Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Математика үйден оқыту 9-сынып 2-тоқсанға қысқа мерзімді жоспарлар көмекші бағдарлама
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Үйден оқыту Математика 9- сынып 2-тоқсан қысқа мерзімді жоспарлар
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді құрау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Бүтін заттың екіден,үштен,төрттен,бестен,оннан бір үлестерін құрау.Мұғалімнің көмегінің арқасында жай бөлшектердің құралуын көрсету 2.Жай бөлшектерді оқып,жазу.Бөлшектің бөлімдері мен алымдарын атау.Жай бөлшектерді құрау тәртібін айту .
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы бүтін заттың екіден,үштен,төрттен,бестен,оннан бір үлестерін құрауйды,жай бөлшектерді оқып,жазады,бөлшектің бөлімдері мен алымдарын атайды,.жай бөлшектерді құрау тәртібін айтады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ. .
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді жазу мен оқу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Жай бөлшектерді оқып,жазу.Бөлшектің бөлімдері мен алымдарын атау.Жай бөлшектерді құрау тәртібін айту |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы жай бөлшектерді оқып,жазады,бөлшектің бөлімдері мен алымдарын атайды,жай бөлшектерді құрау тәртібін айтады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ. Жай бөлшектерді жазу мен оқу №1 Бөлшектерді оқы: ; ; ; ; ; ; ; ; №2 Салыстыр: 1; 1; 1 ; 1 ; 1; 1; 1; 1; .
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірдей бөлімдері бар бөлшектерді салыстыру.Бірдей алымдары бар бөлшектерді салыстыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
.Бөлшектердің көрнекі модельдеріне негізделе отырып, бірдей бөлімдері және алымдары бар бөлшектерді салыстыру |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы бөлшектердің көрнекі модельдеріне негізделе отырып, бірдей бөлімдері және алымдары бар бөлшектерді салыстырады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ Бірдей бөлімдері бар бөлшектерді салыстыру.Бірдей алымдары бар бөлшектерді салыстыру №1 Бөлшектерді кішісінен үлкеніне қарай ретімен жаз: 1) ; ; ; ; ; 2) ; ; ; ; ;
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірдей бөлімдері мен алымдары бар жай бөлшектерді салыстыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
.1.Бірдей бөлімдері және алымдары бар бөлшектерді салыстыру ережелерін айту. 2.Бірдей бөлімдері және алымдары бар бөлшектерді салыстыруды орындау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы бірдей бөлімдері және алымдары бар бөлшектерді салыстыру ережелерін айтады,бірдей бөлімдері және алымдары бар бөлшектерді салыстыруды орындайды |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Бірдей бөлімдері мен алымдары бар жай бөлшектерді салыстыру
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дұрыс бөлшектер.Бұрыс бөлшектер.Аралас сандар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Дұрыс және бұрыс бөлшектер,аралас сандарды тану. 2.Дұрыс және бұрыс бөлшектер,аралас сандардың белгілерін атау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы дұрыс және бұрыс бөлшектер,аралас сандарды таниды, дұрыс және бұрыс бөлшектер,аралас сандардың белгілерін атайды
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Дұрыс бөлшектер.Бұрыс бөлшектер.Аралас сандар
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Үшбұрыштарды бұрыштарының түрлері бойынша ажырату |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Сызбадағы бұрыштардың түрлерін тану.Мұғалімнің нұсқауы бойынша сызғыш үшбұрыштың көмегімен тікбұрыш және тікбұрышты үшбұрышты сызу |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сызбадағы бұрыштардың түрлерін таниды,мұғалімнің нұсқауы бойынша сызғыш үшбұрыштың көмегімен тікбұрыш және тікбұрышты үшбұрышты сызады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ:
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Үшбұрыштарды бұрыштарының түрлері бойынша ажырату
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондықтар мен жүздіктерге дейін дөңгелектеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Санды ондықтар және жүздіктерге дейін дөңгелектеудің жазбаларын оқу. 2. Санды ондықтар және жүздіктерге дейін дөңгелектеуді жазуда ≈ белгісін қолдану Ондықтар мен жүздіктерге дейін дөңгелектеу |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы санды ондықтар және жүздіктерге дейін дөңгелектеудің жазбаларын оқиды, санды ондықтар және жүздіктерге дейін дөңгелектеуді жазуда ≈ белгісін қолданады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ:
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандарды еселік салыстыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Заттардың екі тобына еселік салыстыруды орындау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы заттардың екі тобына еселік салыстыруды орындайды |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Сандарды еселік салыстыру №1 Сандарды салыстыр: 5,09...5,9 0,10....0,1000 62,12....62,3 1,17...1,71 9,030...9,30 15,25...15,213 3,4....5 3,984...3,97 11,40....11,4 №2 2,75 бөлшегінен үлкен 3 ондық бөлшекті жаз: 19,7 бөлшегінен кіші 3 ондық бөлшекті жаз. №3 Өрнек дұрыс болатындай санды жаз: 2,85 ...,17 6,56 6,.. ...,34 8,21 ...,85 4,1 9,... 9,45 7,.... 7,82 №4 Бөлшектерді салыстыр: 569...670 892....912 415...638 5,69...6,70 8,92....9,12 4,15...6,38 №5 Көп нүктенің орнына өрнек дұрыс болатындай ондық бөлшектерді жаз: 2,19 2,....7 9,46 9,...1 17,...4 17,79 0,67 0,...1 4,...5 4,37 56,18 56,...4 3,...1 3,29 6,75 7,...3 32,..3 32,56 8,39 8,...5 5,...1 5,89 84,51 84,...3 №6 Егер 2,53 ондық бөлшегінің үтірін алып тастасақ қандай сан шығады? Жаз---------------- Егер 725 санының оң жақтағы бірінші цифрын үтірмен ерекшелесе қандай сан шығады? Жаз----------
Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан аттап қосу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Мұғалімнің көмегімен 10 мен 20 көлемінде қосу кестелері бар және калькуляторды қолданып,разрядтан аттап 1000-ға дейінгі сандарды жазбаша қосу амалдарын қолдану.Мұғалімнің көмегімен арифметикалық мәтіндік есептерді шешу |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы мұғалімнің көмегімен 10 мен 20 көлемінде қосу кестелері бар және калькуляторды қолданып,разрядтан аттап 1000-ға дейінгі сандарды жазбаша қосу амалдарын қолданады,мұғалімнің көмегімен арифметикалық мәтіндік есептерді шешеді |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: №1 Амалдарды орында: 8 онд +4 онд= 9 бірл + 3 бірл= 7 жүзд + 9жүзд = 5 бірл+ 9 бірл= №2 мысалдарды бағанға жазып ,қосындысын тап: 465 307 +2 356= 274 +39 750= 43 560 + 134 084= 524 348 + 3034= 3 548 +334 403= 5045 +523 428= №3 Арттыр: 67 848 + 114 396= 576 322 + 162 889= 231 958 + 325 663= 228 645 + 439 655= №4 Тіктөртбұрышты жер телімінің ұзындығы -19м, ені ұзындығынан 2 м қысқа. Жер телімінің периметрін тап
№5 Қосуды орында: 352 812 +218 300= 562 304 + 218 327= 438 001 + 276 524= 217 627 + 482 593= Үйге тапсырма |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушылар тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нөлді санға көбейту және санды нөлге бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Мысалға негізделе отырып нөлді көбейту және нөлге көбейтуді орындау. 2.Ережені қолданып нөлді көбейту және нөлге көбейтуді орындау
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы мысалға негізделе отырып нөлді көбейту және нөлге көбейтуді орындайды, ережені қолданып нөлді көбейту және нөлге көбейтуді орындайды
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Нөлді санға бөлу Санды 0-ге көбейтсе де, 0-ді санға көбейтсе де 0 шығады Көбейтіндіні тап: 0:12= 0:(17-2) 0:(17-7) 0:25 0:(14+2) 0:(16+6) 0:(11+6) 0:(13-3) 0: (12-10) Көбейтіндіні тап: 0:18= 0:35= 0:41= 23*0= 45*0= 56*0= 0:(11+9) = 0:(12+8)= 0:1(3+7)= (14+6)*0 = (15+5)*0= (16+4)*0= |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірді санға көбейту және бірге санды көбейту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Мысалға негізделе отырып,1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындау. 2.Ережені қолданып 1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы мысалға негізделе отырып,1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындайды; ережені қолданып 1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындайды |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Бірді санға көбейту және бірге санды көбейту Санды 1-ге көбейтсе де, 1-ді санға көбейтсе де 1 шығады Көбейтіндіні тап:
Көбейтіндіні тап: 1*11= 1*25= 1*4= 16*1= 22*1= 32*1= 1*(1+9) = 1*(2+8)= 1*(3+7)= (4+6)*1 = (5+5)*1= (6+4)*1= |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірді санға көбейту және бірге санды көбейту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Мысалға негізделе отырып,1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындау. 2.Ережені қолданып 1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы мысалға негізделе отырып,1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындайды; ережені қолданып 1-ді көбейту және 1-ге көбейтуді орындайды |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Бірді санға көбейту және бірге санды көбейту Көбейтіндіні тап: 1*19= 1*35= 1*41= 76*1= 33*1= 45*1= 1*(11+9) = 1*(22+8)= 1*(53+7)= (14+6)*1 = (35+5)*1= (36+4)*1=
Амалдарды орында: 1·(482+136) 1·(740-47) 6·7+8·1 1·(800-580) 1·(622+36) 6·5-9·1 1·(507-27) 1·96+300 49:7-7·1
|
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нөлді санға бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Мысалға негізделе отырып нөлді бөлуді орындау. 2.Ережені қолданып нөлді бөлуді орындау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы мысалға негізделе отырып нөлді бөлуді орындайды, ережені қолданып нөлді бөлуді орындайды
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Нөлді санға бөлу
Көбейтіндіні тап: 0*9= 0*24= 0*41= 0*1= 36*1= 87*1= 1*(45+87) = 1*(22+88)= 1*(33+75)= (23+37)*1 = (56+87)*1= (36+45)*1=
|
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сынық сызық.Сынық сызықты салу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Сызбадағы сынық сызықты тану.Мұғалімнің нұсқауы бойынша сынық сызықтың ұзындығын өлшеу 2.Сынық сызықты, сынық сызықтың бірліктері - кесінділерді танып,атау.Сынық сызықтың ұзындығын өлшеу.
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сызбадағы сынық сызықты таниды,мұғалімнің нұсқауы бойынша сынық сызықтың ұзындығын өлшейді, сынық сызықты, сынық сызықтың бірліктері - кесінділерді танып,атайды,сынық сызықтың ұзындығын өлшейді |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ:
Мына үшбұрыштардың қабырғаларын өлшеп,жаз АВС үшбұрышын сал. АС -6см, СВ-5см, С бұрышы 55 Транспортирді қолданып С бұрышын салып аламыз.Бұрыштың қабырғаларына СА,СВ кесінділерін саламыз. А және В нүктелерін қосамыз,АВС үшбұрышын алдық
Өлшемі суретте көрсетілген үшбұрыштың шамасындай үшбұрыштар сал. Бұрыштарының түріне қарай үшбұрыштардың қалай аталатынын айт |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
І-ден ХІІ-ге дейінгі сандық нумерация |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Сандардың 12-ге дейінгі римдік нумерациясы мысалын оқып,жазу 2.Сандардың 12-ге дейінгі римдік нумерациясын оқып, жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сандардың 12-ге дейінгі римдік нумерациясы мысалын оқып,жазады, сандардың 12-ге дейінгі римдік нумерациясын оқып, жазады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: №1 Даталарды рим цифрын пайдаланып жаз: 5 сәуір 12 маусым 24 наурыз 25 шілде 18 тамыз 14 ақпан 8 қыркүйек 21 қараша 30 қазан 17 желтоқсан 1 қаңтар 5 мамыр Сандарды разрядтық қосылғыштарға жікте: 218 050= 56 934= 48 252= 4 183= 300 026= 90 043= №3 Сандарды салыстыр: 16 786 12 305 87 98 7 543 8 543 9 747 9 474 27 389 27389 572 725 4 454 3 568 99 099 88 809
№4 Төменде берілген сандарды кестеге жаз:86; 547; 1 202; 32 651; 50 179; 80 532; 99 873; 412 008; 112 334; 444 777; 13 578; 601; 794; 90; 135; 8 502; 1 00 000; 706 657.
|
Мұғалім түсінік береді. Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
||||||||||||||||||||||||
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандарды 10-ға,100-ге бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Үлгіге негізделе отырып 10-ға,100-ге бөлуді орындау. 2. 10-ға,100-ге бөлуді орындау. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы 8лгіге негізделе отырып 10-ға,100-ге бөлуді орындайды, 10-ға,100-ге бөлуді орындай алады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Сандарды 10-ға,100-ге бөлу
Сандарды 10-ға,100-ге бөлу Тапсырма№1 8·10 = 90:10= 10:10= 30:10= 10·10= 80:10= 20:10= 70:10= 60:10= 100:10= 4·10= 50:10= 80:10= 40:10= 10·7= 40:10= 90:10= 20:10= 10:10 = 70:10= Тапсырма№2
Тапсырма№3 600:10= 800:10= 200:10= 400:10= 300:10= 100:10= 500:10= 700:10= 900:10= 0:10 = 1000:10= 500:1= |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандарды 10-ға,100-ге бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Үлгіге негізделе отырып 10-ға,100-ге қалдықпен бөлуді орындау
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сандарды 10-ға,100-ге қалдықпен бөлуді орындайды |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: Сандарды 10-ға,100-ге бөлу
1-Тапсырма: а)18, 78-ді 10-ға қалай бөледі? Былай ойла: 1) 78 санында 7 ондық бар. Оларды бөліндіге жазамын. 2)8 бірлікті қалдыққа жазамын: 78:10=7 (қалдық 8) Б) 249-ды 10-ға қалай бөледі: 1)246 санында ..... ондық бар. Оларды бөліндіге жазамын. 2) ..... бірлікті қалдыққа жазамын. 249:10=.....(.... қалдық) 2-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында: 47:10 96:10 321:10 983:10 52:10 83:10 158:10 648:10 66:10 15:10 628:10 751:10 32:10 99:10 201:10 609:10 3-тапсырма Қалдықпен бөлуді орында: 595:100 184:100 629:100 627:100 845:100 308:100 368:100 415:100 453:100 |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құн,ұзындық пен массаны өлшегенде алынған сандарды түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.Үлгі бойынша ұсақ,ірі өлшемдердегі шаманы өлшеу кезінде алған сандарды білдіру
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы үлгі бойынша ұсақ,ірі өлшемдердегі шаманы өлшеу кезінде алған сандарды есептей алады |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ: 1тг= 100тн 1ц =100кг 1м =100см 1т= 100ц 1км= 1000м 1ц= 100кг
1.Азайтуды орында. 540 тг 70 тн – 70 тн = _____ тг 86 м 35 см – 35 см = ______ м 146 м 87 см – 87 см = ______ 5 км 540 м – 540 м = _______ 2.Қосуды орында. 125 тг 40 тн + 25 тн = _____ 5 т 132 кг + 250 кг = ______ 45 ц 89 кг + 23 ц = ________ 3.Қосуды орында. 574 тг 67 тн + 15 тн = 452 тг 80 тн + 56 тг = 34 ц 25 кг + 47 ц = 752 м 58 см + 26 см = 9 т 654 кг + 162 кг = 74 км 547 м + 126 км = |
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тік төртбұрыш,шаршы.Іргелес қабырғалар, диагональдар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Фигураларды танып,атау: шаршы,тік төртбұрыш.Тік төртбұрыш пен шаршының бұрыштары,төбелері мен қабырғаларын көрсетіп,атау. 2.Сызғыш үшбұрыштың көмегімен берілген ұзындықтар бойынша шаршы мен тік төртбұрышты сызуды орындау.Шаршы мен тіктөртбұрыштың іргелес қабырғалары және диагональдарын көрсетіп,атау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы фигураларды танып,атайды: шаршы,тік төртбұрыш.Тік төртбұрыш пен шаршының бұрыштары,төбелері мен қабырғаларын көрсетіп,атайдф. 2.Сызғыш үшбұрыштың көмегімен берілген ұзындықтар бойынша шаршы мен тік төртбұрышты сызуды орындайды.Шаршы мен тіктөртбұрыштың іргелес қабырғалары және диагональдарын көрсетіп,атайды |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ:
|
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
9 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тік төртбұрыш,шаршы.Іргелес қабырғалар, диагональдар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Фигураларды танып,атау: шаршы,тік төртбұрыш.Тік төртбұрыш пен шаршының бұрыштары,төбелері мен қабырғаларын көрсетіп,атау. 2.Сызғыш үшбұрыштың көмегімен берілген ұзындықтар бойынша шаршы мен тік төртбұрышты сызуды орындау.Шаршы мен тіктөртбұрыштың іргелес қабырғалары және диагональдарын көрсетіп,атау |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы фигураларды танып,атайды: шаршы,тік төртбұрыш.Тік төртбұрыш пен шаршының бұрыштары,төбелері мен қабырғаларын көрсетіп,атайдф. 2.Сызғыш үшбұрыштың көмегімен берілген ұзындықтар бойынша шаршы мен тік төртбұрышты сызуды орындайды.Шаршы мен тіктөртбұрыштың іргелес қабырғалары және диагональдарын көрсетіп,атайды |
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
1-кезең. Ұйымдас-тыруынта-ландыру: |
Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл-
күйлерін білу. |
Оқушылар сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы айтады |
|
Оқулық |
2-кезең. Теориялық-практика- лық: |
Жаңа сабақ:
|
Мұғалім түсінік береді.
Оқушы тыңдап, дәптерлеріне
түсіреді. Тапсырмаларды орындайды. . |
кері байла-ныс арқылы бағала-нады |
|
3-кезең. Рефлек-сиялық қорытын-дылау: |
Кері байланыс: Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы қорытынды жасалады. 1.Сіз бүгін нені білдіңіз? 2.Сіз үшін не құнды болды? 3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты? Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланады. |
|
|
|