Материалдар / Менің сапарым, 4-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Менің сапарым, 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
4-ші орыс сыныбына арналған қосымша сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қазан 2023
197
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы

Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Менің Отаным – Қазақстан

Педагогтің аты-жөні

Асилдин Ә.Е

Күні:


Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің сапарым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру.

4.5.1.2. көптік/тәуелдік/септік жалғаулы сөздерді жазбаша/ауызша тілде қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. Көптік/тәуелдік/септік жалғаулы сөздерді жазбаша/ауызша тілде қолданады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап бере алады. Көптік/тәуелдік/септік жалғаулы сөздерді жазбаша/ауызша тілде қолданады.

Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беріп, сөйлемді толықтырып және түйінді тұстарын анықтай алады. Көптік/тәуелдік/септік жалғаулы сөздерді жазбаша/ауызша тілде қолданады.

Бағалау критерийі

  • тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады;

  • сөйлемді толықтыра алады;

  • түйінді тұстарын анықтай алады.

  • көптік/тәуелдік/септік жалғаулы сөздерді жазбаша/ауызша тілде қолданады.

Алдыңғы оқу

Өз туым (жоба)

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы































Ортасы



















































Соңы


Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.

Мұғалім оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, өлең жолдарын оқиды:

Бәрі жақсы баланың,

Тілін алған ананың.

Бәрі жақсы баланың,

«Беске» оқыған сабағын.

Мұғалім оқушыларға өлең жолдарын қайталатады.

Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.


Миға шабуыл. Сұрақтарға жауап бер.

Мұғалім сабаққа кіріспе ретінде бірнеше суреттер көрсетеді. Оқушылар сабақтың тақырыбының негізін анықтайды. Берілген суреттерге байланысты оқушылар өз ойларымен бөліседі. Тақтада берілген суреттердің мәнін аша отырып, қосымша сұрақтарға жауап береді. Мұғалім мадақтау сөздері арқылы оқушыларды бағалайды.

Дескриптор:

сұрақтарға өз бетінше жауап бере алады.


Сөздікпен жұмыс.

Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады.

бұрылыс – поворот

киіз үй – юрта

малшы – пастух

қиылыс – пересечение

Дескриптор:

  • жаңа сөздермен танысады.



Мәтіналды жұмыс.

Айтылым. Суретке қарап, сұрақтарға жауап беріңдер.

Дескриптор:

  • суретке қарап, өз ойымен бөлісе алады.


ЕСТЕ САҚТА!

Балаларға ереже мысалдарымен түсіндіріледі.






Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, бос орындарға тиісті сөздерді қой.

Дескриптор:

  • тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады;

  • сөйлемді толықтырып, түйінді тұстарын анықтай алады.


Сергіту сәті.


Мәтінсоңы жұмыс. Жазылым.

Жақшаны ашып, үлгідегідей жаз.

Дескриптор:

  • көптік/тәуелдік/септік жалғаулы сөздерді жазбаша/ауызша тілде қолдана алады.


Бағалау

Үй тапсырмасы: 1 тапсырма, 18-бет


Рефлексия. «Әмиян әдісі»


Мұғаліммен бірге қайталайды. Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбын болжайды.





Балалар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алып, мұғаліммен бірге қайталап айтады.











Балалар суретке қарап, сұрақтарға жауап береді.













Балалар ережені түсініп, кестені дәптерлеріне жабыстырып алады.

Балалар мәтінді оқып, бос орындарға тиісті сөздерді қояды.













Оқушылар жақшаны ашып, үлгідегідей жазады.








Мұғалімнің ауызша кері байланысы









Мұғалімнің ауызша кері байланысы













Мұғалімнің ауызша кері байланысы





















Мұғалімнің ауызша кері байланысы



















Мұғалімнің ауызша кері байланысы









Смайлик арқылы бағалау.















Смайлик арқылы бағалау.
































































Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру

Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтау сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Сабақ барысында оқушы үшін, жұмысын жандандыру мақсатында кері байланыс жүргізудің маңызы зор.

Бағалау критерийлері

  • тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, нақты ақпаратты анықтайды;

  • тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттайды.

Пәнаралық байланыстар

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма?


Бүгін оқушылар нені үйренді?


Оқыту ортасы қандай болды?


Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?


Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі дүние не?

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді?

Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін мәліметте

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!