|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мемлекеттік шекара |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.5.1.10 мемлекеттік шекаралардың функциясын, түрлерін, анықтау және белгілеу шараларын, динамикасын талдау 10.5.1.11 Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекараларының қалыптасу үдерісін, басты көрсеткіштері мен динамикасын зерттеу 10.5.1.12 Қазақстан Республикасының шекараларын күшейту жөнінде ұсыныстар әзірлеу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мемлекетттің аумағы мен шекарасы туралы түсінік беру. |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу Өткен тақырыпқа шолу: Ой қозғау: Ендік және бойлық дегеніміз не? Градус торы деген не? |
|
1-10 1балл 2балл |
оқулық |
|||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
1. тапсырма. Градус торы арқылы Қазақстанның батыстан шығысқа және солтүстіктен онтүстікке қарай үзындығын градус және километр есебімен олшеу арқылы анықтау. 2. тапсырма. Қазақстанның шекарасын қызыл қарындапшен жүргізіп, шектесетін елдердің аттарын жазу. 3. тапсырма. Интерактивтi тақта арқылы жұмыс жасаймыз. Географиялық картаны және оқулық мәтінің пайдалана отырып төмендегі кестені толтыру.
Оңтүстікке Орта Азиядағы мемлекеттер - Қырғызстан, Өзбекстан, Түрікменстанмен шектесетіні, Батысында Каспий маңы ойпаты мен Жалпы сырт қыратының біраз жерін, солтүсгігінде Солтүстік Қазақ жазығының оңтүстігін, оңтүстігінде Тұран ойпатын, ал шығысы мен оңтүстік шығысында Алтайдың батыс болігінің көбін жәнеТянь-Шаньның солтүстік жоталарын басып отетінін оқушылар картаға түсіреді. |
Оқушылар Қазақстанның физикалық картасы және дүние жүзінің физикалық қартасын пайдаланып, республика аумағының шеткі нүктелерінің географиялық координатасын анықтап кескін картаға түсіреді. Қазақстанның мүхит пен теңіздерге байланысты орналасу жағдайын анықтайды. |
2балл 2балл 2балл |
Атлас карта Оқулық Дүниежүзінің саяси картасы |
|||||||||||||||||||||
|
Бекіту Кері байланыс |
Картамен жұмыс Басбармақ |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
1балл |
|
|||||||||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мемлекеттік шекара
Мемлекеттік шекара
|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мемлекеттік шекара |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.5.1.10 мемлекеттік шекаралардың функциясын, түрлерін, анықтау және белгілеу шараларын, динамикасын талдау 10.5.1.11 Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекараларының қалыптасу үдерісін, басты көрсеткіштері мен динамикасын зерттеу 10.5.1.12 Қазақстан Республикасының шекараларын күшейту жөнінде ұсыныстар әзірлеу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мемлекетттің аумағы мен шекарасы туралы түсінік беру. |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу Өткен тақырыпқа шолу: Ой қозғау: Ендік және бойлық дегеніміз не? Градус торы деген не? |
|
1-10 1балл 2балл |
оқулық |
|||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
1. тапсырма. Градус торы арқылы Қазақстанның батыстан шығысқа және солтүстіктен онтүстікке қарай үзындығын градус және километр есебімен олшеу арқылы анықтау. 2. тапсырма. Қазақстанның шекарасын қызыл қарындапшен жүргізіп, шектесетін елдердің аттарын жазу. 3. тапсырма. Интерактивтi тақта арқылы жұмыс жасаймыз. Географиялық картаны және оқулық мәтінің пайдалана отырып төмендегі кестені толтыру.
Оңтүстікке Орта Азиядағы мемлекеттер - Қырғызстан, Өзбекстан, Түрікменстанмен шектесетіні, Батысында Каспий маңы ойпаты мен Жалпы сырт қыратының біраз жерін, солтүсгігінде Солтүстік Қазақ жазығының оңтүстігін, оңтүстігінде Тұран ойпатын, ал шығысы мен оңтүстік шығысында Алтайдың батыс болігінің көбін жәнеТянь-Шаньның солтүстік жоталарын басып отетінін оқушылар картаға түсіреді. |
Оқушылар Қазақстанның физикалық картасы және дүние жүзінің физикалық қартасын пайдаланып, республика аумағының шеткі нүктелерінің географиялық координатасын анықтап кескін картаға түсіреді. Қазақстанның мүхит пен теңіздерге байланысты орналасу жағдайын анықтайды. |
2балл 2балл 2балл |
Атлас карта Оқулық Дүниежүзінің саяси картасы |
|||||||||||||||||||||
|
Бекіту Кері байланыс |
Картамен жұмыс Басбармақ |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
1балл |
|
|||||||||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













