Материалдар / «Микропроцессор кластары және жалпы құрылымдық сұлбасы»

«Микропроцессор кластары және жалпы құрылымдық сұлбасы»

Материал туралы қысқаша түсінік
"Есептеуіш техника және бағдарламалық қамтамасыз ету" мамандығы бойынша "Микропроцессорлық техника" пәнінен сабақ беретін оқытушыларға, осы мамандықтың 3-ші курс білімгерлеріне қажет
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қаңтар 2021
719
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Астана қаласының Білім басқармасы

Политехникалық колледж





Ашық сабақ

ЖОСПАРЫ



Тақырыбы: «Микропроцессор кластары және жалпы құрылымдық сұлбасы»



Пән: «Микропроцессорлық техника»













Әзірлеген оқытушы: Мұхтарова Т.Е.



13040000 «Есептеуіш техника және бағдарламалық қамсыздандыру» мамандығының ЦӘК отырысында қаралды және мақұлданды.

2019 жылдың «__»_____ №__ хаттамасы

ЦӘК төрайымы: Т.Г.Стасишина

Астана – 2019

Ашық сабақ

ЖОСПАРЫ

Өткізу мерзімі: 06.03.19

Уақыты: сағ. 15.40 -16.40

Өткізу орны: Политехникалық колледж, 1305 дәрісхана

Оқу тобы: П-16-38 гб

Оқытушы: Мұхтарова Т.Е.

Пән: «Микропроцессорлық техника»

Сабақ тақырыбы: «Микропроцессор кластары және жалпы құрылымдық сұлбасы»

Мақсаты: «Микропроцессор кластары және жалпы құрылымдық сұлбасы» тақырыбы білім алушылардың білімін жалпылау және жүйелеу



Міндеттері:

Білімділік: микропроцессор кластарын және олардың сипаттамаларын, микропроцессордың жалпы құрылымдық сұлбасын және негізгі құрылғыларынын өзара әрекеттесу принциптерін талдау арқылы берілген тақырыпты жалпылау және жүйелеу;

Дамытушылық: білім алушылардың танымдық қызығушылығын, логикалық ойлау және есте сақтау қабілеттерін, жеке және топпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту;

Тәрбиелілік: кәсіптік дағдыларын дамыту арқылы болашақ мамандықтарына қызығушылықтарын ояту

Әдістемелік мақсат: ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану.

Сабақтың түрі: Білімді жалпылау және жүйелеу

Оқыту әдісі: сөздік, көрнекілікті және практикалық

Өткізу нысаны: жеке және топтық

Пәнаралық байланыс: «Операциялық жүйелер және ҚБД»

Құрал-жабдықтар: Activboard интерактивтік тақта, компьютер, жергілікті есептеуіш желі, көрнекі құралдар

Бағдарламалық қамсыздандыру: PowerPoint, Google Class Room БҚ

Уақыт мөлшері: 60 мин.



















Сабақтың құрылымдық логикалық сұлбасы мен хронологиялық картасы:

I.Ұйымдастырушылық кезең – 2 мин

1.1 Сабаққа қатысушыларды тексеру

1.2 Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау

ІІ. Негізгі білім бірліктерін және дағдыларын көкейкестілеу – 10 мин.

    1. Сергіту сәті.

    2. Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс.

ІІІ. Білімді жалпылау және жүйелеу – 35 мин.

3.1 Топтық жұмыс: (алдын-ала берілген тапсырмаларды

қорғау)

  • 1 топ- «Intel микропроцессорларының мүмкіндіктері және параметрлері»

  • 2 топ- «AMD микропроцессорларының мүмкіндіктері және параметрлері»

3.2 Дайын көрсетілім бойынша сұрақтар: әрбір слайд мазмұнын әңгімелеу

3.3 Микропроцессордың жалпы құрылымдық сұлбасы: кестемен жұмыс

3.4 Шығармашылық жұмыс

  • Микропроцессордың арифметикалық командалары

  • Микропроцессордың логикалық командалары

ІV. Білім тексеру – 8 мин.

4.1. Тақырып бойынша тест

V. Рефлексия – 3 мин.

VІ. Сабаққа қорытынды жасау және бағаларға түсінік беру – 2 мин.























Сабақ барысы:

I.Ұйымдастырушылық кезең 15.40 – 15.42



Сабақ тақырыбы: «Микропроцессор кластары және жалпы құрылымдық сұлбасы»

Сабақ мақсаты:. «Микропроцессор кластары және жалпы құрылымдық сұлбасы» тақырыбы білім алушылардың білімін жалпылау және жүйелеу

II. Негізгі білім бірліктерін және дағдыларын көкейкестілеу 15.42-15.52

2.1 Сергіту сәті

2.2 Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс

Блиц-сұрақтар:

1. Микропроцессор деген не?

2. Микропроцессорлық жүйе деп нені айтады?

3. Микропроцессорлық жүйе қандай салаларда қолданылады?

4. Микропроцессорлық жүйенің негізгі типтері қандай?

5. Микропроцессорлық жүйенің қандай архитектуралары бар?

6. Микропроцессордың қандай кластары бар?



Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс – топпен жұмыс

1-ші нұсқа

1. F=1 жолдар үшін минтермдерді құрыңдар.

2. Минтермдерді біріктіріңдер.

3. Логикалық өрнектерді минимизациялаңдар.

4. Логикалық өрнек үшін функционалдық сұлбаны құрастырыңдар.

A

B

C

X

Y

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

0

1

0

0

1

0

1

1

1

0

1

0

0

0

1

1

0

1

1

0

1

1

0

1

0

1

1

1

1

1



Ескерту: Егер тек 1-2 тапсырмалар орындалса, онда «3»-ке бағаланады.

Егер 1-4 тапсырмалар орындалса, онда «4»-ке бағаланады.

Егер 1-5 тапсырмалар орындалса, онда «5»-ке бағаланады.

2-ші нұсқа

1. Y =1 жолдар үшін минтермдерді құрыңдар.

2. Минтермдерді біріктіріңдер.

3. Логикалық өрнектерді минимизациялаңдар.

4. Логикалық өрнек үшін функционалдық сұлбаны құрастырыңдар.

A

B

C

Y

0

0

0

0

0

0

1

0

0

1

0

0

0

1

1

1

1

0

0

0

1

0

1

1

1

1

0

1

1

1

1

1



Ескерту: Егер тек 1-2 тапсырмалар орындалса, онда «3»-ке бағаланады.

Егер 1-4 тапсырмалар орындалса, онда «4»-ке бағаланады.

Егер 1-5 тапсырмалар орындалса, онда «5»-ке бағаланады.



3-ші нұсқа

1. F=1 жолдар үшін минтермдерді құрыңдар.

2. Минтермдерді біріктіріңдер.

3. Логикалық өрнектерді минимизациялаңдар.

4. Логикалық өрнек үшін функционалдық сұлбаны құрастырыңдар.



Кірістер

Шығыс

D

C

B

A

Y

0

0

770 ₸ - Сатып алу
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ