Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Мәселені қалыптастыру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
№ 54 жалпы орта білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мәселені қалыптастыру
Бөлім: |
Практикалық программалау |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Барлыбаева Г.К. |
|
Күні: |
01.04.24 |
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Практикалық жұмыс. Тест тапсырмалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: есептің программасын құрастыру кезеңдерін біледі. Оқушылардың көбі үшін: программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу қандай кезеңдерден тұратынын біледі. Кейбір оқушылар үшін: проблеманы қоюды немесе бастапқы деректерді өңдейді. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Мәселені шешу кезеңдері; Мәселені қалыптасыру; Мәселені қалыптастыру кезеідермен танысамыз. Жаңа терминдік сөздер Мәселе – Задача - Problem Кіріс мәліметтері – Входные данные – Input data Шығыс мәліметтері – Выходные данные – Output data Нәтиже – Результат - Result |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады 4.Оқушылар керекті мәліметтерді дәптерге жазады. |
|
Оқулық, жұмыс дәптер |
Сабақтың ортасы 10 мин 25 мин 5 мин |
«Кинометафора» әдісі арқылы оқушыларға жаңа тақырыпты видео арқылы түсіндіреді. Оқулықтағы мәтінмен жұмыс. 176-178б. Мәселені қалыптастыру кезеңі – есеп шығарудағы ең алғашқы кезең. Мәселені қалыптастыру –кіріс және шығыс мәліметтерін сипаттайтын есеп шартының нақты құрылымы Есептің кіріс мәліметтері – есепті шешу үшін пайдаланылатын мәліметтер Есептің шығыс мәліметтері – есепті шешу нәтижесінде алынған мәліметтер Бір мезгілде оқушылар дәптерге жазып отырады. Жеке жұмыс. 177-178б. 1-2 есепті орында. Жұптық жұмыс.178б. 3-тапсырма. |
Оқушылар ютуб тамашалай отырып, оқулықпен жұмыс жасайды Мұғалімді тыңдайды. Негізгі мәліметтерді дәптеріне жазады Дескриптор Екі санның үлкенін табады. Программа кодын талдай отырып, программа экранға қандай нәтиже шығаратынын анықтайды. Дескриптор Өсу реті бойынша орналастырады. Программа кодын талдай отырып, программа экранға қандай нәтиже шығаратынын анықтайды. Дескриптор Мәселені қалыптастыру міндеттерінің әрқайсысын талдап, өзара салыстырады. |
Оқушыларды ынталындыру мақсатында сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі бойынша бағалайды Смайликтер арқылы бағаланады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері Компьютер |
Компьютерде орындайық. 179 б.5-тапсырма №2.Фигураны экран бетіне шығарыңыз №3.Python программалау тілінде с=60*m минуттағы секунд анықтайтын программа құрыңыз |
Оқушыларға 5 практикалық тапсырманы орындауға беремін. Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.
Дескриптор Есептің программасын құрастыру кезеңдерін біледі. Программа өңдеудің кіріктірілген ортасында есептерді шешу қандай кезеңдерден тұратынын біледі. Проблеманы қоюды немесе бастапқы деректерді өңдейді.
|
Смайликтер арқылы бағаланады |
7-сынып оқулығы |
|
«Кім жылдам» әдісі Wordwall платформасы арқылы жаңа сабақты түсінгендерін тексеру мақсатында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. |
Оқушылар шапшаң сұрақтарға жауап береді. |
«Шапалақ ұру» әдісі арқылы бағалау |
https://wordwall.net/ru/resource/70863183 |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс: «Компьютер өшіру» әдісі Оқушылар тақырыпқа қатысты деңгейі білдіру үшін карточкалар салады Бағалау. Оқушыларға смайликтерді санау арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Өзін өзі бағалау: 1-2 смайлик - 5,6 балл 3-4 смайлик - 7,8 балл 5-7 смайлик - 9,10 балл |
Мұғалім оқушыны мадақтау арқылы бағалауы |
Жалғастыруға дайынмын. Бір нәрсені түсінемін, бірақ бәрін емес. Түсінбеймін, қайталап қарау қажет |
|
Үйге тапсырма |
178 бет. Сұрақтарға жауап берейік. |
Оқушылар жаңа тақырыпқа байланысты сабақ барысында не түсінгенін және сабақ жайлы өзінің қысқаша қорытынды ойын айтады |
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? Қабілетті оқушыларға: Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
«Кинометафора» әдісі «Кім жылдам» әдісі «Компьютер өшіру» әдісі Деңгейлік тапсырмалар Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Өзін өзі бағалау 10 балдық жүйе |
Сыныптағы қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Оқушылардың ізденіс жұмыстарын қызығып шығаруы. 2: Сәйкестендіру тапсырмасын орындай отырып, сабақта не үйренгенін бекітеді. Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Оқушы деңгейіне қарай есептерді бөлу 2: Есептер шығаруды ойын арқылы өткізу, оқушыларды сабаққа қызықтыру. Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: Дескриптор бойынша бағалауды үнемі қолға алып отыру 2: Таңбадан қате кетпеу үшін үнемі ережелерді еске түсіріп отыру |
Қосымша №1
Бағалау критерийі: Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу |
|
№1- тапсырма. Жеке жұмыс |
Экранға шыққан нәтижесі
|
|