Материалдар / Масса және денелердің массасын өлшеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Масса және денелердің массасын өлшеу

Материал туралы қысқаша түсінік
7 СЫНЫП ФИЗИКА
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2018
492
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Масса және күш.

Мектеп:

Күні: айы

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқандар: 18 Қатыспағандар: 0

Сабақ тақырыбы:

Масса және денелердің массасын өлшеу

Оқу мақсаты:

7.2.2.11– электронды,серіппелі, иінді таразы көмегімен дененің массасын өлшеу.


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Массаның белгіленуін, өлшем бірліктерін біледі.Денелердің әрекеттесуін түсінеді. Әр түрлі таразылар арқылы массаларды өлшей алады.

Басым бөлігі: массаның маңыздылығын біледі, денелердің массаларын салыстырады.

Кейбір оқушылар: жоғары деңгейдегі есептерді шығара алады, пәнаралық байланыс жасай алады.

Бағалау критерийі:



  1. Массаның физикалық мағынасын түсінеді.

  2. Дененің массасын өлшейді.

Тілдік мақсаттар:

Негізгі сөздер :

Қазақша

Орысша

Ағылшынша

масса

масса

mass

инерттілік

инертность

sluggishness

әрекеттесу

взаимодействие

interaction

жылдамдық

скорость

speed


Құндылықтар:

Ұлттық бірлік пен келісім

Пәнаралық байланыс:

Ағылшын тілі,математика

Алдыңғы білім:

Масса, денелердің әрекеттесуі





САБАҚ БАРЫСЫ



Жоспарланған

уақыт


Мұғалімнің іс-әрекеті

Ресурстар


Сабақтың басталуы

5мин



















Сабақтың ортасы

Түсіну


7мин

Ұйымдастыру Сәлемдеседі,оқушылардың сабаққа дайындығын теқсереді.

Ынтымақтастықты қалыптастыру:Психологиялық ахуал орнату мақсатымен оқушыларды шенберге жинап бір-біріне ең жақсы қасиеттерін айтады. Қызығушылығы мен зейінін сабаққа аудару және топтарға бөлу мақсатында сары және қызыл, көк түсті , сыртында әр түрлі денелердің сүреттері салыңған стикерлер ұсынылады.

Топтарға бөлінген кезде сұрақ қойылады: «Қандай ұқсастық суреттер арасында бар?»

Сұрақ: «Осы ерекшеліктерін сипаттайтын шама қалай аталады?»

ҚБ :Жұлдызшалармен бағалау, түзетүлер жүргізу.


Үй жұмысын тексеру:«Иә-жоқ» әдісін қолданып тапсырмалар орындайды /үй тапсырмасын теқсеру/

1.Астанадан Семейге ұшып келе жатқан үшақ материалық нүкте деп саналады ма?

2. Жылдамдықтың өлшем бірлігі метр?

3. Дене өз жылдамдығын сақтау құбылысы инерция деп аталады ма?

4.Таксиде счетчик бойынша біз орын ауыстыруға төлейміз бе?

ҚБ : Смайликтер арқылы бағалау, түзетүлер жүргізу.


Слайд ұсынады.

Интерактивті тақтада, дәптерде «ББҮ» кестесінің екі бағанын оқушылармен бірлесе отырып толтырады. 3-бағанды сабақ соңында толтыру ұсынылады.


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім




КБ: «Басбармақ» әдісі

Сергіту сәті: «Ең зейін тыңдаушы»

Физика оқулығы, авт:

У.Тоқбергенова,

Б. Кронгарт

Алматы «Мектеп» баспасы, 2017ж.




Слайд.

Таратпа материалдар






Слайд,кесте


Қолдану



10 мин

Практикалық жұмыс

Топтарда жұмыс «Эврика» атты практикалық жұмыс: алдында тұрған құрал дар арқылы берілген денелердің массаларын өлшеу керек.

1. Электронды таразымен дененің массасын

анықтайды.

2. Серіппелі,иінді таразымен дененің массасын

анықтайды.

3.Иінді таразымен дененің массасын анықтайды.

Шағын эссе жазады / жеке жұмыс/

Терминдер аудармасын жаттайды

«Массаның техникада қолдануы»

«Масса күнделікті өмірде»

ҚБ : «Шапалақ» арқылы бағалау.



Физика оқулығы


Сабақтың соңы

Талдау


3 мин












Жинақтау

8 мин








5 мин

Кері байланыс: Семантикалық картаны толтыру:


Масса

м/с

кг

Денелердің инерттілігінің өлшемі.



+



Масса ... өлшенеді




+

Жылдамдықтың өлшем бірлігі



+


Дененің әрекеті кезінде алатын жылдамдығы

... тәуелді.


+







КБ: Дәптермен алмасып, бір-бірін бағалайды.

Саралау тапсырмалары:

  1. 75 г= кг 7,2 т= кг

210 мг= кг

2. Кораптағы қанттың массасы 1 кг. Қант кесектері 3 қабатта, әр қабатта 4 қатар, әр қатарда 15 кесек. Бір кесек қанттың массасын табыңыз.

3. Қойдың жүнінен пима жасады. Егер қалдық болмаса жүн мен пиманың салмағы бірдей болады ма?

ҚБ: «Жұлдызша» әдісі.

ББҮ кестесінің үйрендім бағанын толтырады.




А4 парактары, маркер
















Таратпа материалдар










ҮЙ ЖҰМЫСЫ

2мин

«Овал 1





Прямая соединительная линия 3 Масса» тақырыбына синквейн құрастыру.


Рефлексия

5 мин

«Прямая соединительная линия 2 Нысана » әдісін қолданады.

А4 бет








Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?


Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?




Барлық оқушылар:

Тақырып бойынша керекті мәліметтер мен формулаларды дәптерге түсіреді


Кейбір оқушылар

Өмірмен байланыстыра өзге де мысалдар келтіреді, жоғары денгейлі есептер шығарады.

1.Жұлдызшалармен бағалау, түзетүлер жүргізу

2. Смайликтер арқылы бағалау

3.«Басбармақ» әдісі











Рефлексия



























































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!