Материалдар / М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі Кейіпкерлер бейнесі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі Кейіпкерлер бейнесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар 472 бұйрықпен жасалынған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Ақпан 2023
969
14 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

2 – бөлім. Балалар мен үлкендер

Педагогтің аты-жөні:

О.Кульдеева

Күні:

2.02.2023

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі Кейіпкерлер бейнесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.4.1 Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін

ашып,үзінділерді жатқа айту.

Сабақтың мақсаты:

Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып,үзінділерді жатқа айта алады.


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

15 минут

.

Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) Психологиялық ахуал орнату «Көңілді амандасу» Оқушылармен «Алақан», «Жүрек», «Жұдырық» арқылы амандасу




Амандасу арқылы оқушыларымыз сол сәттегі көңіл-күйі танылып, алдағы сабаққа қалыпты жай қалыптастырылады.




Үй тапсырмасын сұрау

«Бір минуттық шолу» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында оқушыларға сұрақтар беріледі.

1.М.Әуезов қай жылы, қай жерде дүниеге келген?






2.Мұхтар атамыздың атасы мен әжесінің есімдері?

3.1908 жылы жазушы қандай медреседе оқыды?

4. Жазушы тыңдаушы болып қайда оқуға түсті?


5. 1927 жылы жазушының жазылған қандай еңбегін білеміз?


6.1940 жылы М.Әуезовтің сценарийі бойынша қандай көркем фильм түсірілді?



Тыңдалым.

Балалар, қазақтың ұлы жазушысы, ғалым, қоғам қайраткері, драматург, тұңғыш театр ұйымдастырушысы М. Әуезовтің «Көксерек» фильмінен үзіндіні

тамашалайды.

Оқылым.

Оқулықтан Көксеректің өзгергенін оқулықтан тауып оқу


Сұрақтарға тұщымды, нақты жауап береді








1897 жылы 27 қыркүйекте, Семей облысының Шыңғыстау болысы, Бөрілі ауылында дүниеге келгегн.



атасы – Әуез, әжесі – Дінасыл


Семейдегі Камаладдин хазірет медресесі

1922 жылы Ташкенттегі Орта Азия университеті


«Әдебиет тарихы» еңбегі




«Райхан» көркем фильмі







Оқушылар бейнеүзікті тамашалайды.

Бейнематериалды мұқият тыңдап, сабақ тақырыбын анықтай алады





Көксеректің өзгергенін оқулықтан оқиды. Сыныптастарымен талқылайды. Пікір алмасады. Ой бөліседі

Мадақ сөздер

ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру





























Дескриптор: Жалпы -3 балл.

-Бейнеүзікті тыңдайды

-Мәтінді оқып шығады.

-сыныптастыры

мен пікір алмасады

Слайдтар,

АКТ











Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

23 мин.

Жазылым. Топтық жұмыс

«Бұлттағы тапсырмалар»

1-тапсырма.

Кейіпкерлер бейнесін ашу

1-топ Құрмаш

2- топ Қасен

3- топ Құрмаштың әжесі

Әр топ берілген тапсырмаларды орындайды.


Дескриптор: Жалпы -3 балл

-мәтінді толық түсінеді

- берілген ұғымдарға түсінік береді.

-Өз ойын еркін айтады.



АКТ

Оқулық

Жұмыс дәптерлері


2-тапсырма. «Кім зерек?»

Жұптық тапсырма.

Оқулықпен жұмыс.

Повестегі Көксерек пен Аққасқаның тартысын салыстыру.

Повестегі Көксерек пен Аққасқаның тартысын салыстырып жазады

Дескриптор:

Жалпы - 4 балл

-Көксерек пен Аққасқаның бейнесін ашады..

Оқулық

Жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.





















Үйге тапсырма

3-тапсырма. Жеке жұмыс

«Төрт сөйлем» әдісі

«Қасқырды қанша асырасаң да, орманға қарап ұлиды?»деген қ ойда қандай мағына бар.Ой қорытады


Пікір.Оқыған мәтін бойынша өз пікірінді бір сөйлеммен жаз.

Дәлел.Өз пікіріңді бір сөйлеммен дәлелде.

Мысал.Пікірінді өмірмен байланыстырып,

мысал келтір.

Қорытынды.

Тақырып бойынша қорытынды жаз.

«Егер сен автор болсаң, оқиғаның соңын қалай аяқтар едің?» эссе жазу

«Қасқырды қанша асырасаң да, орманға қарап ұлиды?» тақырыбында өз ойларын жазады.

Мұғалім оқушыларды

1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың жеке жұмысын бағалайды.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!