Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Масса және денелердің массасын өлшеу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
БЕКІТІЛДІ:
Физика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Масса және денелердің массасын өлшеу
Бөлімі: |
Тығыздық |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
08.11.2023 |
Сыныбы: 7В |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Масса және денелердің массасын өлшеу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.11 – электронды, серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшеу |
Сабақтың мақсаты: |
электронды, серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшейді |
Құндылықтарға баулу |
«Ар-ұят»: Адал еңбекті құрметтеу; Достарына, сыныптастарына, отбасы мүшелеріне қамқор болу, мейірімділік таныту; «Талап»: Физикалық белсенді болу; Жеке және командамен жұмыс істей білу; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. – жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру «Ой қозғау» Тәжірибе: Оқушылардың алдарыңа түрлі заттардан жасалған кішігірім денелер таратамыз: шеге, ағаш білеуше, скрепкалар, кномпкалар, бор, өшіргіш т.с.с. Берілген денелерді жұпта ақылдасып жіктеңіздер, оқушылар ойлана отыра жіктейді. Сұрақ: денелерде неше топқа жіктедіңіздер, жіктеу барысында қандай принциптерді басшылыққа алдыңыздар, неліктен дәл осылай жіктедіңдер. Жетелеуші сұрақтар қою арқылы сабақтың мақсаты мен тақырыбы анықталады. |
Тапсырма: Төмендегі берілгендерді екі кестеге дұрыс бөліп қарастыр: кітап, пышақ, болат, алюминий, ұшақ, қайшы, қасық, қалам, шыны, қорғасын, алтын, фарфор, сақина, темір. Тақтаға екі бағанды кестені сызып қоямыз: оқушылар әр қайсысы осы кестені толтырады.
|
Дескриптор: -заттарды ажырата алады; -денелерді ажырата алады; Балл: 2
|
Слайд 1 Таратпа материал
|
||||||
Сабақтың ортасы. 20 мин
5мин “Физикалық диктант” әдісі |
«Мағынаны тану» Оқушыларға масса ұғымын енгізу, белгіленуін, өлшем бірлігін қарастыру. Тапсырмалар:
1) Суретте берілген денелер әр түрлі заттан жасалған, бірақ көлемдері тең. Денелердің массаларын салыстырыңыз: 2 ) Суретте бірдей заттан (ағаштан) жасалған, көлемдері әртүрлі екі дене берілген. Олардың массалары туралы қандай тұжырым жасауға болады. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс 1) Массалардың төменде берілген мәндерін мг, г, кг, ц, т арқылы өрнектеңдер: шыбын қанатының массасы 0,00005 г, хоккей шайбасы 0,16 кг, африкалық пілдің массасы 6 т. Қалыптастырушы бағалау
Мына берілгендерді ықшамдап, стандарт түрінде жазыңдар:
|
Оқушылар масса ұғымын, белгіленуін, өлшем бірлігін біледі және түсінеді. .
Дескриптор: - массаның дене материалына тәуелді екенін біледі; - массаның дене көлеміне тәуелді екенін біледі;
Дескриптор: - шыбын қанатының массасын дұрыс айналдырады; - хоккей шайбасының массасын дұрыс өрнектейді; - пілдің массасын дұрыс айналдырады
Дескриптор: - айдың массасын стандарт түрде жазады; - жердің массасын стандарт түрде жазады - марстың массасын стандарт түрде жазады |
Балл: 2
Балл: 3
Балл: 3 |
Слайд 2-5
Слайд 6
Слайд 7
Таратпа материал |
||||||
Сабақтың соңы. 10 мин
|
Рефлексия + Плюс Сабақта қызық болған, пайдалы нәрселер жазылады – Минус Сабақта сәтсіз шыққан ,пайдасы жоқ не шамалы болды деген нәрселер жазылады ?- Қызықты- «Не білгім келеді? Не «Бұл мен үшін қызық болама деген сұрақтарға жауап келтіру. Бағалау Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы Физика (мектеп баспасы )оқулығынан 10 беттегі кестені толтыру |
Оқушылар кестемен жұмыс жасайды |
|
Оқулық |