Материалдар / Квадрат теңдеу 8-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Квадрат теңдеу 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгебра пәнінен "Квадрат теңдеу" тақырыбына арналған қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қараша 2018
698
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

8.2.А Квадрат теңдеулер

Мектеп:

Сабақ :

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8 А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңдеу

Оқу мақсаттары

8.2.2.1 квадрат теңдеудің анықтамасын білу;

8.2.2.2 квадрат теңдеулердің түрлерін ажырату;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Квадрат теңдеулердің коэффициенттерін ажырату, квадрат үшмүшелерінің ұғымын білу және дербес жағдайын түсіну.Квадрат теңдеудің дербес түрлерін ажыратады.

Басым көпшілігі: Толымсыз квадрат теңдеулерді шеше алады.

Кейбір оқушылар: Квадрат теңдеулерді топтастыру арқылы және толық квадратын бөліп алу арқылы шешімдерін табады.

Жетістік критерийлері

Оқушы:

  • Квадрат теңдеудің коэффицеттерін ажырата алады

  • Толымсыз квадрат теңдеулердің шешу жолдарын үйренеді;

  • Толымсыз квадрат теңдеулерді шешеді

Тілдік мақсаттар

Оқушылар: теңдеуді оқи алады, есептерді талқылайды, өз ойын басқаларға жеткізе алады, дәлелдейді, қорытынды жасайды.

Пәнге қатысты лексика мен

терминология

Квадрат, дәреже, түбір, оң сан, теріс сан, формула, айнымалы, сызықтық теңдеу, мәндес теңдеу, толық квадрат теңдеу,толымсыз квадрат теңдеу, коэффициенттер.

Құндылықтарға баулу

Оқушылар ынтымақтастық ортада жұмыс жасайды. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.

Қазақстанның тәуелсіздігі мен Астана жалпы ұлттық құндылықтардың басымдықтарын қарастыру, тапсырма ұсыну.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, тарих

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Алдыңғы білім

Квадрат түбір, арифметикалық түбір, квадрат түбір қасиеттері, өрнектерді түрлендіру, екі өрнектің қосындысының және айырымының квадраты.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

4 мин







4 мин

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

«Сен маған, мен саған» әдісі арқылы бір-бірімен дәптерлерін алмастыра отырып, тақтадағы дұрыс жауабы арқылы тексереді.

6.7 есеп

Дескиптор

1

Толымсыз квадрат теңдеуді шешіп, түбірін табады

2

Өрнектерді ықшамдап ,толымсыз квадрат теңдеу түріне келтіріп түбірін табады

3

Көбейткіштерді топтау тәсілі арқылы көбейткіштерге жіктейді, есептерді шешеді

«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау






Үлестірме қағаз













Сабақтың ортасы





10мин








































10 мин





















8 мин





Жалпы сыныппен жұмыс.

БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ. Нұсқау беру жəне айту: Слайд арқылы жаңа тақырып мазмұнын түсіндіріліп квадрат теңдеулердің түрлерін сәйкестендіру кестесі арқылы оқушылар табу керек.

Анықтама. түріндегі берілген теңдеу квадрат теңдеу деп аталады.Мұндағы а,b,c –нақты сандар және а 0 ,ал х – айнымалы.Теңдеудегі а- бірінші коэффицент, b- екінші коэффицент, с- бос мүше


ах2+bx=0 (мұндағы с0)

ах2+c=0 (мұндағы b=0)

ах2=0 (мұндағы b=0,c = 0)


b немесе c ,немесе в мен с –нің екеуі де нөлге тең болатын дербес жағдайлардағы квадрат теңдеу толымсыз квадрат теңдеу деп аталады

x2+px+q =0

Егер толық квадрат теңдеудегі бірінші коэффицент 1-ге тең (а=1), онда ол келтірілген квадрат теңдеу деп аталады

ах2+bx+c=0



«Кім жылдам?» әдісі (Жеке жұмыс)

Теңдеулердің қайсысы квадрат теңдеу болады:

1) 2,5х2 + 3х +7 =0,                   4) 19х24+1=0,

2) 6х-0,25х=0,                           5) х2+х-6,9=0,

3) 8 - 1,3х2=0,                            6) х2- =0.


 Бекіту жəне қолданысқа енгізу: «Мен саған,сен маған » Оқушы парталасымен жұптасып оқулықтағы тапсырмаларды орындайды.

6.11.Теңдеуді шешіңдер

1)9х2-4= 0; 3) y2 - = 0 5) 4x2 -2x =0

2)5x2 – 20 =0; 4) 0,64- y2=0 6) 3x-2x2 =0

САРАЛАУ ТƏСІЛДЕРІ (тапсырма, қарқын)

Оқушыларға деңгейлі тапсырма беру арқылы жеңілден күрделіге қарай алға ілгерлетіп отыру арқылы оқушылардың білім деңгейін анықтаймыз.

Деңгейлік тапсырмалар:

1А .Теңдеуді шешіңдер; 2B.Теңдеудің түбірін табыңдар;

1) 2-20=0 1) 11x2-6x-27=8x2-6x

2) 4x2-2x =0 2)26+5y-0,5y2=2,5y2+26

3C. Көбейткіштерге жіктеудің сол жақ бөлігін топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу арқылы шешіңдер;

6.15

Дескиптор

Ұпай

1

Толымсыз квадрат теңдеуді шешіп, түбірін табады

1

2

Өрнектерді ықшамдап ,толымсыз квадрат теңдеу түріне келтіріп түбірін табады

1

1

3

Көбейткіштерді топтау тәсілі арқылы көбейткіштерге жіктейді, есептерді шешеді

2

1

Тапсырманы орындау нәтижесіне қарай оқушыларды бағалаймыз. Тапсырманы дұрыс орындамаған оқушыларға бағыт бағдар көрсетміз. Түсінбеген оқушылармен диалог және қолдау көрсету тәсілі арқылы сөзбен қолдап ынталандырамыз.



Оқулық, слайд
































































Сабақтың соңы

4 мин



Кері байланыс.

Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:

Оқушылар «Бағдаршам» әдісі арқылы жаңа сабақ бойынша алған білімдерін бағалау

Үйге тапсырма: 6.21, 56-бет

«БББ» кестесі

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілет іжоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Алдын ала топқа біріктіруді жоспарлау. Тапсырма.Қарқын.Диалог және қолдау тәсілдері қолданылады.











Жұптық жұмыста өзара бағалау. Жеке жұмыс жасағанда өзара бағалау. Берілген деңгейлік тапсырмаға дискриптор құрып оқушылардың сабақты қаншалықты менгергенін айқындаймын.Әрбір оқушыны назардар тыс қалдырмай жеке қадір-қасиетін сезіну үшін іс-әрекетіне қарай мадақтау алады

Көзге жаттығу жасату. Интерактивті тақтаны уақытымен пайдалану.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!