Материалдар / Не себепті Еуразия даласы «Дешті Қыпшақ» деп аталды?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Не себепті Еуразия даласы «Дешті Қыпшақ» деп аталды?

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қараша 2018
4227
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 6.2.A Xғ.- XIIIғ. басындағы Қазақстан

Мектеп: №54 орта мектебі

Күні

Сынып: 6

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны:

Мұғалімнің аты жөні: Даутова Н

Сабақ тақырыбы

Не себепті Еуразия даласы «Дешті Қыпшақ» деп аталды?

Оқыту мақсаты

6.3.1.3.Х ғ. XIII ғ. басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау.

6.3.2.4. Қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Х ғ. XIII ғ. басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсінеді.

Басым оқушылар: Қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтайды

Кейбір оқушылар: Х ғ. XIII ғ. басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады, талдайды.

Бағалау критерийлері

  • Xғ- XIIIғ басындағы мемлекетердің ерекшеліктерін түсінеді. (білу)

  • Қыпшақ мемлекетінің, айырмашылықтарын, ұқсастықтарын, ерекшеліктерін салыстыра отырып, анықтайды. (түсіну, бағалау)

Тілдік мақсаттар

Жаңа ұғымдар половшылар,ел бөрілі

Картадан Қыпшақтардың орналасқан жерін электронды оқулықтан көреді (тыңдалым және айтылым)

Құндылықтарды дамыту

  • Шығармашылық және сыни тұрғысынан ойлау;

  • қарым қатынас жасау қабілеті

  • өмір бойы оқуға дайын болу

Пәнаралық байланыстар

Дүние жүзі тарихы , география

Алдынғы білім

6.3.1.3-Xғ-XIIIғ басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп,олардың ұқсастықтары мен айырмашылығын анықтау.

Миға шабуыл әдісін пайдалана отырып өткен тақырыпты пысықтайды.

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

9 мин.



Ұйымдастыру кезеңі

Найзашылар, атты әскер , садақшылар , жаяу әскер бойынша топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

«Миға шабуыл» әдісі арқылы білім алушыларға сұрақтар қоямын

1.Наймандар мемлекеті қай жерде, қашан құрылды?

2. Керейіттер мемлекеті қай жерде, қашан құрылды?

3. Жалайырлар туралы не білесіңдер?

4 Бұл тайпалардың шаруашылығы қандай болды


Найзашылар, атты әскер , садақшылар , жаяу әскердің суреттері




Сабақтың ортасы

30 мин.

Джигсо әдісі

Білім алушылар топта жұмыс жасай отырып, ұғымдардың мәнін ашуға бағытталған әрекеттерді орындайды. Оқушылар жанұя тобына бөлінеді жанұя тобынан жұмысшы тобына барады жұмысшы тобынан қайта жанұя тобына оралады. Барлық топта оқушылар мәтінмен жұмыс жасайды, өз ойларын топ ішінде талқылайды. Оқушылар сұраққа жауап береді. Жаңа сабақтан алған білімдерін постерге жазып топ ішінен бір оқушы қорғайды .

5-5-1 Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендігі жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін сол 5сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады.Соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады.Оқушылар өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен талқылайды

А4 форматтағы қағаздар, стикерлер, маркерлер

Сабақтың соңы

6 мин

Миыңның суретін сал

Оқушылар мидың суретін дәптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін сөздермен толтырады.

Мидың суреті

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдану көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар:.

«Джигсо» әдісі арқылы оқушылар Х ғ. XIII ғ. басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсінді.

Басым оқушылар Қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтады

«Миыңның суретін сал» әдісі арқылы оқушылар мидың суретін дәптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін сөздермен толтырды.

Кейбір оқушылар Х ғ. XIII ғ. басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады, талдады

5-5-1 Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендігі жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін сол 5сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады.Соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады.Оқушылар өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен талқылайды.

1.Бағдаршам,түрлі смайликтер арқылы бағаланды . .

2.Әр топтың топ басшылары критерий бойынша бағалайды


Критерий бойынша бағалау


Оқушы-

ның

аты-жөні

Үй тапсыр масына дайындық

Тәртібі

Топтағы белсен-ділігі

Мәтін мен жұмыс

Қорытын-ды

ұпайы

1







2







Кері байланыс

Бүгін мен не үйрендім?

Маған не ұнады, не ұнамады?

Жаңа сабақ бойынша сұрақ және пікірің

Санитарлық- гигиенасын сақтау.АКТ қолдануда қауіпсіздік техникасын сақтау.

Рефлексия: Сабақбарысында мақсаттар дұрыс қойылып, оқушылар жаңа білімді игере алды.Саралау дұрыс жүргізілді.Сабақта уақыт кезеңдері сақталып, жоспардан ауытқулар болған жоқ. Сабақ өз мақсатына қол жеткізді.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!