Сабақ жоспары №16
|
Сабақ тақырыбы |
6.2. Мобильді қосымшалар |
|||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|||||||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|||||||
|
Күні |
|
|||||||
|
Курс, топ |
1 курс |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|||||||
|
Міндеттер |
4) әлеуметтік-экономикалық бағытта қолданылатын қосымшаны әзірлейді |
|||||||
|
Мақсаты |
2) қосымшалар құрастырушысының құрамдас бөліктерін пайдалана отырып, мобильді қосымша интерфейсін құру |
|||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
әлеуметтік-экономикалық бағытта мамандықтарына сай, қолданылатын қосымшаны әзірлейді |
|||||||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Оқулық, компьютер, смартфон, , https://www.menti.com, |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
||||||
|
||||||||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру. |
|
||||||
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Білімді жаңарту “Сұрақ-жауаппен қатынас” әдісі 1-тапсырма: Mentimeter платформасындағы сұрақтарға жауап беру арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру. Mentimeter платформасында берілген сұрақтарға білім алушылар өз жауаптарының нұсқасын жазады. |
Оқулық https://drive.google.com/file/d/1tptITd48C-CGZIBsWprlAEF7RBOXdIdj/view?usp=drive_link
Mentimeter https://www.menti.com/alztyje1qbok |
||||||
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Топтық жұмыс 2-тапсырма: «Пікірлер базары» әдісі Мобильді қосымша құру кезеңдерін талқылайды. Білім алушылардың шағын тобы плакатқа өздері таңдаған мобильді қосымшаның жобасының сызбасын салады. Плакаттар қабырғаға ілінеді және әр плакаттың жанында сұрақтарға жауап беретін білім алушы тұрады, олар белгілі бір уақыт аралығында алмасып тұрады. Басқа топтар «Галереяны шарлау» тәсіліндегідей плакаттан плакатқа ауысып, оның бос орындарына стикерлермен өздерінің ескертпелерін, сұрақтарын, пікірлерін, қарсы дәлелдерін, қойған бағаларын жазады. Соңында топтар өз плакаттарына қайта оралып, барлық пікірлермен танысып, оларды талқылайды, сұрақтарға жауап іздейді, нәтижелерін сыныпқа ауызша жариялайды. |
|
||||||
|
||||||||
|
2.1. Алдын ала білім |
||||||||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Жұптық жұмыс 3- тапсырма: Берілген сілтеме бойынша, қадамдардың реттілігін сақтай отырып орындау арқылы, мейрамханадағы даяшы жұмысын жылдамдататын мобильді қосымшаны құрастырыңыздар
|
Оқулық https://drive.google.com/file/d/1tptITd48C-CGZIBsWprlAEF7RBOXdIdj/view?usp=drive_link
Компьютер Смартфон
http://ai2.appinventor.mit.edu/ |
||||||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
||||||||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
||||||||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Компьютерлік сауаттылық тапсырмасы (Компьютерді пайдалануды түсіну) 4-тапсырма Асан мейрамханада даяшы болып жұмыс жасайды. Қонақтар сұратқан есепті беру үшін ол калькулятор қосымшасын қолданды. Бірақ есептеу барысында 4500/2=9000 деген қорытынды алды. http://ai2.appinventor.mit.edu/ конструкторында Асанға бұл қателікті дұрыстауға көмектесіңіз. Ол үшін:
|
|
||||||
|
Жеке жұмыс (бекіту тапсырмасы) 5-тапсырма: Жанар “Тәтті” кондитерлік үйінің креатив бөлімінде қызмет жасайды. Кондитерлік үй басшысы оған келесі талаптарға сай, тұтынушылармен диалог құра алатын мобильді қосымша жасауды ұсынды:
Дайын мобильді қосымшаны жүктеңіз. |
|
|||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
||||||||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. «Электрондық үкіметтің болашағы мен тәуекелдері» деген тақырыпта эссе жаз. |
11 сынып https://drive.google.com/drive/folders/1QIDJ5d6RluqOs--fkk-7pJt-YeZXkolx?usp=share_link |
||||||
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
||||||
|
||||||||
|
(3 минут) |
Кері байланыс Шығу парағы
Жетістік баспалдағы 1. Естідім және ұмыттым 2. Көрдім және еске сақтадым 3. Жасадым және түсіндім 4. Басқаларға үйрете аламын |
Смартфон
|
||||||
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мобильді қосымшалар
Мобильді қосымшалар
Сабақ жоспары №16
|
Сабақ тақырыбы |
6.2. Мобильді қосымшалар |
|||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|||||||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|||||||
|
Күні |
|
|||||||
|
Курс, топ |
1 курс |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|||||||
|
Міндеттер |
4) әлеуметтік-экономикалық бағытта қолданылатын қосымшаны әзірлейді |
|||||||
|
Мақсаты |
2) қосымшалар құрастырушысының құрамдас бөліктерін пайдалана отырып, мобильді қосымша интерфейсін құру |
|||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
әлеуметтік-экономикалық бағытта мамандықтарына сай, қолданылатын қосымшаны әзірлейді |
|||||||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Оқулық, компьютер, смартфон, , https://www.menti.com, |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
||||||
|
||||||||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру. |
|
||||||
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Білімді жаңарту “Сұрақ-жауаппен қатынас” әдісі 1-тапсырма: Mentimeter платформасындағы сұрақтарға жауап беру арқылы білім алушылардың алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру. Mentimeter платформасында берілген сұрақтарға білім алушылар өз жауаптарының нұсқасын жазады. |
Оқулық https://drive.google.com/file/d/1tptITd48C-CGZIBsWprlAEF7RBOXdIdj/view?usp=drive_link
Mentimeter https://www.menti.com/alztyje1qbok |
||||||
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Топтық жұмыс 2-тапсырма: «Пікірлер базары» әдісі Мобильді қосымша құру кезеңдерін талқылайды. Білім алушылардың шағын тобы плакатқа өздері таңдаған мобильді қосымшаның жобасының сызбасын салады. Плакаттар қабырғаға ілінеді және әр плакаттың жанында сұрақтарға жауап беретін білім алушы тұрады, олар белгілі бір уақыт аралығында алмасып тұрады. Басқа топтар «Галереяны шарлау» тәсіліндегідей плакаттан плакатқа ауысып, оның бос орындарына стикерлермен өздерінің ескертпелерін, сұрақтарын, пікірлерін, қарсы дәлелдерін, қойған бағаларын жазады. Соңында топтар өз плакаттарына қайта оралып, барлық пікірлермен танысып, оларды талқылайды, сұрақтарға жауап іздейді, нәтижелерін сыныпқа ауызша жариялайды. |
|
||||||
|
||||||||
|
2.1. Алдын ала білім |
||||||||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Жұптық жұмыс 3- тапсырма: Берілген сілтеме бойынша, қадамдардың реттілігін сақтай отырып орындау арқылы, мейрамханадағы даяшы жұмысын жылдамдататын мобильді қосымшаны құрастырыңыздар
|
Оқулық https://drive.google.com/file/d/1tptITd48C-CGZIBsWprlAEF7RBOXdIdj/view?usp=drive_link
Компьютер Смартфон
http://ai2.appinventor.mit.edu/ |
||||||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
||||||||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
||||||||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Компьютерлік сауаттылық тапсырмасы (Компьютерді пайдалануды түсіну) 4-тапсырма Асан мейрамханада даяшы болып жұмыс жасайды. Қонақтар сұратқан есепті беру үшін ол калькулятор қосымшасын қолданды. Бірақ есептеу барысында 4500/2=9000 деген қорытынды алды. http://ai2.appinventor.mit.edu/ конструкторында Асанға бұл қателікті дұрыстауға көмектесіңіз. Ол үшін:
|
|
||||||
|
Жеке жұмыс (бекіту тапсырмасы) 5-тапсырма: Жанар “Тәтті” кондитерлік үйінің креатив бөлімінде қызмет жасайды. Кондитерлік үй басшысы оған келесі талаптарға сай, тұтынушылармен диалог құра алатын мобильді қосымша жасауды ұсынды:
Дайын мобильді қосымшаны жүктеңіз. |
|
|||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
||||||||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен тақырыптарды қайталау. «Электрондық үкіметтің болашағы мен тәуекелдері» деген тақырыпта эссе жаз. |
11 сынып https://drive.google.com/drive/folders/1QIDJ5d6RluqOs--fkk-7pJt-YeZXkolx?usp=share_link |
||||||
|
Бағалау (3 минут) |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
|
||||||
|
||||||||
|
(3 минут) |
Кері байланыс Шығу парағы
Жетістік баспалдағы 1. Естідім және ұмыттым 2. Көрдім және еске сақтадым 3. Жасадым және түсіндім 4. Басқаларға үйрете аламын |
Смартфон
|
||||||
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз

















