Сабақтың тақырыбы:Мектептегі бір күнім | Мектеп:Жансен Кереев атындағы жалпы білім беретін орта мектебі |
Күні: 13.11.2018 ж | Мұғалімнің есімі: Нарымбаева Ә.Ж
|
СЫНЫП: 2 ә | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар:
|
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 2.1.2.2 -ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғақпен сүйемелдеп орындау; |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі, әдебиет |
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар (төмендежоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы 5 минут
| Топқа бөлу 2 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші»Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.Нұсқаулық:Көршіңді оң жақтан құшақта,Көршіңді сол жақтан құшақта.Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,Бүгінгі тренинг барысы,Біз үлкен отбасы. |
Тұрақты ДО,МИ,СОЛь дыбыстары таратылады нота ұқсастықтарына қарай 3 топқа бөлініп отырады.
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды) |
Ортасы 15 минут
| Мағынаны ажыратуОй қозғау: 3 минут№1 слайд (барлық оқушылар табады)Жұмбақ: Бір ұяда жеті жұмыртқа (аптаның жеті күні)Оқушыларға сұрақ:1. Бір аптада неше күн бар? (7)2. Осы 7 күннің де өзіндік атаулары бар. Кім біледі?№2 слайд орыс және ағылшын тілдерде апта күндерін айтады3. Осы 7 күннің неше күнінде мектепке келесіңдер?Ал бүгін қай күн?4. Тақырыпты болжау. Олай болса, бүгінгі сабағымыз не жайлы деп ойлайсыңдар? (Сұрақтар арқылы оқушыларды тақырыпты болжауға жетелеу).Иә, бүгінгі сабағымыз осы апта күндері жайлы және соның ішінде мектептегі бір күніміз жайлы болмақ.Білу және түсіну 5 минутОқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.Дәптермен жұмыс.Қолдану 3 минут. Жалпыға арналған тапсырма:
|
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.
Тапсырмаларды орындау, ырғақ соғу.
Сабақтағы музыкалық терминді дәптерге жазу.
Интерактивті тақтадан екпін терминіне байланысты суреттер көрсету. |
| Тыңдату және талдау 7 минут1 топқа С.Еркімбековтің «Воспоминание(еске алу)» шығармасы2 топқа Құрманғазы «Балбырауын»3 топқа В.А.Моцарт «Рондо»
| Шығарманы қайта тыңдай отырып,берілген суреттермен сәйкестендіру.Өз тобымен талдау. |
Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті «Солдат болам мен ертең» әні | Әннің әуенімен қосылып қимыл-қозғалыс жасайды. |
Ән үйрету.3 минутДауыс жаттығуы 2 минут | «Кел балалар ойнайық» әні
Бейнежазба «Үшдыбыстық»
Кел балалар ойнайықОйнайық та, ойлайықҚандай жұмбақ болса даШешпей оны қоймайықҚайырмасыАл тыңдаңдар,тыңдаңдар,Асығыстық қылмаңдарАсықпайық дегенге Бөгеліп көп тұрмаңдар. |
Интерактивті тақта арқылы бейнежазбамен жаттығу жасайды. |
Аяқталуы 3 минут | Синтез«Алтын микрофон» әдісіБіз мектепке не үшін келеміз?Сенің мектептегі әр күнің қалай өтеді?Жылдам,жәй екпін дегенде қалай түсіндіңіз?Бүгін сабақта қандай ән үйрендік?Ән қандай екпінде орындалады?Дауысқа жаттығуды не үшін жасаймыз?
|
«Алтын микрофон» әдісі |
Үйге тапсырма: оқу, жаттау. |
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? | «Бағдаршам» әдісі |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |