Математика "Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу" 3-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Математика "Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу" 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Әріптестеріме көмек ретінде ұсынып отырмын
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тақырыбы: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу.

Мақсаты: 1. Қолайлы қосылғыштарға жіктеу арқылы екі таңбалы санды бір

таңбалы санға ауызша бөлу әдісін үйрету.

2. Ауызша көбейту, бөлу дағдыларын қалыптастыру оқушылардың

танымдық қабілеттерін, шығармашылық белсенділігін дамыту. Логикалық

ойлау қабілеттерін жетілдіру.

3. Пәнге деген қызығушылығын арттыру. Ұйымшылдыққа, тапқырлыққа

тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, ұяшықтар, үлестірмелі парақтар, кесте.

Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, ағылшын тілі

Сабақтың түрі: Сайыс сабақ

Сабақтың әдісі: Сын тұрғысынан ойлау технологиясы, сұрақ – жауап,

шығармашылық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық: «Жер бетінде адам өмір өткізер,

Бар нәрсеге білім қолды жеткізер»

(Ж. Баласағұн)

Үй тапсырмасын тексеру: №10 (ауызша сұрау)

Дайындық кезеңі: Дұрыс (-), бұрыс (+) (кестені толтыру)

І. Кім шапшаң?

964 санына қарағанда ондықтарының саны 3 есе кем санды жаз. Осындай неше сан жазуға болады?

96 : 3 = 32 (320,321,322,323,324,325,326,327,328,329)


ІІ. Мың бір мақал.


Тапсырма: Берілген суретке мақал құрастыр.


ІІІ. «Тіл өнері» №3 Түсіндіре отырып, шығар:

38 : 2 = (20 + 18) : 2 = 20 : 2 + 18 : 2 = 19

48 : 2 = (30 + 18) : 3 = 30 : 3 + 18 : 3 = 16

65 : 5 = (50 + 15) : 5 = 50 : 5 + 15 : 5 = 13

Тапсырма: Өрнектің мәнін орыс және ағылшын тіліне аудар.

4 Өрнектер құрып, олардың мәндерін тап:

527 + 24 · 3 = 527 + 72 = 599

807 – 85 : 5 = 807 – 17 = 790

8 · 3 · 5 = 24 · 5 = 120

18 · 4 : 9 = 72 : 9 = 8

ІҮ. «Сөз мерген» (Жаңа сөздің мағынасын ашу)

60см – 3дм 5см = 2дм 5см

1м 60см – 96см = 64см

2ц – 36кг = 164кг = 1ц 64кг

3тәул. – 58сағ = 14 сағ.

28дм 3см - 154см = 129см = 12дм 9см

3сағ. – 96мин = 84мин = 1сағ 24мин

«DrawObject1 Ойлы болсаң, озып көр!»

«Сақпан» - І. Музыкалық аспап

ІІ. Мал төлдегенде малшыға көмекшіні айтады

Сергіту сәті:

«Қас қағым» ( Пішіндердің санын көзді ашып – жұмғанша санап үлгеру)

Ү. «Блиц - турнир»

(Пішіндерді таңдау арқылы есептерді шығару)

Ш: Ү = 9 · 9 · 9 = 729 см3



Ш: 84 : 7 = 12 Ж:12 кәмпит

Ш: 65 + 10 = 75 Ж:75 м жіп


8 Теңдеуді шеш:

72 : х = 4 (х = 18) х – 26 = 85 : 5 (х = 43)

Ү

Бірінші гүлшоқта 39 түймедағы гүлі бар.Бұл екінші гүлшоққа қарағанда 3 есе

артық. Үшінші гүлшоқта бірінші мен екінші гүлшоқтарды бірге алғандағыдан

4 есе кем гүл болды.Үш гүлшоқта неше гүл болды?

Ш: 39 : 3 = 13

39 + 13 = 52

52 : 4 = 13

13 + 13 + 39 = 65 Ж: 65 гүл


І. «Ойлан, тап!» (Шығармашылық тапсырма)









Сабақты бекіту: «Пифагор кестесі» бойынша орындалады.

Пифагор деген кім?

-Пифагор біздің заманымыздан бірнеше ғасырлар бұрын өмір сүрген, математика ғылымына үлес қосқан, көбейту кестесін ойлап тапқан грек ғалымы, математик екен. Сондықтан көбейту кестесін «Пифагор кестесі» деп атаған.

Осы Пифагор кестесіне сүйене отырып, мына кестені толтырайық.

ҮІІ. «Жүзден жүйрік» Ұяшықтар таңдау

1DrawObject2 Сандарды ата.


2 -

3 – Сыныпта 18 оқушы бар. Мұғалім олардың үшеуін тақтаға шығарды. Сыныпта неше оқушы қалды?

4 Ұшқыр ой «Ғылым – теңіз, білім - кеме» мағынасын ашу Сандарды ата.



Сабақты қорытындылау:

-Сабақта қандай тапсырмалар орындадық?

-Қиындық келтірген тапсырмалар болды ма?

Үйге тапсырма: № 10

Бағалау: Ұпайларын санау «Ғылым – теңіз, білім - кеме» мақалы бойынша.




























Есір Айшуақұлы атындағы орта мектеп











«Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу»



Өткізген: Тунгатарова Айгуль

























Жыңғылды - 2013

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
22.12.2017
489
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі