Сабақ жоспары №17
|
Сабақ тақырыбы |
Мобильді қосымшаларды әзірлеу |
|
||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|
||||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|
||||
|
Күні |
|
|
||||
|
Курс, топ |
1 курс |
|
||||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|
||||
|
Міндеттер |
4) техника-технологиялық салада қолданылатын қосымшаны әзірлейді. |
|
||||
|
Мақсаты |
2) Қосымшаларды құрастырушы компоненттерін пайдалана отырып, мобильді қосымша интерфейсін жасау. |
|
||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Mit AppInventor ортасында ыңғайлы мобильді қосымша интерфейсін жасайды; |
|
||||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
MitAppInventer, МАН тыңдаушыға арналған нұсқаулық
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы
|
|
|||
|
|
|||||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру. Стикерлер арқылы топқа бөлу. (Карточкалар арқылы топтастыру) |
|
|
|||
|
(10 минут) |
Білімді жаңарту Топтық жұмыс. «Ой қозғау» әдісі 1-тапсырма Бүгінгі сабағымды мына сөзден бастағым келеді: «Кейде алға қадам артқа қадам басуды талап етеді» Оны қалай түсінесіз? Ендеше сәл артқа шегініп, өткен сабақта не істегенімізді еске түсірейік. Берілген сұрақтар бойынша әр топ өз ойларын ортаға салып, қағазға түсіріп, қорғайды Сұрақтар: 1.Мобильді қосымша жасаудың мақсаты қандай? 2.Мобильді қосымшаның интерфейсіне қойылатын негізгі талаптарды сипаттау. 3.Күнделікті программистер қолданатын мобильді қосымшаларын талдаңдар. 4.Мобильді қосымшалардың дизайнын қарап шығыңыз және олардың кемшіліктері мен артықшылықтарын көрсетіңіз.
|
|
|
|||
|
|
|||||
|
2.1. Алдын ала білім |
|
|||||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Жұптық жұмыс 3
Mit AppInventor ортасында берілген батырмаларды қолдану арқылы ұлттық аспаптардың үні шығатын қосымша әзірлеңіз. |
|
|
|||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу
|
|
|||||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|
|||||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Жұптық жұмыс 4-тапсырма. «Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі «Бағдарламалық қамтамасыз ету» мамандығында оқитын Ерасылдың қарындасы балабақшада Paint бағдарламасында сурет салуда түстерді таңдауда қиналады. Сондықтан Ерасыл AppInventor ортасында «Сурет салу» мобильді қосымшасын әзірлеуді шешті. а) Ерасылдың қарындасына қолдануға ыңғайлы болатын қосымшаны әзірлеу бойынша 2 идеялар ұсыныңыз 1_______________________________________ 2_______________________________________ б) Жоғарыда ұсынылған идеяларды ескеріп, мобильді қосымша әзірлеңіз |
|
|
|||
|
Жеке жұмыс 5-тапсырма «Лабиринт» мобильді қосымшасын құру.
|
Қосымша 1 |
|
||||
|
Үй тапсырмасы Қосымша логотипін ойлап тауып, оны кез келген графикалық редакторда сыз. |
|
|
||||
|
Р Өрмекші әдісі Студенттер ортаға шығып, шеңбер құрады. Жіпті бір-біріне лақтыра отырып, бір-біріне тор тоқып, тілек айтады |
1.Бүгінгі сабақта не білдім, нені үйрендім? 2.Нені білгім келеді? 3. Қандай қиыншылықтар болды? 4. Қасыңдағы досыңа тілек. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
|
|||||
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мобильді қосымшаларды әзірлеу
Мобильді қосымшаларды әзірлеу
Сабақ жоспары №17
|
Сабақ тақырыбы |
Мобильді қосымшаларды әзірлеу |
|
||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|
||||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
|
||||
|
Күні |
|
|
||||
|
Курс, топ |
1 курс |
|
||||
|
Сабақтың түрі |
аралас |
|
||||
|
Міндеттер |
4) техника-технологиялық салада қолданылатын қосымшаны әзірлейді. |
|
||||
|
Мақсаты |
2) Қосымшаларды құрастырушы компоненттерін пайдалана отырып, мобильді қосымша интерфейсін жасау. |
|
||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Mit AppInventor ортасында ыңғайлы мобильді қосымша интерфейсін жасайды; |
|
||||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
MitAppInventer, МАН тыңдаушыға арналған нұсқаулық
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы
|
|
|||
|
|
|||||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру. Стикерлер арқылы топқа бөлу. (Карточкалар арқылы топтастыру) |
|
|
|||
|
(10 минут) |
Білімді жаңарту Топтық жұмыс. «Ой қозғау» әдісі 1-тапсырма Бүгінгі сабағымды мына сөзден бастағым келеді: «Кейде алға қадам артқа қадам басуды талап етеді» Оны қалай түсінесіз? Ендеше сәл артқа шегініп, өткен сабақта не істегенімізді еске түсірейік. Берілген сұрақтар бойынша әр топ өз ойларын ортаға салып, қағазға түсіріп, қорғайды Сұрақтар: 1.Мобильді қосымша жасаудың мақсаты қандай? 2.Мобильді қосымшаның интерфейсіне қойылатын негізгі талаптарды сипаттау. 3.Күнделікті программистер қолданатын мобильді қосымшаларын талдаңдар. 4.Мобильді қосымшалардың дизайнын қарап шығыңыз және олардың кемшіліктері мен артықшылықтарын көрсетіңіз.
|
|
|
|||
|
|
|||||
|
2.1. Алдын ала білім |
|
|||||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
Жұптық жұмыс 3
Mit AppInventor ортасында берілген батырмаларды қолдану арқылы ұлттық аспаптардың үні шығатын қосымша әзірлеңіз. |
|
|
|||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу
|
|
|||||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|
|||||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
Жұптық жұмыс 4-тапсырма. «Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі «Бағдарламалық қамтамасыз ету» мамандығында оқитын Ерасылдың қарындасы балабақшада Paint бағдарламасында сурет салуда түстерді таңдауда қиналады. Сондықтан Ерасыл AppInventor ортасында «Сурет салу» мобильді қосымшасын әзірлеуді шешті. а) Ерасылдың қарындасына қолдануға ыңғайлы болатын қосымшаны әзірлеу бойынша 2 идеялар ұсыныңыз 1_______________________________________ 2_______________________________________ б) Жоғарыда ұсынылған идеяларды ескеріп, мобильді қосымша әзірлеңіз |
|
|
|||
|
Жеке жұмыс 5-тапсырма «Лабиринт» мобильді қосымшасын құру.
|
Қосымша 1 |
|
||||
|
Үй тапсырмасы Қосымша логотипін ойлап тауып, оны кез келген графикалық редакторда сыз. |
|
|
||||
|
Р Өрмекші әдісі Студенттер ортаға шығып, шеңбер құрады. Жіпті бір-біріне лақтыра отырып, бір-біріне тор тоқып, тілек айтады |
1.Бүгінгі сабақта не білдім, нені үйрендім? 2.Нені білгім келеді? 3. Қандай қиыншылықтар болды? 4. Қасыңдағы досыңа тілек. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
|
|||||
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз

ефлекция












