Материалдар / Математика. Амалдар мен сандар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика. Амалдар мен сандар

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Тамыз 2018
597
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән

Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Сандар мен амалдар

Күні

12.06.2018

Сынып

1 «а»

Сабақтың тақырыбы

Амалдардың орындалу тәртібі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары/оқу бағдарламасына сілтеме/

1.2.1.6 Жақшадағы және жақшасыз екі амалдан тұратын өрнектердің мәндерін табу және амалдар тәртібін орындау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Амалдардың орындалу тәртібін үйренеді.

Көптеген оқушылар:Жақшадағы және жақшасыз екі амалдан тұратын өрнектердің орындалу тәртібін біледі, мәнін табады.


Кейбір оқушылар:Жақшадағы және жақшасыз екі амалдардан тұратын өрнектерді құрады,мәнін табады.


Тілдік мақсат

Пәнге қатысты лексика мен терминология

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер


Үш санды қосу және азайту үшін амалдардың орындалу реті туралы ұғымды қалыптастыру, түсіндіру.

-Реті, жақшалы, жақшасыз, қосу, азайту, бір амалды өрнек, екі амалды өрнек.

Құндылықтарды дарыту

Бірлікке, татулыққа, бір-бірінің айтқан ойларын құрметтеуге, жылдамдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс


АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім

Қосу мен азайтуға берілген өрнектердің мәнін табу, амалдың орындалу ретін білу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал

Үлкенге де сіз

Кішіге де сіз

Құрметпен сіздерге

Бас иеміз біз(бас ию)

-Балалар сендер сабаққа қандай мақсатпен келесіңдер?

Мақсатымыз –білім алу,

Міндетіміз-еңбектену.

Еңбектеніп жұмыла

5-ке қолды жеткізу.

-Осы математика сабағында сендерге сәттілік тілеймін.

Топқа біріктіру:

Асықтың 2 түрін жинақтау арқылы топқа біріктіру.

Өткен тақырыпты қайталау

Видео ролик



(МК Ж)«Ұшып келді-Ұшып кетті»

-Ағашқа неше құс болған?(2)

-Тағы 2 құс ұшып қонды. Ағашта енді неше құс болды?(4)

-Тағы 2 құс ұшып келіп қонды?

Ағашта неше құс болды?(6)

-Қандай сандар қолдандық.(2,4,6)

Ендеше осы есепте қандай амал қолдандық?

-Балалар ағашта неше құс болды?(6)

-Оның 2-уі ұшып кетті?(4)

-Тағы оның 3-уі ұшып кетті?

-Ендеше қандай амал қолдандық?

-Бұл амалдарды неше рет қолдандық?

-Ондай болса, балалар, бүгін сабақта не істейміз?

Жаңа сабақ

-Барлығымыз тақтаға назар аударамыз.

(7-2)+1=6

(6+4)-2=8

-Тақтада не байқадыңдар?

- Балалар, бұл математикалық терминдер «жақша» деп аталады.

-Ендеше мына өрнекті қалай шығарамыз?


-Осыған байланысты тапсырмалар орындаймыз.

























Сабақтың ортасы











Сергіту сәті:


Саралау тапсырмасы

1 тапсырма

(Т)«Ойын сүйектері» тәсілі

2DrawObject1 0- -3=?

Ойынды ойнап көр. Текшені ал. Текшенің жан-жағында сандар берілген. Текшені лақтырып, түскен санды торкөздің орнына қой. Алынған өрнектің мәнін тап. Сен неше мысал шығардың?

Бағалау: «Графикалық таңба» +,-

Кері байланыс:

Қай мысалдан қателік жібердіңдер?

Музыкалық видео

2 тапсырма

(Ж)«Шығарып көр»тәсілі

Өрнектерді мәнін тап:

Жауаптарын диаграмма арқылы өсу ретімен орналастыр.

15-(9-5) 2+6-4

4+3+5 9-5+1

Бағалау: «Жұдырық» тәсілі

-Тапсырма толықтай дұрыс орындалған болса бес саусақты ашады.

Тапсырмада 1қате болса 4саусақ.

Тапсырмада одан көп қате болса 2,3саусақ ашады.

3 тапсырма

(Ө)Берілген өрнектердегі амалдар орындалу тәртібін анықтаңыз. Көк дөңгелекшенің ішіне амалдардың орындалу ретін жазып көрсет. Өрнектердің мәнін табыңдар?


(20-15)+3 (16-6)+5 (10+5)-5

Бағалау критерий:

-берілген өрнектердің орындалу тәртібін біледі.

-амалдардың орындалу ретін жазады.


Дескриптор:

-екі амалды жақшалы өрнектердің орындалу тәртібін көрсетеді.

-Екі амалды жақшалы өрнектердің мәнін табады.

Бағалау: «Бұрыштар » тәсілі

Сыныптың 1бұрышына «иә», 2 бұрышына «жоқ» деген сөз ілінеді. Мұғалім дұрыс жауапты тақтадан көрсетеді, оқушылар тиісті бұрышқа барады.

Кері байланыс: «Волейбол» тәсілі

Мұғалім допты лақтырып оқушыға сұрақ қояды. Кезектеп сұрақ қойылады.

-Жақшасы бар өрнек кездессе, қандай ретпен шығарамыз?

-Жақшалы өрнекте бірінші қандай амал орындалады?

-Екінші қандай ама орындалады?





Текшедегі сандар

5,9,2,4.





















Сабақтың соңы

Қорытынды:

-Балалар жақшалы өрнекте бірінші қандай амал орындалады?

-Екінші қандай амал орындалады?

Рефлексия «Пирамида»

Мен үйренген...........

Мен білген............

Менің көбірек білгім келеді............

Есте сақтау керек...........................



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Қабілеті жоғары оқушылар амалдарды орындалу ретін анықтайды, екі амалдардан тұратын жақшалы, жақшасыз өрнектің мәнін табады және оқиды.

Қолдауды қажет ететін оқушылар мұғалімнің көмегімен амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін табады.

Бағалау –материалды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


«Графикалық таңба» «+,-»арқылы 1 топ 2 топты тексеру арқылы түскен санды торкөздің орнына қойып, мәнін табуын бағалайды.


«Жұдырық» тәсілі арқылы жұппен оқушылар өрнектің мәнін тауып,жауаптарын өсу ретімен орналастыруын бағалайды.

«Баспалдақ» тәсілі арқылы

Өрнектердің орындалу тәртібін анықтап, амалдардың ретін көрсетеді.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сергіту сәті





Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай

ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:

2:


Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы даойланыңыз)? 1:

2:


Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!