Түсіндірме
Менің сабақ жоспарымның ерекшелігі: Сабақта оқушылардың білім деңгейі ескеріледі. Білім алу мен білім беру ұғымдары қатар жүзеге асырылады.
Менің сабағымда қолданылатын инновациялық әдістер:
-
Оқытудың модульдік технологиясы
-
Дамыта оқыту технологиясы
-
Проблемалық оқыту технологиясы, тірек сигналдары арқылы оқыту технологиялары
Нәтижесінде:
-
Ұсынылған материалдар арқылы әр оқушы белсенділік таныту арқылы өз пікірін, өз көзқарасын айтуға дағдыланады.
-
Ұжымда жұмыс істеу іс- әрекеті қалыптасады.
Ж.Мусин атындағы педагогикалық колледжі, Көкшетау қ.,
Бастауыш мектеп бөлімі
4 курс
Студент-ізденуші: Бекболат Гульмира
Bgulmira96@mail.ru
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Математика Тақырыбы: Нөлдермен аяқталатын сандарды
жазбаша көбейту тәсілдері |
Көкшетау қаласы №16 орта мектебі |
|||||||||
|
Күні: 24.11.2016. |
Студент- ізденуші аты-жөні: Бекболат Г. |
|||||||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысқан оқушылар:22 |
Қатыспағаны:0 |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Білімділік: Нөлдермен аяқталатын сандарды
жазбаша көбейту тәсілімен таныстыру; есептеу және есеп шығара алу
дағдыларын жетілдіру. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар білу керек: |
|||||||||
|
Нөлдермен аяқталатын сандарды көбейту ережесін біледі. |
||||||||||
|
Көпшілігі: |
||||||||||
|
Өмірде тиімді пайдалана алады. |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||
|
Күрделі есептерді шығара алады. |
||||||||||
|
Алдыңғы сабақта: |
Ауызша көбейту тәсілдері |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. а) сәлемдесу 2. Үй тапсырмасын тексеру Психолгиялық ахуал «Жүректен жүрекке» Оқушылар шеңбер бойы тұрып, бір-біріне жақсы тілектер арнайды. Мұғалім оқушыларға жақсы тілектер арнағанда ішкі жан дүниенің мейірлене түсетінін және аптаның басы дүйсенбіні қалай бастасаң, бүкіл аптаң солай өтетінін айтады. Өзі сағат тілі бойынша жанында тұрған оқушыға тілегін айтады. Бұл процесс жүрекше мұғалімге келгенге дейін жалғасады.
Жаңа сабақ. Ережені түсіндіру. Мысалдар есептеп көрсету Тақырыпты бекіту (оқулықпен жұмыс)
Мысалы: 230*100=23000 370*90=33300 Оқулықпен жұмыс №3(1,2 баған) 450*300 = 135000 180*700=126000 147*2000 = 294000 6800*60=408000
№4(1,2 баған) 630/(3*3) = 70 (360*5)*40=72000 300/(3*25)= 4 4*(6000*25)=600000 №5(а) Бір автомат-станок 1 күнде 200 бөлшек жасайды. Осындай 30 автомат-станок 2 күнде неше бөлшек жасап шығарады? Жауабы: 12000 бөлшек жасап шығарады №6 (1-інші шеңбер) 1900-713+317-964+825-914+491-528+496=910
|
Өзін- өзі тану оқулығы. 4 сынып Авторлары: А. Сейтақов, Ұ.Әбдіғапбарова, Р. Ізғұттынова, Ж. Қажығалиева, Ж. Әкімбаева – Бөбек-2007
Ақпаева Ә.Б., Лебедова Л.А. Математика. 4 сынып 1-бөлім.-Алматыкітап-2015
Ш.Х.Құрманалина., Б.Ж. Мұқанова., Ә.У.Ғалымова., Р.К. Ильясова. Педагогика. –Астана-2007 Қоянбаев Ж.Б., Қоянбаев Р.М., Педагогика. –Алматы., 2000.
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Математикалық
диктант Жауабы: (оқушылар бір-бірімен дәптерлерін ауыстырып, тексереді)
1.10мин Сергіту сәті. Prezi.com парақшасында видеоролик бойынша жаттығуды қайталаймыз. Денені сергітіп аламыз.
Топтық жұмыс. Барлық оқушылар қоржыннан бір-бір асықтан алады. Төрт топқа түстерге сәйкес бөлінеді. Топ ережесін құрайды. Оқушылар өздері келісіп, топ басшысын сайлайды. Әр топтан топ басшы сайланады. Топ басшыға мұғалім шеңбер, үшбұрыш және төртбұрыш фигураларын таратады. Ал топ басшы балалардың қатысуына қарай топ мүшелерімен келісе отырып бағалайды.
(слайдтағы тапсырмаларды орындайды. 3 категория бойынша: есепте, теория, логикалық сұрақ)
|
Төлегенов Ө. Математиканың бастауыш курсының теориялық негіздері. -Фолиант-2016
Бұзаубақов Қ. Ж., Жаңа педагогикалық технология. –Алматы., 2004.
Ресурстарды санау: жүрекше, видео, слайдтар, қоржын,асықтар, үлестірме қағаздар(фигуралар), а4 қағаздағы сандық, ет машинасы, қоқыс жәшігі суреттері |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. Сандық Ет машинасы Қоқыс жәшігі бойынша оқушылар сабақта алған әсерлерімен бөліседі. Сандық- нені түсінгенін, ет машинасы- нені түсінбей калғанын, қоқыс жәшігі- нелер артық деп есептейтінін айтады.
|
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат. |
||||||||||
|
|
Бағалау – оқушылардың оқуын қалай тексермексіз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексерісі АКТ байланыстары Құндылықтар байланысы
|
||||||||
|
|
Бағалау. Топ басшылары қойылған бағаларды оқиды. Және сынып болып талдайды. Ал оқушылар қойылған бағамен келісетінін не келіспейтінін айтады.
|
Өзара сыйластық. |
||||||||
Үй жұмысы:
122 бет №7(б,в), №8 (2 қатар)
Пайдаланылған әдебиеттер:
-
Ш.Х.Құрманалина., Б.Ж. Мұқанова., Ә.У.Ғалымова., Р.К. Ильясова. Педагогика. –Астана-2007
-
Қоянбаев Ж.Б., Қоянбаев Р.М., Педагогика. –Алматы., 2000.
-
Бұзаубақов Қ. Ж., Жаңа педагогикалық технология. –Алматы., 2004.
-
Төлегенов Ө. Математиканың бастауыш курсының теориялық негіздері.-Фолиант-2016
-
Ақпаева Ә.Б., Лебедова Л.А. Математика. 4 сынып 1-бөлім.-Алматыкітап-2015
-
А. Сейтақов, Ұ.Әбдіғапбарова, Р. Ізғұттынова, Ж. Қажығалиева, Ж. Әкімбаева –
Өзін- өзі тану оқулығы. 4 сынып-Бөбек-2007
7.Интернет көзі: Білімділер сайты
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері
Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері
Түсіндірме
Менің сабақ жоспарымның ерекшелігі: Сабақта оқушылардың білім деңгейі ескеріледі. Білім алу мен білім беру ұғымдары қатар жүзеге асырылады.
Менің сабағымда қолданылатын инновациялық әдістер:
-
Оқытудың модульдік технологиясы
-
Дамыта оқыту технологиясы
-
Проблемалық оқыту технологиясы, тірек сигналдары арқылы оқыту технологиялары
Нәтижесінде:
-
Ұсынылған материалдар арқылы әр оқушы белсенділік таныту арқылы өз пікірін, өз көзқарасын айтуға дағдыланады.
-
Ұжымда жұмыс істеу іс- әрекеті қалыптасады.
Ж.Мусин атындағы педагогикалық колледжі, Көкшетау қ.,
Бастауыш мектеп бөлімі
4 курс
Студент-ізденуші: Бекболат Гульмира
Bgulmira96@mail.ru
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Математика Тақырыбы: Нөлдермен аяқталатын сандарды
жазбаша көбейту тәсілдері |
Көкшетау қаласы №16 орта мектебі |
|||||||||
|
Күні: 24.11.2016. |
Студент- ізденуші аты-жөні: Бекболат Г. |
|||||||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысқан оқушылар:22 |
Қатыспағаны:0 |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Білімділік: Нөлдермен аяқталатын сандарды
жазбаша көбейту тәсілімен таныстыру; есептеу және есеп шығара алу
дағдыларын жетілдіру. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар білу керек: |
|||||||||
|
Нөлдермен аяқталатын сандарды көбейту ережесін біледі. |
||||||||||
|
Көпшілігі: |
||||||||||
|
Өмірде тиімді пайдалана алады. |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||
|
Күрделі есептерді шығара алады. |
||||||||||
|
Алдыңғы сабақта: |
Ауызша көбейту тәсілдері |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. а) сәлемдесу 2. Үй тапсырмасын тексеру Психолгиялық ахуал «Жүректен жүрекке» Оқушылар шеңбер бойы тұрып, бір-біріне жақсы тілектер арнайды. Мұғалім оқушыларға жақсы тілектер арнағанда ішкі жан дүниенің мейірлене түсетінін және аптаның басы дүйсенбіні қалай бастасаң, бүкіл аптаң солай өтетінін айтады. Өзі сағат тілі бойынша жанында тұрған оқушыға тілегін айтады. Бұл процесс жүрекше мұғалімге келгенге дейін жалғасады.
Жаңа сабақ. Ережені түсіндіру. Мысалдар есептеп көрсету Тақырыпты бекіту (оқулықпен жұмыс)
Мысалы: 230*100=23000 370*90=33300 Оқулықпен жұмыс №3(1,2 баған) 450*300 = 135000 180*700=126000 147*2000 = 294000 6800*60=408000
№4(1,2 баған) 630/(3*3) = 70 (360*5)*40=72000 300/(3*25)= 4 4*(6000*25)=600000 №5(а) Бір автомат-станок 1 күнде 200 бөлшек жасайды. Осындай 30 автомат-станок 2 күнде неше бөлшек жасап шығарады? Жауабы: 12000 бөлшек жасап шығарады №6 (1-інші шеңбер) 1900-713+317-964+825-914+491-528+496=910
|
Өзін- өзі тану оқулығы. 4 сынып Авторлары: А. Сейтақов, Ұ.Әбдіғапбарова, Р. Ізғұттынова, Ж. Қажығалиева, Ж. Әкімбаева – Бөбек-2007
Ақпаева Ә.Б., Лебедова Л.А. Математика. 4 сынып 1-бөлім.-Алматыкітап-2015
Ш.Х.Құрманалина., Б.Ж. Мұқанова., Ә.У.Ғалымова., Р.К. Ильясова. Педагогика. –Астана-2007 Қоянбаев Ж.Б., Қоянбаев Р.М., Педагогика. –Алматы., 2000.
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Математикалық
диктант Жауабы: (оқушылар бір-бірімен дәптерлерін ауыстырып, тексереді)
1.10мин Сергіту сәті. Prezi.com парақшасында видеоролик бойынша жаттығуды қайталаймыз. Денені сергітіп аламыз.
Топтық жұмыс. Барлық оқушылар қоржыннан бір-бір асықтан алады. Төрт топқа түстерге сәйкес бөлінеді. Топ ережесін құрайды. Оқушылар өздері келісіп, топ басшысын сайлайды. Әр топтан топ басшы сайланады. Топ басшыға мұғалім шеңбер, үшбұрыш және төртбұрыш фигураларын таратады. Ал топ басшы балалардың қатысуына қарай топ мүшелерімен келісе отырып бағалайды.
(слайдтағы тапсырмаларды орындайды. 3 категория бойынша: есепте, теория, логикалық сұрақ)
|
Төлегенов Ө. Математиканың бастауыш курсының теориялық негіздері. -Фолиант-2016
Бұзаубақов Қ. Ж., Жаңа педагогикалық технология. –Алматы., 2004.
Ресурстарды санау: жүрекше, видео, слайдтар, қоржын,асықтар, үлестірме қағаздар(фигуралар), а4 қағаздағы сандық, ет машинасы, қоқыс жәшігі суреттері |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытындылау. Сандық Ет машинасы Қоқыс жәшігі бойынша оқушылар сабақта алған әсерлерімен бөліседі. Сандық- нені түсінгенін, ет машинасы- нені түсінбей калғанын, қоқыс жәшігі- нелер артық деп есептейтінін айтады.
|
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат. |
||||||||||
|
|
Бағалау – оқушылардың оқуын қалай тексермексіз? |
Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексерісі АКТ байланыстары Құндылықтар байланысы
|
||||||||
|
|
Бағалау. Топ басшылары қойылған бағаларды оқиды. Және сынып болып талдайды. Ал оқушылар қойылған бағамен келісетінін не келіспейтінін айтады.
|
Өзара сыйластық. |
||||||||
Үй жұмысы:
122 бет №7(б,в), №8 (2 қатар)
Пайдаланылған әдебиеттер:
-
Ш.Х.Құрманалина., Б.Ж. Мұқанова., Ә.У.Ғалымова., Р.К. Ильясова. Педагогика. –Астана-2007
-
Қоянбаев Ж.Б., Қоянбаев Р.М., Педагогика. –Алматы., 2000.
-
Бұзаубақов Қ. Ж., Жаңа педагогикалық технология. –Алматы., 2004.
-
Төлегенов Ө. Математиканың бастауыш курсының теориялық негіздері.-Фолиант-2016
-
Ақпаева Ә.Б., Лебедова Л.А. Математика. 4 сынып 1-бөлім.-Алматыкітап-2015
-
А. Сейтақов, Ұ.Әбдіғапбарова, Р. Ізғұттынова, Ж. Қажығалиева, Ж. Әкімбаева –
Өзін- өзі тану оқулығы. 4 сынып-Бөбек-2007
7.Интернет көзі: Білімділер сайты
шағым қалдыра аласыз

















