Күні:23.11
Сынып: 1
«ә»
Пәні: сауат ашу
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: Менің отбасым және достарым
|
Мектеп: 7
Мұғалім: К.О.Дюсебекова
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің отбасым. Қ дыбысы
мен әрпі.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін
сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)
қолдану
1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес,
көп мағыналы сөздердің мағыналарын
ажырату
1.3.8.1 жазу жолын,
жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап,
әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай
жазу
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:Жаңа білімді
меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп,
тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі:
Алған
білімді өмірде қолдана алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас
оқу
Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп
мағыналы сөздердің мағыналарын
ажыратады
Жазу жолын, жоларалық
кеңістікті, сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай
жазу
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне
деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, ана тілі
сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Қо-ян, заяц hare
қас-қыр, волк , wolf
қонжық,
медвежонок, teddy-bear
|
Бастапқы
білім
|
Қ дыбысы мен әрпі жайлы
жалпы түсініктері қалыптасқан. Дыбыс жайлы сөздерді оқиды,
жазады.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5
минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
Қуан шаттан , қуан шаттан
Қуанатын күн бүгін
Қайырлы күн , Қайырлы күн
Куліп шықты күн бігін
–
Ендеше балалар, бір-бірімізге сәттілік тілейк отырып
сабағымызды жұмбақтың жауабын тауып топқа бөліну арқылы
бастайық.
Қалқиған екі
құлағы,
Елеңдеп қорқып тұрады.
(Қоян)
Қыс бойына
жатады,
Тәтті ұйқыға
батады. (Қонжық)
Аузы бейне
шалғы,орақ,
Шөп емес,бірақ мал
орады. (Қасқыр
|
Шаттық шебері
|
Сабақтың ортасы
8 минут
|
№1 Оқылым.
Анам ас ............... Ол қасық, шанышқы алды. ..... .....
атамды тамаққа шақырдым. Қуырдақ ..... Артынан ыстық шай
..............
.№2 Берілген сөздерге мағынасы қарама-қарсы сөздерді
тап.
Суық- ыстық,
астында---- үстінде
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
|
Сергіту сәті
1
минут
|
Орнымыздан тұрамыз,
Алақанды ұрамыз.
Бiр отырып, бiр тұрып,
Тез шынығып
шығамыз.
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Қызықты тапсырма
8 минут
Аяқталуы
16 минут
|
Дәптермен жұмыс
№
3 Ізденуді ұйымдастыру. Әр топқа отбасының сюжетті суретін
беру. Отбасында төрге кімді отырғызу керектігі жайлы
әңгімелету..Тобыңмен бірге суреттегі отбасы мүшелерін өз орындарына
отырғыз. Неліктен солай отырғызғандарыңды
дәлелдеңдер.
ҚБ
тапсырмасы
|
Оқулық, дәптерлер.
|
Оқу мақсаты: 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті,
жолдың
жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін
каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
Ойлау дағдыларының деңгейі:
Қолдану
Бағалау критерийі: - Білім алушы әріп элементтерін дұрыс
байланыстырып салу.
- Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай
жазу.
Суреттердің атауын жазыңыз.
Дескриптор:
Білім алушы
-әріп
элементтерін дұрыс байланыстырады;
-жазу
жолының сызықтары мен жоларалық кеңістікті
сақтайды;
-сөздерді
сауатты әрі көркем жазады.
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған
суреттерді таңдау.
|
Смайликтер
|
Дифференциация –
оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне
көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды
бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|