Материалдар / Нәруыздарды құрамы (жай, күрде-лі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық дең-гейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы. Нәруыздар-дың құрылымына әр түрлі жағдай-лардың әсері (температура, pH)

Нәруыздарды құрамы (жай, күрде-лі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық дең-гейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы. Нәруыздар-дың құрылымына әр түрлі жағдай-лардың әсері (температура, pH)

Материал туралы қысқаша түсінік
Нәруыздарды құрамы (жай, күрде-лі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық дең-гейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы. Нәруыздар-дың құрылымына әр түрлі жағдай-лардың әсері (температура, pH)
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қырқүйек 2024
42
0 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін:

Сабақтың тақырыбы: «Нәруыздарды құрамы (жай, күрде-лі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық дең-гейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы. Зертханалық жұмыс «Нәруыздар-дың құрылымына әр түрлі жағдай-лардың әсері (температура, pH)».».

Бөлім:

10.2 Тыныс алу

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нәруыздарды құрамы (жай, күрде-лі) және қызметі бойынша жіктеу. Нәруыздардың құрылымдық дең-гейлері мен құрылысы. Нәруыз денатурациясы мен ренатурациясы. Зертханалық жұмыс «Нәруыздар-дың құрылымына әр түрлі жағдай-лардың әсері (температура, pH)»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.4.1.5 - нәруыздарды олардың құрылымы, құрамы, атқаратын қызметтері бойынша жіктеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін

Нәруыздардың құрылымдық деңгейлері мен құрылысын біледі.

Құндылықтарға баулу:

.Талап құндылығы:

Сыни және креативті ойлау;

Жеке және командамен жұмыс істей білу;

Күтілетін нәтижесі:

Қоршаған орта тазалығынсақтайды;

Ізденімпаз, жасампаз тұлға.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

7 мин.

Сәлемдесу, оқушыларды, қатысуын тексеру


Психологиялық ахуал қалыптастыру; «Жүректен-жүрекке» әдісі арқылы


Топқа бөлу: «Санамақ әдісі» арқылы уш топқа біріктіремін (,)




Оқушылар бір-біріне жүректен шыққан жылы сөздерін айтады



Оқушылар түрлі түсті қаламсапты таңдау арқылы топтарға бірігеді.




Қошемет сөздермен ынталандыру.

Жарайсыңдар!

Сәттілік!






Презентация

Қаламсаптар




Жаңа сабаққа кіріспе


Алдыңғы білім: «Миға шабуыл» әдісі арқылы өтілген сабақтан пысықтау сұрақтаарын қоямын. . Қай оқушының жауап беретінін генератор арқылы жүзеге асырады

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау. және дене жаттығуларын жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Оқушылар алдыңғы білімді еске түсіру үшін берілген сұрақтарды барабан айналдыра отырып жауап береді. Сілтемеде https://wordwall.net/ru/resource/60062344 Сыныптастарынынң пікірін толықтырады. Ұжымдық талқыға салады. Өз ойын толықтырады

1.Нәруыз биосинтезіне қанша аминқышқыл қатысады?

2.Нәруыздың сызықты құрылымы деген не?

3. Нәруыздың екінші реттік құрылымын қолдайтын байланыс қандай заттардың арасында пайда болады?

4.Нәруыз молекуласының ең жоғарғы құрылымдық деңгейі қандай?

5. Қандай құрылымдық деңгейде нәруыздар қызмет атқара аалады?

Дескриптор:

ҚБ «Мадақтау» әдісі арқылы мұғалімнің бағалауы

.

https://qazmath.net/nis-catalog/okushyny_tandau/#

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

26 мин.

«Кинометафора » әдісі арқылы

Оқушылар бейнекөрсетілімді мұқият көреді, Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді

Қажетті ақпараттарды жазып алады. Суретті мұқият талдайды


Дескриптор: Жалпы - 3 балл

1.Нәруыз молекуларалының құрылымдық деңгейлерін түсіндіреді.

Видеоролик


Қолдану айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

1.Нәруыздың төртінщі реттік құрылымының ерекшелігі қандай?


2. Политпептидте аминқышқылдарының қалдығы қандай байланыспен байланысқан?

3.Азықтың колориясы жеткілікті, бірақ құрамында нәруыз жоқ болса, жануараларда мынандай потологиялық ққұбылыстар байқалады: өсуі тоқтайды, қан құрамы өзгереді, т.б. Бұл неге байланысты ?

Дескриптор: Жалпы - 3 балл

1. Суреттегі реакцияны салады.

2.Ойларын тұжырымдайды.


ДК экраны

10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.


Талдау айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

1 Суретте 1-4 сандарымен нәруыз молекулаларының қандай құрылымы бейнеленген?

2.Екінші реттік құрылымды түзуге қандай химиялқ байланыстар қатысады?

3. Үшінші реттік құрылымды түзуге қандай химиялық байланыстар қатысады.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл

1. Өз ойларын тұжырымдайды.


ДК экраны

10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.

«Бір ауыз сөз» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Жеке жұмыс:

Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б.

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. СОнымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін

«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.





Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!