Тексерілді .................................
|
Сыныбы: 8 «Ә» |
Мерзімі: 15.01.2018 |
«Опорный орта мектебі» КММ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер тақырыбына есептер шығару |
||
|
Мақсаты |
Биквадрат теңдеу және квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісімен шешу алгоритмін есептер шығаруда дұрыс қолдана алуға үйрене отырып, өтілген тақырып бойынша білімдерін тереңдетіп, жинақтау. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
- биквадрат теңдеу және квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулердің коэфиценттерін анықтайды. - биквадрат теңдеу және квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулердің шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісімен шешу алгоритмін есептер шығаруда қолдана алуға үйренеді. -өтілген тақырып бойынша білімдерін тереңдетіп, жинақтайды. |
||
|
Әдіс- тәсілдер |
«Шатасқан баулар» стартегиясы, деңгейлік тапсырма, сұрақ – жауап. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Оқулық, интербелсенді тақта, үлестірме қағаз, кубик.
|
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
|
|
Кіріспе |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ұйымдастыру бөлімі: Амандасу, түгелдеу. «Сәттілік» сөзіне жылы лебіздерін айту Үй тапсырмасы №190 Интерактивті тақтадан жауаптарын тексерту |
Топ басшыларына бағалау критерийі беріледі. Оқушылар үй жұмысын дәптерлерін алмаса отырып бірін бірі тексереді. |
|
|
Тұсаукесер Оқулықпен жұмыс |
Мұғалім оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды.
№ 191, 192 (1,2,3) «Шатасқан баулар» стратегиясы бойынша өткен тақырыптарды қайталау. (Мұғалім оқушыларға дұрыс және дұрыс емес тапсырмалар мен сұрақтар береді). Оқушылар жеке-жеке берілген тапсырманы оқып дұрыс емес тапсырманың қатесін тауып өз ойын тобында талқылап жауабын береді. (СТО,топтық талдау) 1 топтың тапсырмасы
2 топтың тапсырмасы
t= 10±6, t2=16 , t2=4, Жауабы:16; 4 3 топтын тапсырмасы
а=8 в=5 с=10.
|
|
|
|
Сергіту сәті |
Фото куб мақал – мәтел Мақал-мәтелдер беріледі. Оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері, яғни Виет теоремасына кері теорема бойынша квадрат теңдеу құрастыру керек.
Ж:
Жігіт бір сырлы, сегіз қырлы.
Ж:
Ұлға отыз үйден, қызға қырық үйден тыю.
Ж:
Жеті жұрттың тілін біл, (жеті түрлі білім іл)
Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын Ж: Білетінің бір, білмейтінің тоқсан тоғыз Ж: Бір тал кессең, он тал ек. Ж: Жеті рет өлшеп, бір рет кес. Ж: Алты жасар бала келсе, алпыстағы қария сәлем берер. Ж: Ақылы бар бала он бесінде баспын дер, ақылы жоқ бала отызында жаспын дер Ж: |
|
|
|
Деңгейлік тапсырма |
A
B
C
|
Топтағы әрбір оқушы өз деңгейіндегі тапсырманы орындайды. |
|
|
Сабақты бекіту |
Теңдеуді шешіңдер 1. 2х4 – 4х2 + 5 = 0 А) 1; 4 В) түбірі жоқ С) 5; 2 Д)3;2 2. х4 – 7х2 + 12 = 0
А)
± С) түбірі жоқ Д) ± 4; ± 3
3.
А) -6.-2; -7.-1 В) ø С) -7.-1 ; Д) -6.-2 |
Жұптық жұмыс |
|
|
Бағалау |
Үйге тапсырма № 191(4), 192 (2), 194 |
Күнделігіне жазып алады |
|
|
Рефлексия |
Табыс сатысы |
стикерге жазып жапсырады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер тақырыбына есептер шығару
Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер тақырыбына есептер шығару
Тексерілді .................................
|
Сыныбы: 8 «Ә» |
Мерзімі: 15.01.2018 |
«Опорный орта мектебі» КММ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер тақырыбына есептер шығару |
||
|
Мақсаты |
Биквадрат теңдеу және квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісімен шешу алгоритмін есептер шығаруда дұрыс қолдана алуға үйрене отырып, өтілген тақырып бойынша білімдерін тереңдетіп, жинақтау. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
- биквадрат теңдеу және квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулердің коэфиценттерін анықтайды. - биквадрат теңдеу және квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулердің шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісімен шешу алгоритмін есептер шығаруда қолдана алуға үйренеді. -өтілген тақырып бойынша білімдерін тереңдетіп, жинақтайды. |
||
|
Әдіс- тәсілдер |
«Шатасқан баулар» стартегиясы, деңгейлік тапсырма, сұрақ – жауап. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Оқулық, интербелсенді тақта, үлестірме қағаз, кубик.
|
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
|
|
Кіріспе |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ұйымдастыру бөлімі: Амандасу, түгелдеу. «Сәттілік» сөзіне жылы лебіздерін айту Үй тапсырмасы №190 Интерактивті тақтадан жауаптарын тексерту |
Топ басшыларына бағалау критерийі беріледі. Оқушылар үй жұмысын дәптерлерін алмаса отырып бірін бірі тексереді. |
|
|
Тұсаукесер Оқулықпен жұмыс |
Мұғалім оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды.
№ 191, 192 (1,2,3) «Шатасқан баулар» стратегиясы бойынша өткен тақырыптарды қайталау. (Мұғалім оқушыларға дұрыс және дұрыс емес тапсырмалар мен сұрақтар береді). Оқушылар жеке-жеке берілген тапсырманы оқып дұрыс емес тапсырманың қатесін тауып өз ойын тобында талқылап жауабын береді. (СТО,топтық талдау) 1 топтың тапсырмасы
2 топтың тапсырмасы
t= 10±6, t2=16 , t2=4, Жауабы:16; 4 3 топтын тапсырмасы
а=8 в=5 с=10.
|
|
|
|
Сергіту сәті |
Фото куб мақал – мәтел Мақал-мәтелдер беріледі. Оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері, яғни Виет теоремасына кері теорема бойынша квадрат теңдеу құрастыру керек.
Ж:
Жігіт бір сырлы, сегіз қырлы.
Ж:
Ұлға отыз үйден, қызға қырық үйден тыю.
Ж:
Жеті жұрттың тілін біл, (жеті түрлі білім іл)
Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын Ж: Білетінің бір, білмейтінің тоқсан тоғыз Ж: Бір тал кессең, он тал ек. Ж: Жеті рет өлшеп, бір рет кес. Ж: Алты жасар бала келсе, алпыстағы қария сәлем берер. Ж: Ақылы бар бала он бесінде баспын дер, ақылы жоқ бала отызында жаспын дер Ж: |
|
|
|
Деңгейлік тапсырма |
A
B
C
|
Топтағы әрбір оқушы өз деңгейіндегі тапсырманы орындайды. |
|
|
Сабақты бекіту |
Теңдеуді шешіңдер 1. 2х4 – 4х2 + 5 = 0 А) 1; 4 В) түбірі жоқ С) 5; 2 Д)3;2 2. х4 – 7х2 + 12 = 0
А)
± С) түбірі жоқ Д) ± 4; ± 3
3.
А) -6.-2; -7.-1 В) ø С) -7.-1 ; Д) -6.-2 |
Жұптық жұмыс |
|
|
Бағалау |
Үйге тапсырма № 191(4), 192 (2), 194 |
Күнделігіне жазып алады |
|
|
Рефлексия |
Табыс сатысы |
стикерге жазып жапсырады |
|
шағым қалдыра аласыз
















; ±
2 В)
ø













