Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Дені саудың-жаны
сау.
Математика
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні:
|
Сынып:
2
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:0
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Кестелер мен
диаграммалар
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
2.3.1.1 бұрыш
түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір бірінен ажырату және
атау/тіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері
бойынша анықтау
2.3.1.2 көпбұрыштарды төбелер
саны бойынша жіктеу
2.3.1.1 бұрыш
түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір бірінен ажырату және
атау/тіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері
бойынша анықтау
2.3.1.2 көпбұрыштарды төбелер
саны бойынша жіктеу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ
барысында
тыңдаушының назарын өзіне
аудара алады.
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
Құрастыру, жүйелеу,
түрлендіру, есептеу, пайдалану, саралау,
жинақтау,
бөліп
көрсету.
|
Тілдік
мақсат
|
Пәнге тән лексика мен
терминология: фигуралар тізбегі, футбол,
волейбол.
Диалог пен
жазу үшін пайдалы сөздер мен
тіркестер:
|
|
Құндылықтар-ды
дарыту
|
Зайырлы қоғам және жоғары
руханият.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Бастапқы
білім
|
Фигуралар туралы
біледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
1.Жағымды көңіл күй
туғызу.
2.Тақырыпқа
кіріспе.
3. Мақсатты
тұжырымдау.
4. Үй тапсырмасын
тексеру.
5. Негізгі бөлім
бойынша жұмыс.
Сабақтың
ортасы
Сабақтың
соңы
|
Ұ. Ұйымдастыру кезеңі 2 минут.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
Топтарға бөлу. Үш түрлі түс
ұсыну. Оқушылар
таңдаған түстерге
сай топтарға бөлінеді. Әр түстің
соңында есептер берілген. Осы есептерге ауызша жауап
беру. І
тапсырма
«Сұрақ
қорабы»
әдісі
-Сіздердің
алдыңызда қорап тұр. Сол қорапшадан
билет суыруларыңыз қажет. Ол билеттерде
жазылған
сұрақтарға жауап беру.
-
Бұрыш дегеніміз
не?
-
Фигура деген
не?
-
Шаршының
тіктөртбұрыштан айырмашылығын
айт.
Дескриптор:
* Оқушылар
өтілген сабақтар бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Қ.
«Шапалақ» әдісі
Ұ. Оқушылар
оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
ІІ
тапсырма. Т. «Ойлан- жұптас-
пікірлес»әдісі
Жаттығулар
тізбегімен жұмыстар
жасау.
Дескриптор:
-
Суреттегі
жаттығуларды түсінеді.
-
Жаттығулар
тізбегін құрастырады.
-
Келесі жаттығу
түрін табады.
2тапсырма.
Қалдырылған фигураларды
атау.
ІІІ
тап
сырма
Таңғы жаттығуға-
14 ұл
Одан -7-еуі артық
қыз?
Барлығы-?
14+7*21 14+21*
35
Жауабы: барлығы
35.
Дескриптор:
-
Шартын
құрады.
-
Есебін
шығарады.
-
Жауабын
табады.
Қ.
«Шапалақ» әдісі
Дәптермен жұмыс.
Өздік жұмысы.
Ө. ІІІ
тапсырма
Кім қай доппен
ойнағанын анықтау.
Дескриптор:
* Жарастың қандай
доппен ойнағанын айтады.
* Еділдің қандай
доппен ойнағанын айтады.
* Сәуленің қандай
доппен ойнағанын айтады.
ҮТ. Фигуралар
тізбегі.
Қ.
«Шапалақ» әдісі
|
қызыл
сары
көк
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
Жұптық жұмыстар арқылы
күшті оқушы әлсіз оқушыға көмек көрсететіндей етіп ұйымдастырамын.
Әр оқушыға қажеттілігіне қарай көмек
көрсетемін.
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
-
Оқушылардың қорыту кезеңіндегі
белсенділігін
бағалаймын.
-
Кері байланыс арқылы
оқушылардың әрқайсысына қолдау
көрсетіледі.
-
Оқушылар рефлексиясының
нәтижесі талданады.
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техника-сының
сақталуы
Қауіпсіздік шаралары
ескертіліп
отырады.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды,
неліктен?
|
Сабақ мақсаттары
мен оқу міндеттері
орындалды.
Сабақ өз дәрежесінде
өтті. Жоспарланған саралау сабақ барысында өз нәтижесін
берді.
Уақытты тиімді
пайдаландым. Жоспарға өзгерту
енгізбедім.
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1: Таңертеңгілік жаттығуды еске
түсіреді.
2: Фигуралар тізбегін
құрастырды.
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1: Геометриялық фигуралар
қолдану.
2: Көрнекіліктер
пайдалану.
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
Сабаққа байланысты
тақырыпқа көрнекілікті оқушылардың көмегіне
жүгіну.
|