|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нан – тіршілік тірегі/Мәтін |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.6.1. тыңдалым материалдарына қатысты өз ойын білдіру; 1.2.5.1. мұғалімнің қолдауымен мәтіннің сюжетті суреттердің мазмұны бойынша сұрақтар қою,сұраққа жауап беру; 1.2.1.2. оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу,түсініп оқу) қолдану
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды; Мәтінге байланысты өз ойларын айтады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді, жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 3 топқа бөліп аламын: «Астау» әдісі 1 – топ «Ұн» 2 – топ «Бидай» 3 – топ «Нан» Балалар, біз осы уақытқа дейін Ас атасы – нанның жасалу жолын түсініп, ұғынып келеміз иә? Сендерге наубайханашы ағайларыңнан сәлемдеме келді: (Жасанды интелект) Балалар, қане, есімізге түсіріп көрейікші: Нан біздің дастарханымызға қалай келеді? https://youtu.be/hbugzA9ORsU?si=ppv0nfqqRCOr5zK7 Үй тапсырмасы: «Пицца әдісі» 1) Қандай дәнді дақылдарды білесің? 2) Нан пісіретін адам (наубайханашы) 3) Астық кептіретін орын? (қойма) 4) Қандай тыныс белгілері бар? (үтір, нүкте, леп, сұрақ белгісі, сызықша) 5) Сөйлемнің бірінші сөзі қалай жазылады? (бас әріппен) 6) Сөйлем аяқталған соң не істеу керек? (тыныс белгісін қою керек) 7) Сұрақ ретінде қойылған сөйлем соңына қандай тыныс белгісін қою керек? (сұрау белгісін) 8) Қуанған адам эмоциясын білдіретін сөйлемнен соң қандай тыныс белгісі қойылады? (леп белгісі) Балалар, бүгін біз нанның біздің өмірімізге қажеттілігі туралы ақпараттар алуды жалғастырамыз; Қане, балалар,Өтебай Тұрманжанов атамыздың «Нан қоқымын шашпаңдар» өлеңін хормен айтып көрейікші: Нан қоқымын шашпаңдар, Жерде жатса баспаңдар, Теріп алып қастерлеп, Торғайларға тастаңдар! Сабақтың мақсаты: Мәтінді түсініп оқу; Мәтінге байланысты өз ойларын айту; 1 – тапсырма Мәтінді тұтас оқу, мәнерлеп оқу,түсініп оқу; «Нан – өмірдің тірегі»
2 – тапсырма Мәтін бойынша сұрақтар: «Мен аспазбын» әдісі
СЕРГІТУ СӘТІ
3 – тапсырма (жеке жұмыс) Өлеңді көшіріп жаз:
4 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог «Өзіміз жасап көреміз» Берілген үлестірмелі материалдарды қатыстыра отырып, өз фантазияларымен бәліш, тоқаш, бауырсақ жасайды
5 – тапсырма Көрсетілген дәнді дақылдардың атауын ата; Бұл дәнді дақылдардан не жасалады?
«Тәтті тағамдар» әдісі арқылы кері байланыс береді
|
амандасады Жарқырап күн де ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз, Сәлеметсіздер ме, құрметті ұстаздар! Мақсатымыз - білім алу, Міндетіміз - еңбектену. Біз білімді баламыз, Күнде бестік аламыз. Жалқаулықты тастаймыз, Жаңа сабақты бастаймыз. Нан біздің дастарханымызға қалай келетіні туралы видео арқылы түсіндіріп өтеді үй тапсырмасын берліген сұрақтарға дұрыс жауап береді Нан қоқымын шашпаңдар, Жерде жатса баспаңдар, Теріп алып қастерлеп, Торғайларға тастаңдар!
мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Сергіту сәтіне қатысады Атасындай бар астың – Тұр ғажайып ақ бидай. Асырайтын барша елді Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Нан – тіршілік
тірегі/Мәтін
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 1.1.6.1. тыңдалым
материалдарына қатысты өз ойын
білдіру; 1.2.5.1. мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің сюжетті суреттердің мазмұны бойынша сұрақтар қою,сұраққа
жауап беру; 1.2.1.2. оқу түрлерін (тұтас
оқу, мәнерлеп оқу,түсініп оқу)
қолдану
Сабақтың
мақсаты Мәтінді түсініп
оқиды;
Мәтінге байланысты
өз ойларын айтады
Құндылықтар
Талап: білімді,
жасампаз ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды 3 топқа бөліп
аламын: «Астау»
әдісі 1 – топ
«Ұн» 2 – топ
«Бидай» 3 – топ
«Нан» Балалар, біз осы уақытқа дейін
Ас атасы – нанның жасалу жолын түсініп, ұғынып келеміз
иә? Сендерге наубайханашы
ағайларыңнан сәлемдеме
келді: (Жасанды
интелект) Балалар, қане, есімізге
түсіріп көрейікші: Нан біздің дастарханымызға қалай
келеді? https://youtu.be/hbugzA9ORsU?si=ppv0nfqqRCOr5zK7 Үй
тапсырмасы: «Пицца
әдісі» 1) Қандай дәнді дақылдарды
білесің? 2) Нан пісіретін адам
(наубайханашы) 3) Астық кептіретін орын?
(қойма) 4) Қандай тыныс белгілері бар?
(үтір, нүкте, леп, сұрақ белгісі,
сызықша) 5) Сөйлемнің бірінші сөзі
қалай жазылады? (бас
әріппен) 6) Сөйлем аяқталған соң не
істеу керек? (тыныс белгісін қою
керек) 7) Сұрақ ретінде қойылған
сөйлем соңына қандай тыныс белгісін қою керек? (сұрау
белгісін) 8) Қуанған адам эмоциясын
білдіретін сөйлемнен соң қандай тыныс белгісі қойылады? (леп
белгісі) Балалар, бүгін біз нанның
біздің өмірімізге қажеттілігі туралы ақпараттар алуды
жалғастырамыз; Қане, балалар,Өтебай
Тұрманжанов атамыздың «Нан қоқымын шашпаңдар» өлеңін хормен айтып
көрейікші: Нан қоқымын
шашпаңдар, Жерде жатса
баспаңдар, Теріп алып
қастерлеп, Торғайларға
тастаңдар! Сабақтың
мақсаты: Мәтінді түсініп
оқу; Мәтінге байланысты өз ойларын
айту; 1 –
тапсырма Мәтінді
тұтас оқу, мәнерлеп
оқу,түсініп оқу; «Нан – өмірдің
тірегі»
2 –
тапсырма Мәтін бойынша
сұрақтар: «Мен аспазбын»
әдісі Мәтінде не туралы айтылған?
(нан туралы) Ең қасиетті дәм деп нені
айтты? (нанды) Нанның ұсағын жерге тастама
деп кімдер айтқан? (ата -
әжелер) Мәтін неше сөйлемнен тұрады?
(6) Нан жерге түсіп қалса не істеу
керек? (көтеріп алу керек) Нанды неден жасайды?
(бидайдан) Мәтінде сөйлемдерден соң
қандай тыныс белгісі қойылады? (үтір, нүкте,сұрау белгісі, леп
белгісі) Мәтінді кім жазған? (Айгүл
Ағыбаева)
СЕРГІТУ
СӘТІ
3 – тапсырма (жеке
жұмыс)
Өлеңді көшіріп
жаз:
4 – тапсырма (жұптық
жұмыс)
Функционалдық
сауаттылыққа берілген
тапсырма
Саралау -
диалог
«Өзіміз жасап
көреміз»
Берілген үлестірмелі
материалдарды қатыстыра отырып, өз фантазияларымен бәліш, тоқаш,
бауырсақ жасайды
5 –
тапсырма
Көрсетілген дәнді
дақылдардың атауын ата;
Бұл дәнді
дақылдардан не жасалады?
«Тәтті тағамдар»
әдісі арқылы кері байланыс
береді
амандасады Жарқырап күн де
ашылды, Айналаға нұр
шашылды. Қайырлы
күн! Біз көңілді
баламыз, Қайырлы
күн! Сәлемдесіп
аламыз, Сәлеметсіздер ме, құрметті
ұстаздар! Мақсатымыз - білім
алу, Міндетіміз -
еңбектену. Біз білімді
баламыз, Күнде бестік
аламыз. Жалқаулықты
тастаймыз, Жаңа сабақты
бастаймыз. Нан біздің дастарханымызға
қалай келетіні туралы видео арқылы түсіндіріп
өтеді үй тапсырмасын берліген
сұрақтарға дұрыс жауап
береді Нан қоқымын
шашпаңдар, Жерде жатса
баспаңдар, Теріп алып
қастерлеп, Торғайларға
тастаңдар! мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді Сергіту сәтіне
қатысады Атасындай бар астың
– Тұр ғажайып ақ
бидай. Асырайтын барша
елді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















