САБАҚ:Мәтін және оның түрлері(Суретші Марат) |
Мектеп:№3 Қабанбай орта мектебі |
Күні:16.11 |
Мұғалімнің есімі:Оспанбекова Ш.С
|
СЫНЫП: 2 | Қатысқандар саны:18 | Қатыспағандар: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау2.3.1.1 – мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
Бағалау критерийі | Мәтін түрлерін ажырата біледіСипаттау мәтінін құрастыра алады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған түсті қарындаш және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.оқулық ,электронды оқулық |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, рефлексия.кері байланыс |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,тарих.
|
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Тілдік мақсат | Негізгі ой,мәтін құрлымы.тақырып,сипаттау,пайымдау,әңгімелеу |
Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы | Ресурстар |
Басталуы 3 минут
| Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут«Балалық шақтан қызықты оқиға»Мақсаты: эмпатияны дамыту.Нұсқаулық: «Сіздердің алдызда қорапша тұр. Сол қорапшадан билет суыруларыңыз қажет. Ол билеттерде «Балалық шақтан қызықты оқиға» билеті түссе, сол оқушы өзінің балалық шақтан бастан өткізген қызықты оқиғасын айтып береді.Талдау:Өздеріңізді қалай сезінудесіз?
|
Қораптың ішінен таңдап алады.«Балалық шақтан қызықты оқиға»
|
10 минут
5 минут | Білу «Хат келді»ойыны арқылы үй тапсырмасы ержелерді сұрауТүсіну сипаттау мәтіні түсіндіріледі.Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.Дәптермен жұмыс.19. Өлеңді мәнерлеп түсініп оқы.сипаттау мәтіні түсіндіріледі. Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.Марат бояумен не істеді?Ол қандай сурет салды?Неліктен әр түрлі бояу өз орнын тапты? | «Қолпаштау» әдісі арқылы бағалау сипаттау мәтіні түсіндіріледі. Оқушылар өз ойларын стикерлерге жазып жабыстырады. «Бас бармақ арқылы бағалау» |
Сергіту сәті 2 минут | «Бала бала балақан!» би билеу
| «Бала бала балақан!» биі
|
Аяқталуы 10 минут | Қолдану Түсті қарындаштар арқылы 3топқа бөлінуТоптық жұмыс«Менің мектебім»«Менің сыныбым»«Менің сыныптастарым»
| Түсті қарындаштар арқылы Берілген тақырыптар бойынша мәтіндер құрастыруПостер жасату.Оқушылар өз ойларын постерге жазып оқып береді.
«Асық» арқылы бағалау
|
5 минут | ЖинақтауЖұптық жұмысКөру диктанты Суре...т, м..ктеп, қ..ңырау,м...ғалім,с..нып1.Қатесіз жазылса 5 балл 10-9 балл 100 пайыз жоғары2.Көркемдеп жазылса 3 балл 8-7 балл 80 пайыз орта3.Аяқтап жазылса 1 балл 5-6 балл 50 пайыз төмен |
Критерий арқылы бағалау |
3минут | БағалауҚалыптастырушы бағалау1.Мәтінді түсініп оқы,түсін ажырат.Саматтың мойнақ деген сүйкімді күшігі бар.ол өте сақ және ақылды. Мойнақтың құлағы ұзын,көзі қара. Табаны ақ,тұмсығы ала.бойы аласа,өзі ойынпаз.самат оған түрлі өнер үйретеді.самат тамақ беріп,қамқарлық жасайды.а) сипаттауб)әңгімелеув)пайымдау2.Мәтіннің тақытыбын жаз.-------------------------------Дескриптор: Білім алушы-мәтінге ат қоя біледі;-мәтіннің түрін ажыраталы;
|
Бағалау парақшалары |
2 минут Кері байланыс |
|
Кері байланыс парағы. «Жетістік» баспалдағы. |
Үйге тапсырма:22. 85-бетте. |
Рефлексия |
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалдыма? |
1: |
2: |
Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? |
1: |
2: |
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?тапсырмалар сəйкес болды ма?) |
1: Уақытты қалай пайдаландым? |
2: Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге? |
Қорытынды бағалау |
Ең жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) |
1: |
2: |
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың оданд ажақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? |
1: |
2: |
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |
1: |
2: |