|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.4 А Қазақ хандығының XVI – XVII ғасырлардағы дамуы |
Мектеп: «Құрық ауылының №11 орта мектебі» |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Илесбаева Г.С |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Неліктен Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.1.10 қазақ хандарының мемлекетті нығайтудағы рөлін анықтау 6.3.2.6 Қазақ хандарының сыртқы саясатын талдау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Хақназар хан кезіндегі қазақ хандығының ішкі сыртқы жағдайын және территориясынын білу |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Қолдану: Хақназар хан тұсындағы Қазақ хандығы аумағындағы өзгерістерді кескін картада дұрыс көрсетеді; Рефлексия Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды? сұрағына оқушылар ПТМС формуласында жауап жазады |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды? ПТМС формуласында жауап жазады Хақназар хан...ханға қарағанада...ерекшелінді Рөлдік ойында айтылым дағдылар бойынша тапсырма орындайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
- батылдылық - көшбасшылық - бостандық |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниежүзі тарихы, География |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ дағдыларын дамыту. ( интербелсенді тақта) |
||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Не себепті Қ. Жалайыри: «Жәнібек ханның ұлдарының арасында аса белгілі болғаны Қасым хан еді...» деп жазды? |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут
4 минут
10 минут
8 минут
10 минут |
І.Сәлемдесу ІІ. «Мен таңдаймын» әдісімен оқушыларды 3 топқа болу 1-топ: Қасым хан 2-топ: Керей хан 3-топ: Әбіолқайыр хан ІІІ. «Иә», «Жоқ» әдісімен үй тапсырмасын бекіту
ІҮ: Жаңа тақырыпты және оқу мақсатын оқушыларға түсіндіру 1-тапсырма: Жеке жұмыс Бейнематериалмен жұмыс. Оқушылар бейнематериалдың негізінде «Хақназар хан кім болған?» сұрақтарға жауап беру арқылы ашады: 1.Бейнематериалда қай кезеңді баяндайды? 2.Неліктен Хақназар ханды «қазақтар мен қырғыздардың» ханы деп атаған? 3.Хақназар хан тұсында қазақ хандығының қандай жағдайы болған? Дескриптор 1 Оқиға кезеңін атайды 2 Хақназарды қазақ-қырғыз ханы деп аталуын түсіндіреді 3 Хақназар хан кезіндегі қазақ хандығының жағдайын сипаттайды Кері байланыс: Оқушылар бір-бірін бағалайды 2- тапсырма: Жұптық жұмыс Хақназар ханның жүргізген ішкі және сыртқы саясаты туралы ақпаратпен танысып. Баға беріңіздер.
Дескриптор:
Кері байланыс: Оқушылар бір-бірін тексеріп бағалайды 3-тапсырма: «Интерпретация» Топтық жұмыс Оқушыларға корточкалар беріледі алған білімдерінің негізінде сахналық қойылым жасайды 1-топ: Хақназардың қазақ-өзбек қатынастарын көрсету 2-топ: Хақназардың қазақ-орыс қарым-қатнастарын көрсету 3-топ: Хақназардың қазақ тарихындағы рөлін көрсету Критерийлері: 1. Ролге енуі. 2. Тарихи мазмұндылығы. 3, Креативтілігі. 4. Оқиға желісін жеткізуі. Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісімен оқушылар бір-бірін бағалайды |
Бейнематериал. https://www.youtube.com/watch?v=eR8Zg2sFulw Қазақстан тарих 6 сынып. Алматы « Атамұра» 2018 ж |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут |
Рефлексия: «Кеме» әдісі арқылы -Сабақ ұнаса- желкенді жасыл түске бояйды -Сабақта қиындықтар кездескен болса- желкенді сары түске бояйды -Сабақ түсініксіз болса- желкенді қызыл түске бояйды Үйге тапсырма: Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды? сұрағына оқушылар ПТМС формуласында жауап жазады |
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
|
|
. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Неліктен Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.4 А Қазақ хандығының XVI – XVII ғасырлардағы дамуы |
Мектеп: «Құрық ауылының №11 орта мектебі» |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Илесбаева Г.С |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Неліктен Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.1.10 қазақ хандарының мемлекетті нығайтудағы рөлін анықтау 6.3.2.6 Қазақ хандарының сыртқы саясатын талдау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Хақназар хан кезіндегі қазақ хандығының ішкі сыртқы жағдайын және территориясынын білу |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Қолдану: Хақназар хан тұсындағы Қазақ хандығы аумағындағы өзгерістерді кескін картада дұрыс көрсетеді; Рефлексия Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды? сұрағына оқушылар ПТМС формуласында жауап жазады |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды? ПТМС формуласында жауап жазады Хақназар хан...ханға қарағанада...ерекшелінді Рөлдік ойында айтылым дағдылар бойынша тапсырма орындайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
- батылдылық - көшбасшылық - бостандық |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниежүзі тарихы, География |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ дағдыларын дамыту. ( интербелсенді тақта) |
||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Не себепті Қ. Жалайыри: «Жәнібек ханның ұлдарының арасында аса белгілі болғаны Қасым хан еді...» деп жазды? |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут
4 минут
10 минут
8 минут
10 минут |
І.Сәлемдесу ІІ. «Мен таңдаймын» әдісімен оқушыларды 3 топқа болу 1-топ: Қасым хан 2-топ: Керей хан 3-топ: Әбіолқайыр хан ІІІ. «Иә», «Жоқ» әдісімен үй тапсырмасын бекіту
ІҮ: Жаңа тақырыпты және оқу мақсатын оқушыларға түсіндіру 1-тапсырма: Жеке жұмыс Бейнематериалмен жұмыс. Оқушылар бейнематериалдың негізінде «Хақназар хан кім болған?» сұрақтарға жауап беру арқылы ашады: 1.Бейнематериалда қай кезеңді баяндайды? 2.Неліктен Хақназар ханды «қазақтар мен қырғыздардың» ханы деп атаған? 3.Хақназар хан тұсында қазақ хандығының қандай жағдайы болған? Дескриптор 1 Оқиға кезеңін атайды 2 Хақназарды қазақ-қырғыз ханы деп аталуын түсіндіреді 3 Хақназар хан кезіндегі қазақ хандығының жағдайын сипаттайды Кері байланыс: Оқушылар бір-бірін бағалайды 2- тапсырма: Жұптық жұмыс Хақназар ханның жүргізген ішкі және сыртқы саясаты туралы ақпаратпен танысып. Баға беріңіздер.
Дескриптор:
Кері байланыс: Оқушылар бір-бірін тексеріп бағалайды 3-тапсырма: «Интерпретация» Топтық жұмыс Оқушыларға корточкалар беріледі алған білімдерінің негізінде сахналық қойылым жасайды 1-топ: Хақназардың қазақ-өзбек қатынастарын көрсету 2-топ: Хақназардың қазақ-орыс қарым-қатнастарын көрсету 3-топ: Хақназардың қазақ тарихындағы рөлін көрсету Критерийлері: 1. Ролге енуі. 2. Тарихи мазмұндылығы. 3, Креативтілігі. 4. Оқиға желісін жеткізуі. Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісімен оқушылар бір-бірін бағалайды |
Бейнематериал. https://www.youtube.com/watch?v=eR8Zg2sFulw Қазақстан тарих 6 сынып. Алматы « Атамұра» 2018 ж |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут |
Рефлексия: «Кеме» әдісі арқылы -Сабақ ұнаса- желкенді жасыл түске бояйды -Сабақта қиындықтар кездескен болса- желкенді сары түске бояйды -Сабақ түсініксіз болса- желкенді қызыл түске бояйды Үйге тапсырма: Хақназар хан билеген кезеңді Қазақ хандығының «Қайта өрлеуі» деп атайды? сұрағына оқушылар ПТМС формуласында жауап жазады |
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
|
|
. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




