
Жаңа әдіс - тәсілдерді пайдаланып, оқушыларды сақ және ғұн өнерінің ерекшеліктерімен таныстыру. |
Күтілетін нәтиже: |
Сақ және ғұн мәдениетінің кезеңдерін атайды. Сақ және ғұн мәдениетінің негізгі ерешеліктерін атап, салыстыра алады. |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Жүректен – жүрекке» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Жүректен- жүрекке ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
Оқулық, ғаламтор, плакат |
Жаңа сабақ (20 мин) |
|
Дәптермен жұмыс жасайды |
Оқулық Ғаламтор Плакат Дүние жүзінің саяси картасы |
Жаңа сабақты бекіту 15 мин |
Венн диаграммасы |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Екі мәдениетті салыстырады. |
Плакат, маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Қол сигналы бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 02.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Түрік қағанаты ескерткіштері |
Сабақтың мақсаты: |
Жаңа әдіс - тәсілдерді пайдаланып, оқушыларды түрік қағанатының ескерткіштерімен таныстыру. |
Күтілетін нәтиже: |
Түрік қағанатының ескерткіштерін кезеңге бөле алады.Түрік қағанаты ескерткіштерінің негізгі ерешеліктерін атап, салыстыра алады. |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Жүректен – жүрекке» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Жүректен- жүрекке ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
Оқулық, ғаламтор, плакат |
Жаңа сабақ (20 мин) |
Топтастыру стретегиясы Түріктер деп кімдерді атаймыз? Топтық әдіс арқылы жаңа сабақты меңгерту. |
Дәптермен жұмыс жасайды Топқа бөлінген оқушылар өз тақырыптарын қорғайды. Тас дәуірінің ескерткіштері, балбал тастар, Қарахан дәуірінің ескерткіштері |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 15 мин |
Венн диаграммасы |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Түркі халықтарының ескерткіштерін кезеңдер бойынша салыстырады. |
Плакат, маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Қол сигналы бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 08.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Қыш өнері. |
Сабақтың мақсаты: |
Жаңа әдіс - тәсілдерді пайдаланып, оқушылардың қыш өнері, оның ерекшеліктері туралы түсініктерін кеңейту. |
Күтілетін нәтиже: |
Қыш өнерінің даму кезеңдерін біледі. Керамиканың пайда болу тарихын айта алады. Әр кезең ыдыстарының ерекшеліктерін салыстыра алады. |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Шаттық шеңберін» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Шаттық шеңбері ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
Оқулық, ғаламтор, плакат |
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Сұрақ жауап Түрік қағанаты тұсындағы бізге танымал ескерткіштер қандай? Балбал тастар мүсіні қанша топқа бөлінген? Кемпіртастар қашан пайда болған? Күлтегін ескерткіштері туралы не білесің? |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Жаңа сабақ (15 мин) |
Өкіл әдісі Неолит дәуірінің қыш ескерткіштері Ұлы Жібек жолының бойындағы қалалардың қыш ескерткіштері. |
Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Өрмекші торы. Ежелгі Қазақстан керамикасы қай кезден бастап пайда болды? Қыш құмыралардың қандай көне түрлерін білесіңдер? Отырар керамикасының пайда болу тарихы туралы не білесіңдер? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Кескін карта Плакат, маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Көне қыш құмыралар туралы фотоальбом жасау |
|
|
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 09.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Түркі халықтарына ортақ ою өрнектер. |
Сабақтың мақсаты: |
Жаңа әдіс - тәсілдерді пайдаланып, оқушыларды түркі халықтарының ою өрнектерімен таныстыру |
Күтілетін нәтиже: |
Ежелгі түркі халықтарының ою өрнегі туралы біледі. Кезеңдер бойынша өрнектердің ерекшеліктерін атайды. |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Шаттық шеңберін» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Шаттық шеңбері ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
Оқулық, ғаламтор, плакат |
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Сұрақ жауап Ұлттық нақыштағы үлгіні жоғалтпаған қандай құмыра түрлерін атай аласыңдар? Көне қыш құмыраларды қай жерден көруге болады? |
Сұрақтарға жауап береді |
|
Жаңа сабақ (15 мин) |
Өкіл әдісі Түркі халықтарының қолданған ою өрнектерінің түрлері Кілемдер және оларға салынатын өрнектер |
Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Өрмекші торы. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Кескін карта Плакат, маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Дәстүрлі көне ою өрнектер үлгілерін жинақтап, өрнек құрастырыңдар. |
|
|
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 15.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Халықтық қолөнер |
Сабақтың мақсаты: |
Оқыту үшін бағалауды тиімді пайдаланып, оқушыларды түркі халықтарының ою өрнектерімен таныстыру |
Күтілетін нәтиже: |
Дәстүрлі қазақ өнеріндегі қолөнер өнерінің алар орны туралы айта алады. Халықтық қолөнердің түрлерін атайды. Қазақ қолөнерін дамытуда өз үлесін қосып жүрген шеберлер еңбегіне баға береді.. |
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Шаттық шеңберін» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Шаттық шеңбері ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Өрмекші торы. Ұлттық нақыштағы үлгіні жоғалтпаған қандай құмыра түрлерін атай аласыңдар? Көне қыш құмыраларды қай жерден көруге болады? Түркі халықтарының ою өрнектерінің бір біріне ұқсастығының себебі неде? |
Сұрақтарды стикерге жазып, өрмекші торына жабыстырады. Бір бірінің сұрақтарына жауап береді. |
|
Жаңа сабақ (15 мин) |
Кемпірқосақ әдісі Халықтық қолөнер Халықтық қолөнердің түрлері Шеберлер |
Топта жаңа сабақ мәтінін талқылайды. Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Инсерт кестесі |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерімен бөліседі. |
Стикер маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Халық шеберлері жайлы қосымша мәлімет жинақтаңдар |
|
|
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 16.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлттық киім үлгілері. |
Сабақтың мақсаты: |
Оқыту үшін бағалауды тиімді пайдаланып, оқушыларды қазақ халқының ұлттық киім үлгілерімен таныстыру. |
Күтілетін нәтиже: |
Дәстүрлі қазақ қолөнеріндегі киім тігу өнерінің алар орны туралы айта алады. Қазақ халқының ұлттық киім түрлерін атайды. |
Сабақтың түрі: |
аралас |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Жүректен жүрекке ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Өрмекші торы. Дәстүрлі қазақ қолөнері жайлы не білесіңдер? Қолөнер түрлерін атаңдар Қазақ қолөнерінің тарихы қай кезеңнен басталады? |
Сұрақтарды стикерге жазып, өрмекші торына жабыстырады. Бір бірінің сұрақтарына жауап береді. |
|
Жаңа сабақ (15 мин) |
Кемпірқосақ әдісі Киім тігу өнері жайлы. Қазақ киімдерінің түрлері. Киімдегі әлеуметтік ерекшеліктер |
Топта жаңа сабақ мәтінін талқылайды. Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Инсерт кестесі |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерімен бөліседі. |
Стикер маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Қазақ әйелдерінің белгілі киімдері жайлы альбом жасаңдар. |
|
|
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 22.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Ши тоқу өнері. |
Сабақтың мақсаты: |
Оқыту үшін бағалауды тиімді пайдаланып, оқушыларды қазақ халқының ши тоқу өнерімен таныстыру. |
Күтілетін нәтиже: |
Дәстүрлі қазақ қолөнеріндегі ши тоқу өнерінің алар орны туралы айта алады. Ши түрлерін атайды. Шидің жасалу жолын біледі. |
Сабақтың түрі: |
аралас |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөздер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Жүректен жүрекке ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Деңгейлік тапсырмалар. Дәстүрлі қазақ қолөнері жайлы не білесіңдер? Қолөнер түрлерін атаңдар. Қазақ қолөнерінің тарихы қай кезеңнен басталады? Қазақтың ұлттық киімдерін атаңдар. Ұлттық киімдердің түрлерін ажыратыңдар. Ұлттық киім үлгілерінің басты ерекшелігін атаңдар. |
Стикерлерге жазылған сұрақтарды таңдайды және деңгейіне қарай балл алады. . Бір бірінің сұрақтарына жауап береді. |
|
Жаңа сабақ (15 мин)
|
Мозайка әдісі Ши тоқу өнерінің тарихы Шидің түрлері Ши жасау технологиясы. |
Топта жаңа сабақ мәтінін талқылайды. Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Инсерт кестесі |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерімен бөліседі. |
Стикер маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Ши жасау технологиясы |
Шидің түрлері |
|
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 23.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Ағаш өңдеу және зергерлік өнер. |
Сабақтың мақсаты: |
Оқыту үшін бағалауды тиімді пайдаланып, оқушылардың ағаш өңдеу және зергерлік өнер жайлы білімдерін кеңейту. |
Күтілетін нәтиже: |
Дәстүрлі қазақ қолөнеріндегі киім тігу өнерінің алар орны туралы айта алады. Қазақ халқының ұлттық киім түрлерін атайды. |
Сабақтың түрі: |
аралас |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Жүректен жүрекке ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Өрмекші торы. |
Сұрақтарды стикерге жазып, өрмекші торына жабыстырады. Бір бірінің сұрақтарына жауап береді. |
|
Жаңа сабақ (15 мин) |
Кемпірқосақ әдісі |
Топта жаңа сабақ мәтінін талқылайды. Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Инсерт кестесі |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерімен бөліседі. |
Стикер маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Ағаш өңдеу және зергерлік өнер |
|
|
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 29.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ халқының тұңғыш суретшісі – Шоқан Уалиханов |
Сабақтың мақсаты: |
Оқыту үшін бағалауды тиімді пайдаланып, оқушылардың Ш.Уалихановтың суретшілік қыры жайлы білімдерін кеңейту. |
Күтілетін нәтиже: |
Шоқан Уалихановтың туындыларын атайды. Аталған шығармаларының шығу тарихын баяндайды. |
Сабақтың түрі: |
аралас |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Жүректен жүрекке ойыны ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Өрмекші торы. |
Сұрақтарды стикерге жазып, өрмекші торына жабыстырады. Бір бірінің сұрақтарына жауап береді. |
|
Жаңа сабақ (15 мин) |
Кемпірқосақ әдісі |
Топта жаңа сабақ мәтінін талқылайды. Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Инсерт кестесі |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерімен бөліседі. |
Стикер маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Ш.Уалихановтың еңбектері |
|
|
|
Рефлексия |
|
|
||
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
|
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
Тексерілді С.Ақылбекова
10- сынып Өнер 30.09.2016ж
Сабақтың тақырыбы: |
Орыс және Еуропа суретшілерінің Қазақстанға саяхат жасауы және жер аударылып келуі. |
Сабақтың мақсаты: |
Жаңа әдіс-тәсілдерді тиімді пайдаланып, оқушылардың Қазақстандағы кәсіби суретшіліктің қалыптасуы жайлы білімдерін кеңейту. |
Күтілетін нәтиже: |
Қазақстанға жер аударылып келген суретшілерді атайды. Олардың шығармашылығын біледі. Әр суретшінің ерекшелігін атап, шығармаларын салыстыра алады. |
Сабақтың түрі: |
аралас |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дереккөз дер, Құрал жабдықтар |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Шаттық шеңбері» тренингін пайдаланамын. Бұл әдіс бойынша оқушылардан бүгінгі және болашақта өтетін сабақтарда бір бірлеріне табысты болуын тілеулерін сұраймын, бұл үдеріске өзімде қатысамын . |
Шаттық шеңбері тренингі ұйымдастырылады, онда оқушылар бір - бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі және болашақтағы сабақтарда табысты болуларына тілектестік білдіреді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау 10 мин |
Өрмекші торы. |
Сұрақтарды стикерге жазып, өрмекші торына жабыстырады. Бір бірінің сұрақтарына жауап береді. |
|
Жаңа сабақ (15 мин) |
Джигсо әдісі. |
Топта жаңа сабақ мәтінін талқылайды. Дәптермен жұмыс жасайды. |
Оқулық Ғаламтор Плакат |
Жаңа сабақты бекіту 10 мин |
Жазба күнделігі |
Оқушылар бүгінгі сабақтан үйренгендерімен бөліседі. |
Стикер маркерлер. |
Бағалау 4 мин |
Бүгінгі сабақ мақсаты қандай еді? Біз мақсатқа жеттік пе? деп, оқушылар мақсатқа жеткен жетпегенін қол сигналы арқылы көрсетулерін сұраймын |
Оқушыларға мақсатқа жеткен жетпегенін өзін өзі саналы түрде бағалайды. Бағдаршам түстері бойынша бағалау. |
Бағалау парағы. |
Рефлексия 2 мин
|
Оқушыларға не түсінгенін және не түсінбегенін стикерлерге жазып плакаттағы өз аттарының тұсына жабыстыру тапсырылады. Түсінбеген тақырыптары бойынша үйде қайталап келуге міндеттеме алатынын ескертемін. |
НЕ ТҮСІНГЕНІН және НЕ ТҮСІНБЕГЕНІН стикерге жазады. Түсінбегенін үйде оқып келуге міндеттеме алады |
Стикерлер |
Үйге тапсырма |
Өздеріңе ұнаған бір суретшінің жеке шығармасына талдау жасап, эссе жазыңдар. |
|
|
|
Рефлексия |
|
|
||
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
|
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
Пәні: өнер ДОТЖО:
Сабақ тақырыбы: Қазақ халқының тұңғыш кәсіби суретшісі Ә.Қастеев |
Мектеп: № 57С.Мұқанов жалпы орта мектебі |
|||||||
Күні: 06.10.2016ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Әмірсеит. |
|||||||
СЫНЫП: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқытудағы жаңа тәсілдерді қолданып, қазақтың тұңғыш суретшісі Әбілхан Қастеевтің өмірі мен шығармашылығымен танысу. |
|||||||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Ә.Қастеевтің автобиографиясын біледі. Оқушылардың көбі мынаны орындай алады: Қастеевтің шығармаларын, ерекшеліктерін атайды. Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Қастеев шығармаларының қазақ сурет өнерінде алар орнына баға береді. |
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:. Қастеев шығармаларының ерекшеліктері туралы білгендерін қолданып, шығармашылық тапсырмаларды орындай алады. Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология: |
|||||||
Ресурстар |
Оқулық, интербелсенді тақта, үлестірмелер, бағалау парағы, табыс өлшемдері |
|||||||
Алдыңғы оқу |
Қазақстандағы сурет өнері |
|||||||
Сабақтың жоспары |
||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың барысы |
Бағалау түрлері |
||||||
І. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
І. Топтастыру: үш сөзді Көктем, Жаз, Қыс сөздерін оқушылар кезек- кезек айтып, үш топқа бірігеді. ІІ.Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Мен және біз» тренингі: әр жұп алдымен өзіне, артынша сыныпқа сипаттама береді. |
формативті бағалау |
||||||
Үй тапсырмасын сұрау. 10 минут |
|
1-2 ұпайға дейін 1-5 ұпай аралығында бағаланады |
||||||
Қызығушылықты ояту: 1 минут Мағынаны тану. 5 минут |
|
формативті бағалау 1-3 ұпай аралығында |
||||||
VІ. Ой толғаныс: 15 минут |
|
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Сабақты бекіту
|
«Желпуіш» әдісі Әр оқушы сабақтан алған білімдері негізінде сұрақ құрастырып, желпуіштерін ауыстырады және жұптасының жазған сұрақтарына жауап береді. |
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Үйге тапсырма 2 минут |
1-деңгей: Ә.Қастеев шығармалары тақырыбында фотоальбом жасау 2-деңгей: Көркем эссе жазып келу. 3-деңгей: 1.Тақырып бойынша 5 сұрақ және жауабын жазып келу. |
1-7 ұпай аралығында 1-7 ұпай аралығында
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Бағалау 1 минут |
Әр топтағы топбасшылардың бағалау парақтары негізінде жиынтық балл мен бағаны жариялау, мадақтау. |
|
||||||
Кері байланыс 2 минут |
«Бес сөз, бір сурет»әдісі: |
|
||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||
Пәнаралық байланыс: тарих АКT‐мен байланыс құндылықтармен байланыс: интербелсенді тақта |
||||||||
|
Рефлексия |
|||||||
|
||||||||
|
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|||||||
|
|
|||||||
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
Пәні: өнер ДОТЖО:
Сабақ тақырыбы: 1930-1960жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуы мен дамуы. |
Мектеп: № 57С.Мұқанов жалпы орта мектебі |
|||||||
Күні: 07.10.2016ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Әмірсеит. |
|||||||
СЫНЫП: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқытудағы жаңа тәсілдерді қолданып, 1930-1960жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуы мен даму тарихымен танысу. |
|||||||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: 1930-1960 жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуына үлес қосқан суретшілерді атайды. Оқушылардың көбі мынаны орындай алады: Суретшілердің шығармаларын, ерекшеліктерін атайды. Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: 1930-1960жылдардағы Қазақстан суретшілерінің шығармаларының қазақ сурет өнерінде алар орнына баға береді. |
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:. 1930-1960жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнеріндегі шығармалардың ерекшеліктері туралы білгендерін қолданып, шығармашылық тапсырмаларды орындай алады. Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология: |
|||||||
Ресурстар |
Оқулық, интербелсенді тақта, үлестірмелер, бағалау парағы, табыс өлшемдері |
|||||||
Алдыңғы оқу |
Қазақстандағы сурет өнері |
|||||||
Сабақтың жоспары |
||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың барысы |
Бағалау түрлері |
||||||
І. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
І. Топтастыру: үш сөзді Көктем, Жаз, Қыс сөздерін оқушылар кезек- кезек айтып, үш топқа бірігеді. ІІ.Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Мен және біз» тренингі: әр жұп алдымен өзіне, артынша сыныпқа сипаттама береді. |
формативті бағалау |
||||||
Үй тапсырмасын сұрау. 10 минут |
«Айналмалы бекеттер»: Үш топтың оқушыларына үш түрлі тапсырмалар мен сұрақтар беріледі, онда оқушылар орындарын ауыстырып жүріп, барлық топтың сұрақтарына жауап береді. Жаттығуларды өздері тексеріп, бір бірін бағалайды. бағаланады. |
1-2 ұпайға дейін 1-5 ұпай аралығында бағаланады |
||||||
Қызығушылықты ояту: 1 минут Мағынаны тану. 5 минут |
«Миға шабуыл». 1930-1960 жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуы мен дамуына өз үлесін қосқан қандай суретшілерді білесіңдер? Әбілхан Қастеев мұражайы қызметкерлерінің естеліктері аудио видео жазба тыңдау |
формативті бағалау 1-3 ұпай аралығында |
||||||
VІ. Ой толғаныс: 15минут |
«Өкіл» әдісі: тақырыпты топта оқып-үйрену. |
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Сабақты бекіту
|
«Желпуіш» әдісі Әр оқушы сабақтан алған білімдері негізінде сұрақ құрастырып, желпуіштерін ауыстырады және жұптасының жазған сұрақтарына жауап береді. |
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Үйге тапсырма 2 минут |
1-деңгей: 1930-1960жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуына үлес қосқан шығармалары тақырыбында фотоальбом жасау 2-деңгей: Көркем эссе жазып келу. 3-деңгей: Тақырып бойынша 5 сұрақ және жауабын жазып келу. |
1-7 ұпай аралығында 1-7 ұпай аралығында
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Бағалау 1 минут |
Әр топтағы топбасшылардың бағалау парақтары негізінде жиынтық балл мен бағаны жариялау, мадақтау. |
|
||||||
Кері байланыс 2 минут |
«Бес сөз, бір сурет»әдісі: |
|
||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||
Пәнаралық байланыс: тарих АКT‐мен байланыс құндылықтармен байланыс: интербелсенді тақта |
||||||||
|
Рефлексия |
|||||||
|
||||||||
|
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|||||||
|
|
|||||||
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
Пәні: өнер ДОТЖО:
Сабақ тақырыбы: Қазақстан бейнелеу өнерінің өрлеу кезеңі. 1960-1970 |
Мектеп: № 57С.Мұқанов жалпы орта мектебі |
|||||||
Күні: 13.10.2016ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Әмірсеит. |
|||||||
СЫНЫП: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылар 1960-1970жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің өрлеу кезеңімен танысады. |
|||||||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: 1960-1970 жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуына үлес қосқан суретшілерді атайды. Оқушылардың көбі мынаны орындай алады: Суретшілердің шығармаларын, ерекшеліктерін атайды. Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: 1960-1970жылдардағы Қазақстан суретшілерінің шығармаларының қазақ сурет өнерінде алар орнына баға береді. |
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:. 1960-1970жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнеріндегі шығармалардың ерекшеліктері туралы білгендерін қолданып, шығармашылық тапсырмаларды орындай алады. Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология: |
|||||||
Ресурстар |
Оқулық, интербелсенді тақта, үлестірмелер, бағалау парағы, табыс өлшемдері |
|||||||
Алдыңғы оқу |
Қазақстандағы сурет өнері |
|||||||
Сабақтың жоспары |
||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың барысы |
Бағалау түрлері |
||||||
І. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
І. Топтастыру: үш сөзді Көктем, Жаз, Қыс сөздерін оқушылар кезек- кезек айтып, үш топқа бірігеді. ІІ.Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Жүректен жүрекке» тренингі. Оқушылар бір бірлеріне тілек айтады. |
формативті бағалау |
||||||
Үй тапсырмасын сұрау. 10 минут |
«Жасырын тест»: Үш топтың оқушыларына сұрақтар беріледі, жазбаша орындайды. Жаттығуларды өздері тексеріп, бір бірін бағалайды. Қазақ халқының тұңғыш кәсіби суретшісі... Қазақтан шыққан тұңғыш суретші... «Жатақ» суреті кімнің еңбегі.... Т.Г.Шевченконың қаламынан туындаған шығармалар... Ә.Қастеевтің туған жері... ТүркСіб, Амангелді сарбаздары тарихи еңбектердің авторы... |
1-2 ұпайға дейін 1-5 ұпай аралығында бағаланады |
||||||
Қызығушылықты ояту: 1 минут Мағынаны тану. 5 минут |
«Миға шабуыл». 1960-1970 жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуы мен дамуына өз үлесін қосқан қандай суретшілерді білесіңдер? Әбілхан Қастеев мұражайы қызметкерлерінің естеліктері аудио видео жазба тыңдау |
формативті бағалау 1-3 ұпай аралығында |
||||||
VІ. Ой толғаныс: минут |
«Өкіл» әдісі: тақырыпты топта оқып-үйрену. |
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Сабақты бекіту
|
«Желпуіш» әдісі Әр оқушы сабақтан алған білімдері негізінде сұрақ құрастырып, желпуіштерін ауыстырады және жұптасының жазған сұрақтарына жауап береді. |
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Үйге тапсырма 2 минут |
1-деңгей: 1960-1970жылдардағы Қазақстан бейнелеу өнерінің қалыптасуына үлес қосқан шығармалары тақырыбында фотоальбом жасау 2-деңгей: Көркем эссе жазып келу. 3-деңгей: Тақырып бойынша 5 сұрақ және жауабын жазып келу. |
1-7 ұпай аралығында 1-7 ұпай аралығында
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Бағалау 1 минут |
Әр топтағы топбасшылардың бағалау парақтары негізінде жиынтық балл мен бағаны жариялау, мадақтау. |
|
||||||
Кері байланыс 2 минут |
«Бес сөз, бір сурет»әдісі: |
|
||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||
Пәнаралық байланыс: тарих АКT‐мен байланыс құндылықтармен байланыс: интербелсенді тақта |
||||||||
|
Рефлексия |
|||||||
|
||||||||
|
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|||||||
|
|
|||||||
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
Пәні: өнер ДОТЖО:
Сабақ тақырыбы: Қазақ гобелен өнерінің қалыптасуы |
Мектеп: № 57С.Мұқанов жалпы орта мектебі |
|||||||
Күні: 14.10.2016ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: А.Әмірсеит. |
|||||||
СЫНЫП: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылар қазақ гобелен өнерінің қалыптасу, даму тарихымен және өкілдерімен танысады. |
|||||||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: гобелен өнерінің пайда болу тарихын біледі. Оқушылардың көбі мынаны орындай алады: Қазақ гобелен өнерінің өкілдерін шығармаларын атайды. Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: Гобеленшілердің шығармаларын салыстыра алады. |
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:. Қазақ гобелен өнерінің қалыптасу тарихы туралы білгендерін қолданып, шығармашылық тапсырмаларды орындай алады. Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминология: |
|||||||
Ресурстар |
Оқулық, интербелсенді тақта, үлестірмелер, бағалау парағы, табыс өлшемдері |
|||||||
Алдыңғы оқу |
Қазақстанның кәсіби суретшілерінің қалыптасуы |
|||||||
Сабақтың жоспары |
||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың барысы |
Бағалау түрлері |
||||||
І. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
І. Топтастыру: үш сөзді Мүсінші, кескіндемеші, гобеленші сөздерін оқушылар кезек- кезек айтып, үш топқа бірігеді. ІІ.Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Жүректен жүрекке» тренингі. Оқушылар бір - бірлеріне тілек айтады. |
формативті бағалау |
||||||
Үй тапсырмасын сұрау. 10 минут |
«Жасырын тест»: Үш топтың оқушыларына сұрақтар беріледі, жазбаша орындайды. Жаттығуларды өздері тексеріп, бір бірін бағалайды. Қазақ халқының тұңғыш кәсіби суретшісі... Қазақтан шыққан тұңғыш суретші... «Жатақ» суреті кімнің еңбегі.... Т.Г.Шевченконың қаламынан туындаған шығармалар... Ә.Қастеевтің туған жері... ТүркСіб, Амангелді сарбаздары тарихи еңбектердің авторы... |
1-2 ұпайға дейін 1-5 ұпай аралығында бағаланады |
||||||
Қызығушылықты ояту: 1 минут Мағынаны тану. 5 минут |
«Миға шабуыл». Гобелен дегеніміз не?
Гобелен өнері туралы оқушыларға тірек сызбалармен түсіндіру. |
формативті бағалау 1-3 ұпай аралығында |
||||||
Ой толғаныс: 15 минут |
«Джигсо» әдісі: тақырыпты топта оқып-үйрену. Қазақ гобелен өнерінің қалыптасуы Құрасбек Тыныбековтың шығармашылығы Бәтима Зәуірбекованың шығармашылығы |
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Сабақты бекіту
|
«Фишбоун» әдісі Әр топтың оқушылары сабақтан алған білімдері негізінде балық қаңқасын толықтырады. |
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Үйге тапсырма 2 минут |
1-деңгей: Қазақ гобеленшілері, шығармалары тақырыбында фотоальбом жасау 2-деңгей: Көркем эссе жазып келу. 3-деңгей: Тақырып бойынша 5 сұрақ және жауабын жазып келу. |
1-7 ұпай аралығында 1-7 ұпай аралығында
1-5 ұпай аралығында |
||||||
Бағалау 1 минут |
Әр топтағы топбасшылардың бағалау парақтары негізінде жиынтық балл мен бағаны жариялау, мадақтау. |
|
||||||
Кері байланыс 2 минут |
«Не түсіндім, Не түсінбедім»әдісі: |
|
||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||
Пәнаралық байланыс: тарих АКT‐мен байланыс құндылықтармен байланыс: интербелсенді тақта |
||||||||
|
Рефлексия |
|||||||
|
||||||||
|
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|||||||
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|||||||
|
|
|||||||
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|