|
Бөлім |
Биомедицина және биоинформатика |
||||||||||||||
|
ББҰ |
|
||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Моноклоналды антиденелердің маңызы. Моноклоналды антиденелердің өндірісі. Моноклоналды антиденелер көмегімен ауруларды диагностикалау және емдеу |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.4.4.5 - ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолдануды түсіндіру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолданудың жолдарын талдау 2. Клондау кезеңдері мен гибридомалар принципін іріктеуді сипаттау. 3. Онкологияда иммундық клондау мен гибридомаларды қолдану мүмкіндіктерін дәлелдеу |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу; түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Досқа тілек жүрекшесі» тренингі. Оқушылардың сабаққа белсенділігін арттырып, ойларын шоғырландыру үшін ортаға кеспе қағаздарға жазылған сөздерді алуларын сұрап, шаттық шеңберіне шақырамын, (дұрыс тамақтану, салауатты өмір салтын сақтау, пробиотиктер, көтеріңкі көңіл күй). Алған сөздері пайдалана отырып жүрекшелерді біріне – бірі ұсынады. Айтылған сөздердің өтіліп жатқан тақырыбымызға қатысы бар ма?- деп сұрақ тастай отырып оқушылардың ойын жинақтаймын. «Санамақ» әдісі бойынша алты – алтыдан 3 топқа бөлінеді |
Мұғаліммен амандасады, шағын топтар бір – біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілек айтады Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу. Жаңа тақырыппен танысу үшін оқулық пен видео ақпараттар қолданылады |
«Мадақтау» әдісі |
презентация Бейнематериал: |
|||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 мин |
Ұжымдық жұмыс-«Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы оқушылар берілген мәтінмен жұмыс жасайды |
Топта ақпаратпен танысады |
«От шашу» әдісі |
оқулық |
|||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
(Топтық жұмыс) Тапсырма №1 . І- топ. Моноклоналды антиденелерді қолдану арқылы ауруларды диагностикалауда Оқушыларға берілген мәтіндегі тірек сөздер. 1.Радиоиммунды диагностика 2.Гистопатологиялық диагностика ІІ- топ. 3.Иммундық (иммунофлуоресцентті талдау)диагностика 4.гендік инженерия арқылы алынған моноклонды антиденелер арқылы диагностикалау. ІІІ- топ. Ауруларды анықтап, емдеудегі моноклонды антиденелерді қолдану жолдары
|
Тапсырманы орындайды. Топтық таныстырылым жасайды. |
Дескриптор: - моноклоналды антиденелерді қолдану арқылы ауруларды диагностикалау жолдарын талдайды - моноклонды антиденелерді қолданылатын салаларын ажыратады - моноклоналды антиденелердің мидицинада қолданудың маңызын тұжырымдайды
|
АКТ |
|||||||||||
|
|
(Жұптық жұмыс) Тапсырма 2 – «Сәйкестендіру кестесі».
|
Тапсырма орындау барысында белсенділік танытады. |
Дескриптор: - Клондау кезеңдері мен гибридомалар принципін іріктеуді сипаттайды.
|
Слайд, тарапта қағаз |
|||||||||||
|
|
(Жеке жұмыс) Тапсырма 3- «Онкологияда иммундық клондау мен гибридомаларды қолдану мүмкіндіктері» тақырыбында эссе жазыңыз. |
Сыни тұрғыдан ойлауды қалыптастыру үшін эссе жазу |
Дескриптор: - қазіргі кезде белең алып жатқан ісік ауруларын анықтауда гибридомалық клондардың маңызын сипаттайды; - клондау арқылы алынған моноклонды антидененің ғылымда, медицинада маңызын жазады. |
оқу құралдары |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Тренд»:
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Моноклоналды антиденелердің маңызы. Моноклоналды антиденелердің өндірісі. Моноклоналды антиденелер көмегімен ауруларды диагностикалау және емдеу
Моноклоналды антиденелердің маңызы. Моноклоналды антиденелердің өндірісі. Моноклоналды антиденелер көмегімен ауруларды диагностикалау және емдеу
|
Бөлім |
Биомедицина және биоинформатика |
||||||||||||||
|
ББҰ |
|
||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Моноклоналды антиденелердің маңызы. Моноклоналды антиденелердің өндірісі. Моноклоналды антиденелер көмегімен ауруларды диагностикалау және емдеу |
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.4.4.5 - ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолдануды түсіндіру |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Ауруларды диагностикалау және емдеуде моноклоналды антиденелерді қолданудың жолдарын талдау 2. Клондау кезеңдері мен гибридомалар принципін іріктеуді сипаттау. 3. Онкологияда иммундық клондау мен гибридомаларды қолдану мүмкіндіктерін дәлелдеу |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу; түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Досқа тілек жүрекшесі» тренингі. Оқушылардың сабаққа белсенділігін арттырып, ойларын шоғырландыру үшін ортаға кеспе қағаздарға жазылған сөздерді алуларын сұрап, шаттық шеңберіне шақырамын, (дұрыс тамақтану, салауатты өмір салтын сақтау, пробиотиктер, көтеріңкі көңіл күй). Алған сөздері пайдалана отырып жүрекшелерді біріне – бірі ұсынады. Айтылған сөздердің өтіліп жатқан тақырыбымызға қатысы бар ма?- деп сұрақ тастай отырып оқушылардың ойын жинақтаймын. «Санамақ» әдісі бойынша алты – алтыдан 3 топқа бөлінеді |
Мұғаліммен амандасады, шағын топтар бір – біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілек айтады Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу. Жаңа тақырыппен танысу үшін оқулық пен видео ақпараттар қолданылады |
«Мадақтау» әдісі |
презентация Бейнематериал: |
|||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 мин |
Ұжымдық жұмыс-«Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі арқылы оқушылар берілген мәтінмен жұмыс жасайды |
Топта ақпаратпен танысады |
«От шашу» әдісі |
оқулық |
|||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
(Топтық жұмыс) Тапсырма №1 . І- топ. Моноклоналды антиденелерді қолдану арқылы ауруларды диагностикалауда Оқушыларға берілген мәтіндегі тірек сөздер. 1.Радиоиммунды диагностика 2.Гистопатологиялық диагностика ІІ- топ. 3.Иммундық (иммунофлуоресцентті талдау)диагностика 4.гендік инженерия арқылы алынған моноклонды антиденелер арқылы диагностикалау. ІІІ- топ. Ауруларды анықтап, емдеудегі моноклонды антиденелерді қолдану жолдары
|
Тапсырманы орындайды. Топтық таныстырылым жасайды. |
Дескриптор: - моноклоналды антиденелерді қолдану арқылы ауруларды диагностикалау жолдарын талдайды - моноклонды антиденелерді қолданылатын салаларын ажыратады - моноклоналды антиденелердің мидицинада қолданудың маңызын тұжырымдайды
|
АКТ |
|||||||||||
|
|
(Жұптық жұмыс) Тапсырма 2 – «Сәйкестендіру кестесі».
|
Тапсырма орындау барысында белсенділік танытады. |
Дескриптор: - Клондау кезеңдері мен гибридомалар принципін іріктеуді сипаттайды.
|
Слайд, тарапта қағаз |
|||||||||||
|
|
(Жеке жұмыс) Тапсырма 3- «Онкологияда иммундық клондау мен гибридомаларды қолдану мүмкіндіктері» тақырыбында эссе жазыңыз. |
Сыни тұрғыдан ойлауды қалыптастыру үшін эссе жазу |
Дескриптор: - қазіргі кезде белең алып жатқан ісік ауруларын анықтауда гибридомалық клондардың маңызын сипаттайды; - клондау арқылы алынған моноклонды антидененің ғылымда, медицинада маңызын жазады. |
оқу құралдары |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Тренд»:
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















