|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің пірім |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. 7.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу (дискуссивті эссе). |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сұрақтарға дәлелді жауап береді, тақырыпқа байланысты дискуссивті эссе жазады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ. Әділдік және жауапкершілік.Жасампаздық және жаңашылдық. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады, үй тапсырмасын қайталайды.
Сабаққа кіріспе .
|
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Телефон әдісі арқылы үйге брілген тапсырма сұралады. |
ҚБ Мадақтау сөздер Қалыптастырушы бағалау «Мен сабақтың басында қай деңгейдемін?..»
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
\ таратпа материал\
/таратпа материал/
ӘТН.
ҮЛГІ: Құдай қосқан (қандай?) көрші болдық. Сын есім орнына жүріп, анықтауыш қызметін атқарып тұр. ІІ. Көрген, білетін, бермес, табар, жазбақ есімшелерін қатыстырып, сөйлем құра. ІІІ. Айтқан, айтар, айтатын, айтпақ есімшелерін септе. ҮЛГІ: А. Айтқан І. Айтқанның Б. Айтқанға Т.Айтқанды Ж.Айтқанда Ш.Айтқанмен К. Айтқанмен
Шығармашылық тапсырма . “Балаңды аясаң аяма!” тақырыбына дискуссивті эссе жаз. ҮЛГІ: «Балаңды аясаң, аяма» деген сөз баланы шектен тыс еркелетпеу, оны тәрбиелеуде қатаң болудың маңызын білдіреді. Бұл оймен келісуге болады, өйткені шамадан тыс еркелету баланың өз бетімен шешім қабылдауға қабілетсіз болып өсуіне әкелуі мүмкін. Егер балаға тек жеңілдік жасай берсек, ол өмірдің қиындықтарына дайын болмайды. Тәрбиеде қатаңдық баланың табандылығын, жауапкершілігін қалыптастырады. Дегенмен, бұл әдістің шегін білу маңызды. Тым қатал болу баланың психологиялық дамуына зиянын тигізуі мүмкін. Сондықтан баланы аямай, бірақ мейірімділік пен түсіністік танытып тәрбиелеу – дұрыс әдіс деп санаймын.
|
Дескриптор: - Өз ойын жеткізеді. - Сұраққа дәлелді жауап береді.
Дескриптор: - автор туралы біледі; - кейіпкер бейнесін ашады; -мәтіннің стилін, жанры мен тілдік ерекшеліктерін талдайды.
Есімшенің түрленуі бойынша түсінік алады.
Дескриптор: - есімшені табады; - есімшелерді қатыстырып сөйлем құрайды; - есімшелерді септейді.
Дескриптор: - эссенің негізгі ойы нақты баяндады; -келісу, келіспеу позициясы айқын көрсетті; -қорытынды тұжырым жасады.
|
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материал, слайд
|
|||||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау |
“Қалам ортада”әдісі арқылы сабақты бекіту. |
Оқушылар сабақтан алғандары бойынша бір сөйлемнен айтып шығады. |
|
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
9-тапсырма. |
|||||||||||||||||||
ТАРАТПА МАТЕРИАЛ
1.
|
Сұрақ |
Дәлелді жауап |
|
Әшімов әке ретінде қандай адам, режиссер ретінде қандай адам? |
|
|
Әкеге деген сүйіспеншілік сұхбат берушінің қай сөздерінен көрінеді? |
|
2.
|
Коментарийлер |
|
|
Автор туралы білетінім |
|
|
Кейіпкердің бейнесін қалай ашады? \Сәбира Майқанова\ |
|
|
Аты аталған адамдар туралы білетінім |
|
|
Мәтіннің стилі, жанры, тілдік ерекшеліктері |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің пірім 7-сынып жаңа оқулықпен
Менің пірім 7-сынып жаңа оқулықпен
|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің пірім |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. 7.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу (дискуссивті эссе). |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сұрақтарға дәлелді жауап береді, тақырыпқа байланысты дискуссивті эссе жазады. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ. Әділдік және жауапкершілік.Жасампаздық және жаңашылдық. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады, үй тапсырмасын қайталайды.
Сабаққа кіріспе .
|
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Телефон әдісі арқылы үйге брілген тапсырма сұралады. |
ҚБ Мадақтау сөздер Қалыптастырушы бағалау «Мен сабақтың басында қай деңгейдемін?..»
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
\ таратпа материал\
/таратпа материал/
ӘТН.
ҮЛГІ: Құдай қосқан (қандай?) көрші болдық. Сын есім орнына жүріп, анықтауыш қызметін атқарып тұр. ІІ. Көрген, білетін, бермес, табар, жазбақ есімшелерін қатыстырып, сөйлем құра. ІІІ. Айтқан, айтар, айтатын, айтпақ есімшелерін септе. ҮЛГІ: А. Айтқан І. Айтқанның Б. Айтқанға Т.Айтқанды Ж.Айтқанда Ш.Айтқанмен К. Айтқанмен
Шығармашылық тапсырма . “Балаңды аясаң аяма!” тақырыбына дискуссивті эссе жаз. ҮЛГІ: «Балаңды аясаң, аяма» деген сөз баланы шектен тыс еркелетпеу, оны тәрбиелеуде қатаң болудың маңызын білдіреді. Бұл оймен келісуге болады, өйткені шамадан тыс еркелету баланың өз бетімен шешім қабылдауға қабілетсіз болып өсуіне әкелуі мүмкін. Егер балаға тек жеңілдік жасай берсек, ол өмірдің қиындықтарына дайын болмайды. Тәрбиеде қатаңдық баланың табандылығын, жауапкершілігін қалыптастырады. Дегенмен, бұл әдістің шегін білу маңызды. Тым қатал болу баланың психологиялық дамуына зиянын тигізуі мүмкін. Сондықтан баланы аямай, бірақ мейірімділік пен түсіністік танытып тәрбиелеу – дұрыс әдіс деп санаймын.
|
Дескриптор: - Өз ойын жеткізеді. - Сұраққа дәлелді жауап береді.
Дескриптор: - автор туралы біледі; - кейіпкер бейнесін ашады; -мәтіннің стилін, жанры мен тілдік ерекшеліктерін талдайды.
Есімшенің түрленуі бойынша түсінік алады.
Дескриптор: - есімшені табады; - есімшелерді қатыстырып сөйлем құрайды; - есімшелерді септейді.
Дескриптор: - эссенің негізгі ойы нақты баяндады; -келісу, келіспеу позициясы айқын көрсетті; -қорытынды тұжырым жасады.
|
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материал, слайд
|
|||||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау |
“Қалам ортада”әдісі арқылы сабақты бекіту. |
Оқушылар сабақтан алғандары бойынша бір сөйлемнен айтып шығады. |
|
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
9-тапсырма. |
|||||||||||||||||||
ТАРАТПА МАТЕРИАЛ
1.
|
Сұрақ |
Дәлелді жауап |
|
Әшімов әке ретінде қандай адам, режиссер ретінде қандай адам? |
|
|
Әкеге деген сүйіспеншілік сұхбат берушінің қай сөздерінен көрінеді? |
|
2.
|
Коментарийлер |
|
|
Автор туралы білетінім |
|
|
Кейіпкердің бейнесін қалай ашады? \Сәбира Майқанова\ |
|
|
Аты аталған адамдар туралы білетінім |
|
|
Мәтіннің стилі, жанры, тілдік ерекшеліктері |
|
шағым қалдыра аласыз

















