|
|
ТЕКСЕРІЛДІ Оқу ісі жөніндегі орынбасары __________С.Атаниязов «_____»____________ 2023 ж |
ҚР Білім және ғылым министрінің 16.09.2021 № 472 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп» КММ
|
Бөлім: |
3-бөлім: Ғасырлық туынды |
|
Педагогтің аты- жөні: |
Акшауова Раушан Ыскаковна |
|
Күні: |
11.01.2023 ж. |
|
Сыныбы: 11«Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхтар Әуезов өмірі мен шығармашылығы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1 –әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін анықтау ; 11.2.2.1 – шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін анықтайды. Шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушы лықты ояту |
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
|||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық жағдай орнату. Қызығушылықты ояту. «Сұрақ-жауап» әдісі.Алдыңғы тақырып бойынша сұрақтар қойылады. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Бір-бірінің жауаптарын мұқият тыңдау арқылы,нақты жауап берілмеген сұрақтарды толықтыру.Өзіндік сыни -пікір қалыптастыру. |
Мақсаты: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын ұғындыру. |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы |
Пікірлесейік 1.М.Әуезовтің балалық және жастық шағы қалай өтеді? 2.Оны кім тәрбиеледі?Абай шығармаларын Мұхтар кімнен білді? 3.Болашақта оның қандай шығармаларын оқуды жоспарлап қойды? 4.Жазушының қандай шығармаларымен таныссың? 5.М.Әуезовтің қай туындысы оны әлемге әйгілі етті? |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
||
|
Үйге тапсырма беру |
«Дербес пікір айту»әдісі бойынша М.Әуезовтің шығармашылығын талдап,ойларыңды ортаға салыңдар. 1.Өзіндік пікір(ой,идея). 2.Дәлел. 3.Өз пікірін айғақтайтын мысал. 4.Өз пікіріне қарсы дәлел. 5.Қарсы дәлелді жоққа шығаратын мысал. 6.Қорытынды. Дескриптор: Жазушының шығармашылығын талдайды; Жазушының шығармалары туралы өз ойын айтады; 2-тапсырма М.Әуезовтің өмірі мен шығармашылығы туралы қосымша ізденіп,өзің тапқан деректерді «Кеңейтілген тізім»әдісі (статистикалық деректер,уақыт желісі,қарапайым фактілер)бойынша дәптерге түсіру.
Д.Қонаев: « Біз үшін Абай қандай болса,Мұқаң да – сондай даналық мектебі.Ол мектептен дәріс алу-әр қазақтың абыройлы борышы»,-деп неге айтқан?
«Абай жолы»эпопеясын зерделей оқып,ұлы ақын әлеміне бойла.Жазушы шығармаларын оқу.
|
Жазушының шығармашылығы туралы қосымша ізденеді.
Дәптерге жазу.Ғаламторды пайдалану. Шығармадан алынған үзінділер арқылы нақты жауап беру. Шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып,байлан ыстарды табады.Оқушы өзін кейіпкер орнына қойып,өз көзқарасын білдіреді. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұхтар Әуезов өмірі мен шығармашылығы 11-сынып
Мұхтар Әуезов өмірі мен шығармашылығы 11-сынып
|
|
ТЕКСЕРІЛДІ Оқу ісі жөніндегі орынбасары __________С.Атаниязов «_____»____________ 2023 ж |
ҚР Білім және ғылым министрінің 16.09.2021 № 472 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп» КММ
|
Бөлім: |
3-бөлім: Ғасырлық туынды |
|
Педагогтің аты- жөні: |
Акшауова Раушан Ыскаковна |
|
Күні: |
11.01.2023 ж. |
|
Сыныбы: 11«Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхтар Әуезов өмірі мен шығармашылығы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1 –әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін анықтау ; 11.2.2.1 – шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін анықтайды. Шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушы лықты ояту |
а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
|||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық жағдай орнату. Қызығушылықты ояту. «Сұрақ-жауап» әдісі.Алдыңғы тақырып бойынша сұрақтар қойылады. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Бір-бірінің жауаптарын мұқият тыңдау арқылы,нақты жауап берілмеген сұрақтарды толықтыру.Өзіндік сыни -пікір қалыптастыру. |
Мақсаты: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын ұғындыру. |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы |
Пікірлесейік 1.М.Әуезовтің балалық және жастық шағы қалай өтеді? 2.Оны кім тәрбиеледі?Абай шығармаларын Мұхтар кімнен білді? 3.Болашақта оның қандай шығармаларын оқуды жоспарлап қойды? 4.Жазушының қандай шығармаларымен таныссың? 5.М.Әуезовтің қай туындысы оны әлемге әйгілі етті? |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері |
||
|
Үйге тапсырма беру |
«Дербес пікір айту»әдісі бойынша М.Әуезовтің шығармашылығын талдап,ойларыңды ортаға салыңдар. 1.Өзіндік пікір(ой,идея). 2.Дәлел. 3.Өз пікірін айғақтайтын мысал. 4.Өз пікіріне қарсы дәлел. 5.Қарсы дәлелді жоққа шығаратын мысал. 6.Қорытынды. Дескриптор: Жазушының шығармашылығын талдайды; Жазушының шығармалары туралы өз ойын айтады; 2-тапсырма М.Әуезовтің өмірі мен шығармашылығы туралы қосымша ізденіп,өзің тапқан деректерді «Кеңейтілген тізім»әдісі (статистикалық деректер,уақыт желісі,қарапайым фактілер)бойынша дәптерге түсіру.
Д.Қонаев: « Біз үшін Абай қандай болса,Мұқаң да – сондай даналық мектебі.Ол мектептен дәріс алу-әр қазақтың абыройлы борышы»,-деп неге айтқан?
«Абай жолы»эпопеясын зерделей оқып,ұлы ақын әлеміне бойла.Жазушы шығармаларын оқу.
|
Жазушының шығармашылығы туралы қосымша ізденеді.
Дәптерге жазу.Ғаламторды пайдалану. Шығармадан алынған үзінділер арқылы нақты жауап беру. Шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып,байлан ыстарды табады.Оқушы өзін кейіпкер орнына қойып,өз көзқарасын білдіреді. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













