Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
11.11. 24ж |
|
|
Сынып: |
10Б |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Мағжан мен Жүсіпбек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (интервью) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау; 10.4.2.1. - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдайды; - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -грамматикалық талдаулар жасайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. А. Оқылым алды тапсырма. 3 топ болып, Мағжан мен Жүсіпбекке сұхбаттасу мүмкіндігін пайдаланып, сұрақ қойыңыздар? 1-тапсырма. Мәтінмен танысыңыздар, терминдер мен ұғымдарды, фразеологизмдерді табыңыздар. Терминдер: дыбыс, руханият, толеранттылық, , тарих. Ұғымдар: іші мәнерлі, сыртқы түр, әлеуметтік маңыз. Тілдік оралымдар: 1. фразеологизмдер-сенімге дақ түсіру, күн көру; 2. ауыспалы тіркестер-таудай үміт, табанды қайрат, шамдай мұрат, жалынды жүрек, терең білім. |
- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдайды;
|
ҚБ. Дұрыс! Дескриптор: -терминдер1; -ұғымдар 1; -тілдік оралымдар: 1; барлыңы 3 ұпай; |
Оқулық «Мектеп» 51-бет. |
|
Оқулық 52-бет. Есте сақта! айдарын оқыңыз. Ритм. 2-тапсырма. Өлеңдегі буын санын анықтап, сөйлеу ритміне әсерін түсіндіріңдер. А/на/дан/ ал/ғаш /ту/ға/ным/да, / 8-9 буын Жыладым неге дауыстап?
Ту –етістік. –ған –есімше жұрн, -ым жіктік І, -да жатыс септ жалғ. |
- сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -буын санын анықтайды; ; |
Дескриптор: -буын саны 1; -әнге салып айту 1; өлеңдегі етістіктерді талдау 1; барлығы 4 ұпай; |
52-бет |
|
|
3-тапсырма А. Байтұрсынұлының сөз өнері туралы тұжырымын өз сөздеріңізбен баяндаңыздар. Сөйлемдерге морфологиялық, синтаксистік талдау жасаңыз. Ақыл ісі — аңдау, яғни нәрселердің жайын ұғыну, тану, ақылға салып ойлау, қиял ісі — меңзеу, яғни ойдағы нәрселерді белгілі нәрселердің тұрпатына, бейнесіне ұқсату, бейнелеу, суреттеп ойлау; көңіл ісі — түю, талғау. Тілдің міндеті — ақылдың аңдауын аңдағанынша, қиялдың меңзеуін меңзегенінше, көңілдің түюін түйгенінше айтуға жарау.
|
-өз сөзімен баяндайды; -талдаулар жасайды; |
Дескриптор: - өз сөзімен баяндау 1; сөйлем мүшелері 1; сөз тіркестері 1; Барлығы 3 ұпай. |
Қосымша материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. 3-тапсырма. Ә. «Сө өнері» туралы шығарма жазу. |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
53- бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мағжан мен Жүсіпбек
Мағжан мен Жүсіпбек
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
11.11. 24ж |
|
|
Сынып: |
10Б |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Мағжан мен Жүсіпбек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (интервью) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдау; 10.4.2.1. - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдайды; - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -грамматикалық талдаулар жасайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. А. Оқылым алды тапсырма. 3 топ болып, Мағжан мен Жүсіпбекке сұхбаттасу мүмкіндігін пайдаланып, сұрақ қойыңыздар? 1-тапсырма. Мәтінмен танысыңыздар, терминдер мен ұғымдарды, фразеологизмдерді табыңыздар. Терминдер: дыбыс, руханият, толеранттылық, , тарих. Ұғымдар: іші мәнерлі, сыртқы түр, әлеуметтік маңыз. Тілдік оралымдар: 1. фразеологизмдер-сенімге дақ түсіру, күн көру; 2. ауыспалы тіркестер-таудай үміт, табанды қайрат, шамдай мұрат, жалынды жүрек, терең білім. |
- мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды талдайды;
|
ҚБ. Дұрыс! Дескриптор: -терминдер1; -ұғымдар 1; -тілдік оралымдар: 1; барлыңы 3 ұпай; |
Оқулық «Мектеп» 51-бет. |
|
Оқулық 52-бет. Есте сақта! айдарын оқыңыз. Ритм. 2-тапсырма. Өлеңдегі буын санын анықтап, сөйлеу ритміне әсерін түсіндіріңдер. А/на/дан/ ал/ғаш /ту/ға/ным/да, / 8-9 буын Жыладым неге дауыстап?
Ту –етістік. –ған –есімше жұрн, -ым жіктік І, -да жатыс септ жалғ. |
- сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -буын санын анықтайды; ; |
Дескриптор: -буын саны 1; -әнге салып айту 1; өлеңдегі етістіктерді талдау 1; барлығы 4 ұпай; |
52-бет |
|
|
3-тапсырма А. Байтұрсынұлының сөз өнері туралы тұжырымын өз сөздеріңізбен баяндаңыздар. Сөйлемдерге морфологиялық, синтаксистік талдау жасаңыз. Ақыл ісі — аңдау, яғни нәрселердің жайын ұғыну, тану, ақылға салып ойлау, қиял ісі — меңзеу, яғни ойдағы нәрселерді белгілі нәрселердің тұрпатына, бейнесіне ұқсату, бейнелеу, суреттеп ойлау; көңіл ісі — түю, талғау. Тілдің міндеті — ақылдың аңдауын аңдағанынша, қиялдың меңзеуін меңзегенінше, көңілдің түюін түйгенінше айтуға жарау.
|
-өз сөзімен баяндайды; -талдаулар жасайды; |
Дескриптор: - өз сөзімен баяндау 1; сөйлем мүшелері 1; сөз тіркестері 1; Барлығы 3 ұпай. |
Қосымша материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. 3-тапсырма. Ә. «Сө өнері» туралы шығарма жазу. |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
53- бет |
шағым қалдыра аласыз













