№30 сабақ. Сабақтың тақырыбы: Модельдің көрнекі кескіні бойынша екі көрінісін салу. | Мектеп: «Ұлықбек атындағы жалпы орта мектеп» |
Күні: | 20. 12. | Мұғалімнің аты-жөні: Шарифжан Нурметов. |
Сынып: 9
| « А » | « Б » | Қатысқан оқушылар саны: | « А » сынып |
|
|
|
| Қатыспаған оқушылар саны: | « Б » сынып |
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Модельдің көрнекі кескіні бойынша үш көріністі тұрғызу ережесімен танысып,жұмысты орындау |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар:Модельдің үш көрінісін және бөлшектің сызбасын орындай алады.Тақырыпқа қатысты өзіндік ой-пікірін дәлелді береді. |
| Оқушылардың басым бөлігі:Өз бетінше жұмыс жасайды.. Берілген материалдар бойынша сеніммен жауап береді және қысқаша мазмұндайды. |
| Кейбір оқушылар:Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.Тақырыпқа байланысты зерттеу жұмысын жүргізедімағынасын ажыратады, алған білімдерін өмірде қолдана алды |
Тілдік мақсат | Оқушылар: Берілген тапсырманы ізденіспен тиянақты орындайды;Қорытынды жасап, өзара баға береді. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестер..Модель Модель (фр. modele, лат. modulus – өлшем) – белгілі бір зерттелетін нысанның ой түсінігі арқылы немесе материалдық түрде жасалған шартты үлгісі (бейнесі, сұлбасы, сипаттамасы, т.б.). |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:Талқылауға арналған тармақтар: Тақырыпқа байланысты жаттығуларды орындау;Модель мен түп нұсқаны бір-бірінен айыруға болама |
Алдыңғы білім | Бұл бөлім, алдындағы барлық меңгерілген бөлімдермен байланысты. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) | Ресурстар |
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу.Құрал-жабдықтарын тексеріп шығу.«Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасы сұралады.Мағынаны ашу: «Спираль» әдісі Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіруде дайын материалдар тарату Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру.Өз ойларын, пікірлерін ашық айту | Cызу аспаптары мен жабдықтары А4 пішіміндегі қағаз, қарындаштар, сызғыш, өшіргіш, шеңберсызар және тағы басқа. |
Сабақтың ортасы
| Жаңа сабақты түсіндіру және қосымша деректер қолдану.Модель конструкциясын зерделеу.Басты көріністің орналасуын таңдауКескіндердің қажетті сандарын анықтауПішімдерін таңдап,парақтың көлемін жоспарлау.Пішінін талдап,әрбір көріністе бөлшектеп кезекпен тұрғызады.Орындаған тапсырманы өмірмен байланыстыру.Өзіндік жұмысМына үлгісі бойынша сызу | кеспе қағаздар. |
Сабақтың соңы
| Оқушыларға келесі сұрақтарды қоюға боладыСаған не оңай болды?Қолыңнан не жақсы келді?Не қиын болды? Неге олай ойлайсың?Сабақты бекіту. Үйге тапсырма. Модельдің көрнекі кескіні бойынша үш көрініс тұрғызу аксонометриялық проекция орындау.Тапсырманы ереже бойынша үш көрінісін орындап, аяқтап келу.Бағалау. «бес саусақ» әдісі арқылыРефлексия. (Оқушылар сабақтан алған өз әсерін, тілектерін жазып іледі )
| |
Қосымша ақпарат |
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Үлестірмелі карточка. Деңгейлік тапсырма. |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | 1.сұрақ қою арқылы;2.бақылау арқылы;3.бағалау критерийі арқылы;«бес саусақ» әдісі арқылы |
Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТҚұндылықтарменбайланыс | Геометрия, бейнелеу өнері, математика, орыс тілі, ағылшын тілі пәндерімен байланысТехникалық талаптар сақталады;15 мин артық АКҚ пайдаланылмайды; |
Рефлексия9 «А» | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? |
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)1:2:Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2:Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?1: 2: |
Рефлексия9 «Б» | Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? |
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)1:2:Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2:Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?1: 2: |