Сабақтың тақырыбы: | Мектеп-біздің анамыз | Бөлім: МЕНІҢ МЕКТЕБІМ | Мерзімі: 05.11.2018 жылы |
Мұғалім: | Мыржыбаева Ұ.Б | Тексердім: Г.Тлеуова |
Мектеп: | №28 ЖОМ | Пәні: ӘДЕБИЕТТІК ОҚУ |
Сынып: | 2 «А» | Қатысты:14 | Қатыспады:0 |
Оқу мақсаты: | 2.2.2.1 мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу2.2.4.1 өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзіменмазмұндау/үзіндісін сахналау. |
Нәтиже: | Барлығы; Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
| Көбі; : Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. | Кейбіреуі; Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Бағалау критерий | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, стикерлер, микрофон, орындық т.б |
Әдіс-тәсілдер | «Ыстық орындық»; «Кейіпкерге хат», «Сақина салмақ» ойыны, «Сабақ соңында қойылатын сұрақтар» тәсілі |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі; |
Сабақтың жоспары |
Жоспар-ланған уақыт | Сабақ кезеңдері | Блум таксономиясыбойынша | Сабақтың барысы | Бағалау түрлері |
5-минут | Басталуы(Оқуға дейінгі кезең)КіріспеМотивация |
| Топқа бөлу: Оқушылар 3 топқа бөлінеді«Шеңбердегі сұхбат» әдісімен өткен сабаққа рефлексия жасау.Не білдік? Не үйрендік?Эмоциялық релаксация; (Демалу жаттығулары) Баяу әуен орындалады. Лирикалық немесе классикалық.Мұғалім: Күз жайлы мәтін оқимын.Оқушылар: Көздерін жұмып отырып, тыңдайды және оқылым дағдысы бойынша мәтіннің мазмұнына сай сюжетті көз алдына елестетеді. Керемет көңіл-күйді сезінеді. |
|
10-минут | Жаңа білімМағынаны ажырату
| Білу және түсіну | Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.Берілген тақырып аясында алдын ала дайындалған сұрақтарға жауап береді.Мектеп-біздің анамыз.Өтебай Тұрманжанов. Мектеп-біздің анамыз.«Сақина салмақ» ойыныБалалар біз бүгін сақина салмақ ойынын ойнаймыз. Бұл ойынның бүгіінгі ерекшелігі кімнің қолында сақина қалса менің сұрағыма жауап береді?Неге мектепті анаға теңейміз?Сен қандай мектепте оқисың? Өз мектебіңді жақсы көресің бе? | Смайликтер арқылы жеке бағалау |
10-минут | Сабақтың ортасы(Оқу кезеңі)Білім құрастырту | Қолдану
| Мұғалім: Өлеңді оқимын.Оқушылар: Өлеңді бөлімдерге бөліп оқиды.1-тапсырма бойынша сөзжұмбақты шешеді.Мектеп-біздің анамыз.Өтебай Тұрманжанов. Мектеп-біздің анамыз.Талдау«Ыстық орындық» әдісі(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады.Тапсырманың сипаттамасы:Бір оқушы алға шығып орындыққа жайғасады.Тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.Оқушылар анағұрлым сапалы сұрақтар қоюға тырысады.Яғни жабық сұрақтар қояды.Автор бұл тақырыпта қандай мазмұнды ой қозғады?Балалардың көңіл күйі туралы не айтар едің?3.Өлеңнен оқудың басталған күнін қалай аңғардың? | Топтық бағалау |
|
| Талдау(Анализ) |
|
|
10-минут | Сабақтың аяқталуы(Оқудан кейінгі кезең)Білімді ұштауОйтолғаныс | Жинақтау (Синтез) | «Кейіпкерден кейіпкерге хат» әдісі бойынша оқушылар эссе жазады. Оқып, топта жариялайды. | Жұптықбағалау |
3-минут | Сергіту сәті: | Сергіту сәті :Ағылшынша 1,2,3,4,5 оң қолды көрсетеді, 1,2,3,4,5 сол қолды көрсетеді; Ха-ха, ха-ха, ха (шалқайып)(хи-хи, хи-хи, хи) еңкейіп1,2,3,4 оң қол, 1,2,3,4 сол қолды көрсетеді; Ха-ха, ха-ха, (шалқайып) ;(хи-хи, хи-хи, ) еңкейіп1,2,3 оң қол, 1,2,3, сол қолды көрсетеді; Ха-ха, ха, (шалқайып) ;(хи-хи, хи, ) еңкейіп1,2оң қол, 1,2, сол қолды көрсетеді; Ха-ха, (шалқайып) ;(хи-хи,) еңкейіп1 оң қол, 1, сол қолды көрсетеді; Ха (шалқайып) ;(хи) еңкейіп |
|
2-минут | Бағалау | Кері байланыс алу:«Сабақ соңында қойылатын сұрақтар» тәсілі арқылы..Сабақты қалай атар едіңіздер?Сабақтың мақсатына жеттік пе? Сабақтан кейінгі көңіл-күйіңіз қалай? | Рефлексиялық күнделік |
Үйге тапсырма: | Жұмыс дәптерінің берілген беті бойынша жазба жұмысын орындау. Оқулық бойынша берілген тақырыптарды түсініп оқып келу. Сұрақтарға жауап беру. Сұрақтар дайындау. |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары қушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шараларытиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкескелетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:Сабақтың мақсатына жеттім2:Оқушылар оқу үшін бағалау тәсілін дұрыс қолданды.Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: Тиімді әдіс-тәсілдер.2:Рефлексия.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?Келесі сабақта оқушыларға креативті ойға толы тосын жаңалықтар әкелуді жоспарладым.Оқушыларды жабық сұрқтарға жетелейтін әдіс-тәсілдерді ойлап табуды жоспарладым. |