|
Қазақ тілі Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
||
|
Күні: |
7.12.2021 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем. Білгісі келеді |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау 2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдануды үйрену. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар 1-10 балл |
|
Сабақтың басы |
Өзектендіру.Жақсы лебіз айту Оқу материалын жариялау сұрақ жауап арқылы жүреді:
-Сөйлем түрлері – сызба жасау. Топпен |
Жақсы тілек айтады.
Әр топ сөйлем түрлеріне сызба жасайды |
Дескриптор: - сызба жасау
|
1 балл 1 балл |
|
Сабақтың ортасы |
–Ендеше бүгінгі сабағымызда да лепті сөйлем туралы жұмысымызды жалғастырып, тапсырмалар орындаймыз. 6-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы. Мәтіндегі қарамен жазылғандар қандай сөйлемдер? Сұрақтардың жауабын түсіндірме сөздіктен ізде.
8-жаттығу. Сурет бойынша мәтін құрап көр. Суретке қарап не айтуға болады? Сурет сенің көңіл күйіңе әсер етті ме? Құраған мәтініңде лепті сөйлемдер болатын болсын. Дәптермен жұмыс жүзеге асады. 9-жаттығу. Дұрыс құрылмаған мәтінді дұрыстап құрап жаз. Бұл-мәтіннің қай түрі? Мәтіндегі негізгі ойды анықта. Мәтінге негізгі ойды бейнелейтіндей ат қой. Сергіту сәтінде Топпен жұмыс Әр топқа жеке тапсырма Хабарлы сөйлемді сұраулы, лепті сөйлемге айналдыру |
Сұрақтарға жауап береді
Әдемі гүлдер, жүзімнің тәттісі-ай сөздерін қатыстырып, лепті сөйлемдер құрап айтады.
Сурет бойынша мәтін құрайды. - Лепті сөйлемдер құрап жазады. Әр оқушы дәптермен жұмыс жасайды Желтоқсанның жетісі. Сынып жұмысы Шш – әрпін көркем жазу. Жаттығуды жазу . Тақтаға жазу Билеп сергиді. Мен мектепке келдім. Әжем ауылдан қалаға келді. Абайдың қара сөзін жаттадым. Біз бірінші орын алдық. Суықта су қатады. Сусыз тіршілік жоқ. |
Дескриптор: - Өлеңді оқиды. - Қарамен жазылғандар қандай сөйлемдер екенін анықтайды.
Дескриптор: -Сурет бойынша мәтін құрайды. - Лепті сөйлемдер құрап жазады.
Дескриптор: - Дұрыс құрылмаған мәтінді дұрыстап құрап жазады. - Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Мәтіннің түрін ажыратады. -Мәтінге ат қояды. Дескриптор: -сөйлемда ауызша басқа сөйлем түріне айналдырады |
Оқулық 1 балл 2 балл Оқулық дәптер 3 балл 2 балл |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «1 жұлдызым» әдісі. Үйге тапсырмасы: 7-жаттығу жазу, 10-жаттығу ауызша |
Рефлексия жасайды. Сабаққа өте жақсы қатысқан 1 оқушыны айтады. |
||
|
Дүниетану Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Рахманкулова А |
|
|
Күні: |
7.12.2020 |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:10 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің ауылым. Менің қалам. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 Өз зерттеулеріне сүйене отырып, аймағының көрнекі жерлерін сипаттау және бейнелеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ауыл мен қаланың айырмашылығы туралы әңгімелеп, өз аймағының көрнекі жерлерін сипаттай алады. Көптеген оқушылар: өз жерінің көрікті орындарын бейнелей алады. Кейбір оқушылар: өз жерінің көркеюіне қосатын үлесі туралы пікір білдіріп, қорытынды жасайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін патриоттық «Ауылым» әнін тыңдау. Оқу материалын жариялау: «4 сурет, 1 сөз» әдісі. Берілген суреттерге қарап, ортақ сөзді тауып көр. -Қандай сөз шықты? -Ауыл деген не? Қала деген не? - Ендеше бүгінгі сабақта не туралы білетін боламыз? |
Әнге қосылады. Ортақ сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Ауыл мен қала) |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 13 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Ыстық картоп» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Ауыл және қаланың ерекшелігі туралы сұрақтар қою: -Ауылдағы адамдардың бір күні қалай өтеді? -Қаладағы адамдардың бір күні қалай өтеді? - Ауыл не үшін қажет деп ойлайсың? - Қала не үшін қажет? - Олардың айырмашылығы туралы не айта аласың? Ә) Мәтінді оқып таныс.
Сергіту сәтінде «Қаражорға» билеп сергиді. (Д) 2- тапсырма «Галереяға саяхат» әдісі арқылы жүреді. А) Өзің қалаған бір тақырыпта экскурция өткіз. -Менің ауылымды танытатын мәдени орындар. -Менің ауылымның атын шығарған атақты адамдар. -/ауылымның тарихи атауы . |
- Ауыл және қаланың ерекшелігі туралы сұрақтарға жауап береді. - Мәтінді оқып, әңгімелейді. Билейді. - Қалаған тақырыпта өз жерін таныстырып әңгімелейді.
|
Дескриптор: - Ауыл және қаланың ерекшелігі туралы сұрақтарға жауап береді. - Мәтінді оқып, әңгімелейді. Дескриптор: - Қалаған тақырыпта өз жерін таныстырып әңгімелейді. |
Оқулық Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі Оқу Үйге тапсырмасы: Мәтінді оқып мазмұнда. |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
|
|
|
Әдебиеттік оқу Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің
аты-жөні Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі Бөлім: Менің туған өлкем Мұғалімнің
аты-жөні Күні: 7.12.2021 Сынып: 2 Қатысушылар
саны:15 Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы Лепті сөйлем.
Білгісі келеді Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не
істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін
(әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы,
негізгі бөлім, соңы) анықтау 2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу
мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп
белгісі) қолдану Сабақтың
мақсаты
Сөйлем түрлерін айтылу
мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп
белгісі) қолдануды үйрену.
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі Мұғалімнің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар 1-10 балл Сабақтың
басы Өзектендіру.Жақсы лебіз
айту Оқу
материалын жариялау сұрақ жауап арқылы
жүреді: –Үй тапсырмасын
тексеру -Сөйлем түрлері – сызба жасау.
Топпен Жақсы тілек
айтады. Бірін бірі
тексереді Әр топ сөйлем
түрлеріне сызба жасайды Дескриптор: - сызба
жасау
1
балл 1
балл Сабақтың
ортасы –Өткен сабақ тақырыбы қандай
еді? –Ендеше бүгінгі сабағымызда да
лепті сөйлем туралы жұмысымызды жалғастырып, тапсырмалар
орындаймыз. 6-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқы. Мәтіндегі
қарамен жазылғандар қандай сөйлемдер? Сұрақтардың жауабын түсіндірме
сөздіктен ізде.
8-жаттығу. Сурет бойынша мәтін құрап
көр. Суретке қарап не айтуға
болады? Сурет сенің көңіл күйіңе әсер
етті ме? Құраған мәтініңде лепті
сөйлемдер болатын болсын. Дәптермен жұмыс жүзеге
асады. 9-жаттығу.
Дұрыс құрылмаған мәтінді
дұрыстап құрап жаз.
Бұл-мәтіннің қай
түрі?
Мәтіндегі негізгі ойды
анықта.
Мәтінге негізгі ойды
бейнелейтіндей ат қой. Сергіту
сәтінде Топпен
жұмыс Әр топқа жеке
тапсырма Хабарлы сөйлемді
сұраулы, лепті сөйлемге айналдыру
Сұрақтарға жауап
береді
Әдемі гүлдер, жүзімнің
тәттісі-ай сөздерін қатыстырып, лепті сөйлемдер құрап
айтады.
Сурет бойынша мәтін
құрайды. - Лепті сөйлемдер құрап
жазады.
Әр оқушы дәптермен жұмыс
жасайды
Желтоқсанның
жетісі.
Сынып
жұмысы
Шш – әрпін көркем
жазу.
Жаттығуды жазу . Тақтаға
жазу
Билеп
сергиді. Мен мектепке
келдім. Әжем ауылдан қалаға
келді. Абайдың қара сөзін
жаттадым. Біз бірінші орын
алдық. Суықта су
қатады. Сусыз тіршілік
жоқ. Дескриптор: - Өлеңді
оқиды. - Қарамен жазылғандар қандай
сөйлемдер екенін анықтайды.
Дескриптор: -Сурет бойынша мәтін
құрайды. - Лепті сөйлемдер құрап
жазады.
Дескриптор:
- Дұрыс құрылмаған мәтінді
дұрыстап құрап жазады.
- Мәтіндегі негізгі ойды
анықтайды.
Мәтіннің түрін
ажыратады.
-Мәтінге ат
қояды.
Дескриптор: -сөйлемда ауызша басқа сөйлем
түріне айналдырады Оқулық 1
балл 2
балл Оқулық дәптер 3
балл 2
балл Сабақтың
соңы Кері байланыс: «1
жұлдызым» әдісі. Үйге тапсырмасы: 7-жаттығу
жазу, 10-жаттығу
ауызша Рефлексия
жасайды. Сабаққа өте жақсы қатысқан 1
оқушыны айтады. Дүниетану Бөлім: Менің туған
өлкем Мұғалімнің
аты-жөні Рахманкулова А Күні: 7.12.2020 Сынып: 2 Қатысушылар
саны:10 Қатыспағандар
саны:0 Сабақтың тақырыбы Менің ауылым.
Менің қалам. Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 2.1.3.1 Өз зерттеулеріне
сүйене отырып, аймағының көрнекі жерлерін сипаттау және
бейнелеу Сабақтың мақсаты
Барлық
оқушылар: ауыл мен қаланың айырмашылығы
туралы әңгімелеп, өз аймағының көрнекі жерлерін сипаттай
алады.
Көптеген
оқушылар: өз жерінің көрікті орындарын
бейнелей алады. Кейбір
оқушылар: өз жерінің көркеюіне қосатын
үлесі туралы пікір білдіріп, қорытынды
жасайды.
Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 5
мин Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру үшін
патриоттық «Ауылым» әнін
тыңдау. Оқу
материалын жариялау: «4
сурет, 1 сөз» әдісі. Берілген суреттерге қарап,
ортақ сөзді тауып көр.
-Қандай сөз
шықты?
-Ауыл деген не? Қала деген
не? -
Ендеше бүгінгі сабақта не
туралы білетін боламыз? Әнге
қосылады. Ортақ сөзді тауып, тақырыпты
ашады. (Ауыл мен қала) Сабақтың
ортасы 15
мин 2 мин 13
мин (Ұ) 1- тапсырма «Ыстық
картоп» әдісі арқылы жүзеге
асады.
А) Ауыл және қаланың
ерекшелігі туралы сұрақтар қою:
-Ауылдағы адамдардың бір күні
қалай өтеді?
-Қаладағы адамдардың бір күні
қалай өтеді?
- Ауыл не үшін қажет деп
ойлайсың?
- Қала не үшін
қажет?
- Олардың айырмашылығы туралы
не айта аласың?
Ә) Мәтінді оқып
таныс.
Сергіту сәтінде «Қаражорға»
билеп сергиді. (Д) 2- тапсырма «Галереяға
саяхат» әдісі арқылы жүреді. А) Өзің қалаған бір тақырыпта
экскурция өткіз. -Менің ауылымды танытатын
мәдени орындар. -Менің ауылымның атын шығарған
атақты адамдар. -/ауылымның тарихи
атауы . - Ауыл және қаланың ерекшелігі
туралы сұрақтарға жауап береді. - Мәтінді оқып,
әңгімелейді. Билейді. - Қалаған тақырыпта өз жерін
таныстырып әңгімелейді.
Дескриптор: - Ауыл және қаланың ерекшелігі
туралы сұрақтарға жауап береді. - Мәтінді оқып,
әңгімелейді. Дескриптор: - Қалаған тақырыпта өз жерін
таныстырып әңгімелейді. Оқулық Оқулық Сабақтың
соңы 5
мин Кері байланыс:
«Қол белгісі» әдісі
Оқу Үйге тапсырмасы: Мәтінді оқып мазмұнда. Тапсырма бойынша ой қорытып,
сабаққа рефлексия жасайды. Әдебиеттік оқу Бөлім: Менің туған өлкем Мұғалімнің
аты-жөні | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















