Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Оксидтер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп School |
ҰАББ «Ғ.Садвақасов атындағы Үлкен Ақсу орта мектебі»кмм |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні Subject |
Химия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Chapter |
. 8.4А Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары 8.4А Inorganic compounds |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты жөні Teachers name: |
Усенова Г.К Ussenova G.K |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: Date: |
7.04.2022ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8А Grade |
Қатысқандар: Present |
Қатыспағандар: absent |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы Theme |
Oxides |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Learning objectives that are necessary reach in class - |
8.3.4.7 -оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру 8.3.4.7-know and understand classification and properties of oxides |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты Learning objectives |
Барлық оқушылар үшін: оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін біледі, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастырады Көпшілік оқушылар үшін: Оксидтердің типтері арасындағы айырмашылықты анықтайды, алынуы жолдарын түсінеді Кейбір оқушылар үшін: Оксидтерге күнделік өмірден мысалдар келтіреді, маңызын сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері Evaluation criteria |
оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін біледі, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін жазады Оксидтердің типтері арасындағы айырмашылықты анықтайды, алынуы жолдарын түсінеді Оксидтерге күнделік өмірден мысалдар келтіреді, маңызын сипаттайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері planned stages of the lesson |
Педагогтың әрекеті Тeacher action |
Оқушының әрекеті Student action |
Бағалау Grading |
Ресурстар Resources |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы The beginning of the lesson 10 минут |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу, сабаққа «Мен қандаймын» тренингі арқылы психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. -Good afternoon boys and girls.I am glad to see you. -How are you? -What date is it today? -What day of the week? -What is the weather like today? -Who is absent? -What happened with him? - Балалар бүгінгі сабақта өзіміздің жақсы мінездерімізді айтып, сабағымызды бастайық How are you? Choosing an adjectives Алина -is clever Ихтияр-is daring Балжан-is smart Диля- is merry Ерзат- is intelligent Ерасыл-is bright Гульвира-is able Фируза-is active Адилжан-is amiable Let's start our lesson. I wish you good luck and success Activity 1 Decide whether the following statements as true (T) or false (F)
Activity 2. Complete the following statements. The missing words can be found in the world list. There may be more words in the list than necessary word list: solubility, molarity, solvent and solute, unsaturated solution, temperature, solvent
Activivity 3. “4 pictures and 1 word” Look at the pictures and its chemical formulas. What do you see and what do you think about formulas, what is common in the formulas.
Барлық заттардың формуласы екі элементтен түзіліп, олардың біреуі ортақ элемент оттек екені көрініп тұр. Тақырыбымыз «Оксидтер» Оксидтер дегеніміз екі элементтен тұратын, біреуі оттек болып келетін бинарлы қосылыстар In every substance contains oxygen and they composed of two elements. Oxides compounds of oxygen with other elements
Today our topic is : Oxides Today we will be studying about oxides and classification of oxides |
Оқушылар амандасады, сұрақтарға жауап береді. Сабақта жағымды ахуал қалыптастырады
Тапсырмаларды жеке жеке орындайды
Бос орындарды толтыру тапсырмасын орындайды
Суре бойынша тақырыпты анықтайды.
Дәптерлеріне жазады |
Excellent, good job, great, well done
Дискриптор-6 балл 2 дұрыс жауапқа – балл Тұжырымдардың дұрыс-бұрысын анықтайды -Түсіп қалған сөздерді жазады
Дұрыс жауап берген, өз пікірін білдірген оқушыларды мадақтау арқылы ынталандыру |
Оқулық М.Қ.Оспанова Химия 8-сынып Мектеп 2018ж
Activity `»True or false»
Оқулық . Калиев Даурен Сhemistry-8 Билингвальді оқулық Астана 2017
Интерактивті тақта
Activity “Fill the blanks” Activity ‘4 pictures and 1 word’ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Middle of the lesson 30 минут |
Тақырыптың жалпы мазмұнымен танысудан бұрын біз тақырыпта кездесетін жаңа термин сөздермен танысайық Terminology
Жаңа тақырыпты «Шағын лекция» әдісі арқылы жеткзіу Activity4 “Cinema metafora”. Watch the video and pay attention
Оқушылар аз болғандықтан жұптық жұмыс жүргізіледі Activity 5. Work in pares Pare 1. Complete the table and classifying these oxide formulas on the table to the basic, acidic, amphoteric, neutral oxides
Pare 2. Matching the formulas of oxides with its names
Pare 3. Minitest 1.Іdentify a range of acidic oxides A)SO3, Na2O, CuO B)SO2, P2O5, CO2 C)BaO, Cl2O7, K2O 2.Іdentify a range of basic oxides A)Br2O7, Li2O, SiO2 B)NO2, Fe2O3, CaO C)CaO, K2O, Li2O 3.Іdentify a range of amphoteric oxides A)SiO2, CaO, Fe2O3 B)CaO, K2O, Li2O C)Al2O3, ZnO, BeO 4.Іdentify a range of neutral oxides A) NO, CO, N2O B)NO, N2O, CO2 C)N2O5, CO, CO2 Pare 4. Write the reaction equation and equalize … + …= FeO Li + O2= … +O2=ZnO Al(OH)3= … + … Пиза тапсырмасы Тыныс алғанда жұтылатын ауа құрамында шамамен 0,03-0,04% СО2 болады, сыртқа шығарылатын ауа құрамында оның мөлшері 100 есе көп. Ауадағы СО2 мөлшері 1% ды құраса, ол адам және жануарлардың өмірі үшін қауіп төндіреді. Көмірқышқыл газы тыныс алуға жарамсыз, алайда органикалық заттарға айналып өсімдіктерді «тамақтандырады». Тапсырма №1. Көмірқышқыг газын алудың 1 реакция теңдеуін жазыңыз -1балл Тапсырма №2 Өсімдіктер автотрофты ағзаларға жатады. Тікелей аудармасы «Өзін өзң қоректендіруші ағзалар». Көмірқышқыл газы мен өсімдіктер арасындағы байланысты білдіретін процесті атаңыз және реакция теңдеуін жазыңыз -2 балл |
Жаңа тақырыптың терминдерін жазады, мұғаліммен бірге қайталайды
Бейнематериалды көреді, мұғалім түсіндірмесіне назар аударып, мәліметтерді дәптерлеріе жазады
Сұрақтарға жауап беерді
Жұптық жұмыс жасайды
Пиза тапсырмасын орындайды |
Дискриптор 1-жұп-4балл Негіздік оксидтерді анықтайды Қышқылдық оксидтерді анықтайды Екідайлы оксидтерді анықтайды Бейтарап оксидтерді анықтайды
Дискриптор 2-жұп-4балл Оксидтердің формулаларын атаулары мен жіктейді-2 дұрыс жауапқа 1 балл
Дискриптор 3-жұп-4балл Дұрыс жауаптарды анықтайды Дискриптор 3-жұп-4балл Реакция теңдеулерін толықтырып, теңестіреді |
Activity «Сinema metaphor»
https://youtu.be/TwRuspWnFq0
Activity ‘Work in pares’-Classifying, Matching, Minitest, fill the gaps |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы End 5 минут |
Кері байланыс. Бір ауыз сөз Үйге тапсырма береді. Термин сөздерді жаттау 42-тақырып бойынша 4,5-тапсырмалар Бағалайды
|
Оқушылар сабаққа кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазады |
Бағалау критерийлеріне сәйкес түзілген дискрипторлар бойынша 1-10 баллдық жүйемен бағалау |
|
«__ »____________2022ж «__ »____________2022ж
Мектеп директорының у.м.а ____________Розахунов Б.Б ДОІЖО ___________Рошанова З.Т
Алматы облысы Білім басқармасының «Ұйғыр ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Ғ.Садвақасов атындағы Үлкен Ақсу орта мектебі»кмм
Сабақ тақырыбы:
« Оксидтер және олардың жіктелуі, Oxides and its classification»
(«Эдельвейс» пән бірлестігінің пәндік апталығы)
8А-сынып
Химия пәні мұғалімі: Усенова Г.К
7.04.2022ж
2021-2022 оқу жылы