|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3 А ХІІІ-ХҮ ғғ Қазақстан. |
Мектеп: «Бейнеу»мектеп-интернаты» КММ Мұғалім: Сейилханова Н.С |
|
Күні |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|
Сыныбы: 7 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Моңғол империясының ыдырауы нәтижесінде саяси картада қандай өзгерістер болды? |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.1.6 XIII-XV ғғ. Қазақстан аумағында құрылған мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру. |
|
Сабақ мақсаттары |
7.1.1.2 XIII-XV ғғ. Қазақстан аумағында құрылған мемлекеттердің этноәлеуметтік құрылымын анықтау. 7.3.1.7 ортағасырлық мемлекеттердің ыдырауының негізгі және қосалқы себептерін анықтау. |
|
Жетістік критерийлері |
ортағасырлық мемлекеттердің ыдырауының негізгі және қосалқы себептерін анықтайды
|
|
Тілдік мақсаттар |
Моңғол империясы құрылуының алғышарттары… Аталған мемлекеттердің өзара қарым-қатынасы/көрші елдермен саясаты…. Менің ойымша Моңғол империясының ыдырауы… Моңғолдардың түркіленуінің дәлелі ретінде.... Рубрук, Марко Поло, Плано Карпини, Петахья еңбегінде/айтуынша..... Бұл қарама-қайшылықтардың себебі.... Негізгі себеп болған... Біздің анықтағанымыз... Қорытындысында... |
|
Құндылықтарды дамыту |
Отан тарихын ардақтау, патриотизм, рухани тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі тарихы, Қазақ тілі |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, бейнебаян, презентация |
|
Бастапқы білім |
Моңғолдардың мемлекетінің құрылуы, шапқыншылықтарын бастауы мен салдары |
Сабақ жүрісі
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
Сабақ бойы интербелсенді тақта 10 минут көлемінде пайдаланылды. АКТ тек бейнебаян, презентация |
|
|
Саралап оқытуды әр түрлі тапсырмалар арқылы еңгізу. Қабілеті жоғары оқушыларға бағалау критерийлерді құрастыру тапсырмасын беру. |
Ауызша формативті бағалау. |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақтың мақсаты дұрыс қойылды. Оқушылар барлық мақсатқа жетті. Картамен жұмыс жақсы өтті.Берілген кезеңге шолу жақсы жасалды. Оқушылар тақырыпты түсініп қортында жасады. |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Танысу арқылы колоборативті орта жасалынды. Тіл деңгейін көрдім 2: Дидактикалық материалды байыту Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: Үлкен мәтіндерді қысқартып оқышыларға беру. 2: Жаңа тансық сөздерді талдау Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Әр оқушыда атлас пен кескін картаның болуы, сөздіктің болуын талап ету. CLIL әдістер арқылы сабақ жүргізу. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мщңғол империясының ыдырауы нәтижесінде саяси картада қандай өзгерістер болды?
Мщңғол империясының ыдырауы нәтижесінде саяси картада қандай өзгерістер болды?
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.3 А ХІІІ-ХҮ ғғ Қазақстан. |
Мектеп: «Бейнеу»мектеп-интернаты» КММ Мұғалім: Сейилханова Н.С |
|
Күні |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|
Сыныбы: 7 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Моңғол империясының ыдырауы нәтижесінде саяси картада қандай өзгерістер болды? |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.1.6 XIII-XV ғғ. Қазақстан аумағында құрылған мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру. |
|
Сабақ мақсаттары |
7.1.1.2 XIII-XV ғғ. Қазақстан аумағында құрылған мемлекеттердің этноәлеуметтік құрылымын анықтау. 7.3.1.7 ортағасырлық мемлекеттердің ыдырауының негізгі және қосалқы себептерін анықтау. |
|
Жетістік критерийлері |
ортағасырлық мемлекеттердің ыдырауының негізгі және қосалқы себептерін анықтайды
|
|
Тілдік мақсаттар |
Моңғол империясы құрылуының алғышарттары… Аталған мемлекеттердің өзара қарым-қатынасы/көрші елдермен саясаты…. Менің ойымша Моңғол империясының ыдырауы… Моңғолдардың түркіленуінің дәлелі ретінде.... Рубрук, Марко Поло, Плано Карпини, Петахья еңбегінде/айтуынша..... Бұл қарама-қайшылықтардың себебі.... Негізгі себеп болған... Біздің анықтағанымыз... Қорытындысында... |
|
Құндылықтарды дамыту |
Отан тарихын ардақтау, патриотизм, рухани тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі тарихы, Қазақ тілі |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, бейнебаян, презентация |
|
Бастапқы білім |
Моңғолдардың мемлекетінің құрылуы, шапқыншылықтарын бастауы мен салдары |
Сабақ жүрісі
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
Сабақ бойы интербелсенді тақта 10 минут көлемінде пайдаланылды. АКТ тек бейнебаян, презентация |
|
|
Саралап оқытуды әр түрлі тапсырмалар арқылы еңгізу. Қабілеті жоғары оқушыларға бағалау критерийлерді құрастыру тапсырмасын беру. |
Ауызша формативті бағалау. |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақтың мақсаты дұрыс қойылды. Оқушылар барлық мақсатқа жетті. Картамен жұмыс жақсы өтті.Берілген кезеңге шолу жақсы жасалды. Оқушылар тақырыпты түсініп қортында жасады. |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Танысу арқылы колоборативті орта жасалынды. Тіл деңгейін көрдім 2: Дидактикалық материалды байыту Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: Үлкен мәтіндерді қысқартып оқышыларға беру. 2: Жаңа тансық сөздерді талдау Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Әр оқушыда атлас пен кескін картаның болуы, сөздіктің болуын талап ету. CLIL әдістер арқылы сабақ жүргізу. |
|||
шағым қалдыра аласыз













