Материалдар / Нейрокомпьютерлік интерфейс.Ми мен компьютер арасындағы ақпарат алмасу жүйесі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Нейрокомпьютерлік интерфейс.Ми мен компьютер арасындағы ақпарат алмасу жүйесі

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сынып ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қырқүйек 2023
1431
8 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Сейдахмет Бердіқұлов атындағы орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Нейрокомпьютерлік интерфейс.Ми мен компьютер арасындағы ақпарат алмасу жүйесі


Бөлім:

Координация және реттелу

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Абилнусипова Молдир Отарбаевна

Күні:

12.12.2022

Сынып: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нейрокомпьютерлік интерфейс.Ми мен компьютер арасындағы ақпарат алмасу жүйесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.4.4.2 - «компьютер-ми» интерфейс технологиясының ерекшеліктерін оқып білу

Сабақтың мақсаты:

«Нейрокомпьютерлік интерфейс» технологиясының ерекшеліктерін анықтайды

Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңі / Уақыты


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут








3 минут


















3 минут









Ұйымдастыру кезеңі


«Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді.

Топқа біріктіру. «QR-код» арқылы





Өткен тақырыпты еске түсіру үшін «Оң қол, сол қол» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.

Оқыту түрі: Жеке жұмыс

Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.

1.Жүйкелік реттелудің бұйрық беру әдісі

А.жүйке импульсі В.гормондар

2.Гуморальды реттелудің функциялық бірлігі

А.нейрон В.Гормон

3.Жүйкелік реттелуде бұйрық беру жылдамдығы

А.баяу В.тез

4.Гуморальды реттелудің әсер ету ұзақтығы

А.ұзақ В.қысқа

5.Тыныс алу орталығы

А.сопақша ми В.мишық


Оқыту түрі: Жұптық жұмыс

Әдісі: «Миға шабуыл»

Тапсырма: «Ми» тақырыбына байланысты сұрақтарды жұпта талқылаңыздар

Мидың құрылысы қандай?

Мидың қызметі қандай?

ЕББҚ бар оқушының жұпта оқушының айтуы бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. Ал өзі оқушы ретінде өзіндік бағалауы жоғарылайды.


Жұпта бірін бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі.

Мұғаліммен амандасады.

4 топқа бірігеді.




Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере отырып білімдерін тексереді.














Спиральді білім беру қағидатымен 7, 8- сыныпта өткен $38, 40 тақырыбына байланысты сұрақтарды жұпта талқылайды, туралы естеріне түсіреді.













Түрі- Өзін-өзі бағалау

Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі.









Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан жұптарды мадақтау сөздерімен ынталандыру






























1 минут











Сабақтың ортасы

10 минут


















5 мин

Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату.

Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы, бағалау критерийлерін шығару дағдысы қалыптасады













Оқыту түрі: Топтық жұмыс

Әдісі: «3 баспалдақ »

Бейнекөрсетілімге назар аударып, тыңдап және ақпаратттармен танысады.

(немесе мәтінді оқу)

1.Көрген бейнекөрсетілім бойынша сіздердің пікіріңіз

2.Өз пікіріңізді дәлелдеңіз

3.Өмірмен байланысты мысал келтіріңіз

















Оқыту түрі: Жұптық жұмыс

Әдісі: «Болжам кесте»

Берілген жауаптар ішінен дұрыс жауапты тауып белгілеңіз.

Талқылау сұрақтары:

  1. Нені білдік?

  2. НКИ қанша түрі бар екен?

  3. НКИ қанша типі бар екен?

  4. Тапсырма орындау барысында қандай мақсатқа жеттік?

  5. Қиындық туындады ма?

  6. Қандай қорытындыға келдік?

Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, ұжымдық шешім қабылдау, бір-бірімен байланысқа түсу, талдау, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады.

ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.


Мақсатқа оралу



Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады, бағалау критерийімен танысады.








Берілген сілтеме арқылы бейнекөрсетілімді көреді.

Жұмыс дәптерге қажетті мәліметтерді жазады

Топтық тапсырманы орындайды. Кестені әр топ толтырады.











Тапсырманы орындау үшін берілген жауаптардың ішінен дұрыс жауабын табады.













Бағалау критерийі:

1нейрокомпьютерлік интерфейс» технологиясының ерекшеліктерін анықтайды

2.«Нейрокомпьютерлік интерфейс» технологиясының маңызын сипаттайды






















Бағалау критерийі:

1нейрокомпьютерлік интерфейс» технологиясының ерекшеліктерін анық

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!