Материалдар / Мини-жоба «Әлемді өзгерткен ашылымдар». Презентация жасау.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Мини-жоба «Әлемді өзгерткен ашылымдар». Презентация жасау.

Материал туралы қысқаша түсінік
• Оқушыларда бірігіп құжаттармен жұмыс істеу дағдыларын дамыту (Google Drive). • жалпы қолданыстағы папканың ішіндегі файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу • құжаттарға құпиясөз орнату
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
645
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1А Компьютер және қауіпсіздікМектеп: №3 ЖББ мектеп
Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Тұрымқұл Гүлсайра Тұрымқұлқызы
Сынып: 5 «а»Қатысқандардың саны Қатыспағандардың саны: 0:13
Сабақ тақырыбыМини-жоба «Әлемді өзгерткен ашылымдар». Презентация жасау.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)5.1.3.1 жалпы қолданыстағы папканың ішіндегі файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу5.4.2.2 құжаттарға құпиясөз орнату

Сабақ мақсаттары
  • Оқушыларда бірігіп құжаттармен жұмыс істеу дағдыларын дамыту (Google Drive).
  • жалпы қолданыстағы папканың ішіндегі файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу
  • құжаттарға құпиясөз орнату
  • ДескрипторларБілім және түсіну
  • Презентацияның атауын қалай істейтінін түсіну және ақпараттың әртүрлі түрлерін еңгізу
  • Бірігіп құжаттармен жұмыс істеудің маңыздылығын түсіну
  • Икемділік
  • Презентацияның атауын істей алады және ақпараттың әртүрлі түрлерін еңгізеді
  • жалпы қолданыстағы папканың ішінде файлдарды орналастырады, өзгертеді, жүктейді
  • Тілдік мақсаттар

    Оқушылар:
  • арқаны дұрыс ұстаудың маңыздылығын талқылау (сөйлеу және тыңдау дағдылары)
  • деңсаулықты сақтауға көмектесетін жаттығулардың жиынтығын сипаттау (жазу дағдысы)
  • Пәнге қатысты лексика мен терминология
  • көз көруінің нашарлануы, арқа келбетінің бұзылуы, сіңірлердің созылуы, денсаулық және қауіпсіздік
  • білек, мойын, қол, арқа, иық, омыртқа, іш, бұлшық еттерді нығайту, созу, босаңсу, хабардар болу
  • Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
  • Көздің кернеуінен немесе шаршағандығынан құтылу үшін алдымен..., кейін...
  • Арқаның түзі болуы үшін біріншіден..., кейін...
  • Қауіпсіздік ережелерінің сақталуы ... байланысты


  • Құндылықтарды дарыту



    Сыйластық, топта жұмыс істей білу
    Пәнаралық байланыстарМини жобаның тақырыбына қарай тарих, ағылшын тілі, қазақ тілі, орыс тілі, жаратылыстану пәндерімен байланыс орнатуға болады
    Бастапқы білім

    Өткен сабақтарда оқушылар таңдаған мини-проект бойынша зерттеу жасады және Google Drive ресурсымен жұмыс жасаудың бастапқы дағдыларын алды.Өткен сабақтың тақырыбы: Жоба «Әлемді өзгерткен ашылымдар». Зерттеу
    Сабақ барысы
    Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған ісәрекет

    Ресурстар
    Сабақтың басы0-5 мин

    Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын және оқу мақсаттарын анықтау. Сонымен қатар мини-жоба дайындау бойынша сабақтың соңындағы күтілетін нәтижелер талқыланады. (оқушылардың іс-әрекет жоспары)

    Тақта, презентация
    Сабақтың ортасы



























    5-15 мин























    15-17 мин









    17-30 мин













    30-35 мин

















    35-40 мин
    (Т) Оқушылар «Әлемді өзгерткен ашылымдар» тақырыбы бойынша жоба жасауды бастайды. Мұғалім бұл жобаның дайындау формасы әртүрлі болуы мүмкін екенін түсіндіреді. Мысалы:
  • «Ғылым жаңалықтары» журналында мақала
  • Фотоколлаж
  • Жарнама баннері
  • Постер
  • Компьютерлік презентация және т.б.


  • (Жобалық жұмыс 3-5 оқушалардан түратын топтарда орындалады. Оқушылар өткен сабақтағы зерттеу кезеңінің алдында топтарға бөлінеді деп ойластырылды)

    (Т) Оқушылар жобаның презентациясын әзірлеу үшін өздеріне ыңғайлы бағдарламаны таңдайды. Мұғалім мәтіндік редактор, графикалық редактор және презентация дайындау бағдарламасын таңдағанда оқушыларға көмектеседі.

    Сонымен қатар оқушылар мини-жобаның презентациясының түрі қандай болатынымен анықталады. Ақпаратты орналастырудың түрі, фон түсі, экрандағы суреттердің орналасуы, түсі, қаріптің өлшемі мен түрі сияқты сұрақтар топта талқыланады және шешім қабылданады. Презентацияның атауын дайындау. Алдында талқылағанда айтылған ұсыныстарды ескере отырып, топ өздерінің мини жобасының атауын жазады және оны көркемдейді.Презентацияны ақпаратпен толықтыру. Оқушылар, өткен сабақта жиналған ақпаратты, суреттерді презентацияға қосады және оны көркемдейді. Мұғалім әрбір топтың қасына келіп олардың өзіндік жұмыстарын қарайды және жақсартуға болатын жерлерді өзіне белгілейді.

    Ақпарат дереккөздеріне сілтемелерді көрсету. Мұғалім ақпарат дереккөздеріне сілтемелерді көрсетудің маңыздылығын ескертеді. Оқушылар презентацияның осы сұрағы бойынша жұмыс істейді және керек кездерде мұғалімнен кеңес алады. Дифференциациялау: Осы жұмысты ерте аяқтаған оқушылар презентацияға дыбыстық көркемдеу немесе анимация қосу кезеңіне кірісуге болады.

    Барлық топтарға презентацияға дыбыстық көркемдеу немесе анимация қосу кезеңіне кірісуге болады. Оқушылар презентация атауының және топтағы әрбір оқушының жазылған аты-жөні барын тексереді.


    Сабақтың соңы

    40-45 мин

    Мұғалім топтармен бірге презентация жасау сабағының қорытындысын жасайды. Оқушылар бүгінгі сабақта істелінген жұмыстары туралы бір-бірлеріне айтып береді және басқа топтарды жұмыстың осы кезеңін сәтті аяқтағандарымен құттықтайды.

    СаралауБағалауДенсаулық және техника қауіпсіздігінің ережелерін сақтау




    Денсаулық сақтау технологияларыСергіту сәттері мен белсенді іс әрекет түрлеріОсы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
    Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




    Жалпы баға



    Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:

    2:

    Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:

    2:

    Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білідм, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?







    Мұғалім: Сыздыков М.С.

    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!