Оксидтер
№ 2 мектеп
Химия пәнінің мұғалімі: Мутайхан Маржан Зейгеловна
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||
|
Педагогтың аты- жөні |
Мутайхан Маржан Зейнеловна |
|||
|
Күні |
28.03.2023 |
|||
|
Сынып 8 Б |
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оксидтер.№6зертханалық тәжірибе «Оксидтердің қасиеттерін зерттеу» |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары( оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.4.7 -оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Оксидтердің қасиеттеін ұғындыра біледі Көпшілік оқушылар үшін: Оксидтердің жіктелуі мен алыну жолдарын қасиеттерін сипаттайды Кейбір оқушылар үшін:
Оксидтер жайлы алған білімдерін еске түсіру
арқылы жіктелуін , |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы:
|
|||
|
Тілдік мақсат: |
Оқылым, жазылым, диалог.
Пәндік лексика, терминология: Қышқылдық, негіздік, екідайлы оксидтер |
|||
|
Сабақтың барысы: |
Педагогтың әрекеті Оқушылармен амандасу,оқушыларды түгелдеу, зейінін сабаққа аудару,сыныпта жағымды орта ұйымдастыру үшін психологиялық ақуал қалыптастыру. Ой сергіту жаттығуы. «Жақсы қасиеттерін тап?» Оқушылардың есімдері жазылған парақшалар таратылып беріледі.Кімге қай оқушының аты түссе сол параққа сол оқушының жақсы қасиеттерін жазып айтады. Ал басқалар кімді айтқанын табу керек. Үй тапсырмасын пысықтау Оқулықтағы тапсырмалардың жауаптарын тақтада қорғайды, топта талдайды. Өзара бағалайды.... |
Оқушының әрекеті Мұғаліммен амандасады және берілген тапсырмаларға жауап береді. |
||
|
Сабақтың ортасы: |
Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау
Дескриптор: Тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау Топтық жұмыс:Сократ шеңбері Қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтердің қасиеттерін айырмашылығы мен ұқсастығын топпен бірге салыстырады. Дескриптор: Қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтердің қасиеттерін ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
|||
|
|
Топтық жұмыс «:Қағаз бетіндегі саяхат» Берілген тақырыптар бойынша өз ойларыңнан қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтерді құрастырады, құрастырған қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтердің формуласын анықтап, формуласын жазады. Дескриптор: Ең қысқа жолды анықтайды, алгоритмді жазады. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
А4 қағазы, бояу қарандаштар |
||
|
|
Топпен жұмыс. «Жұптағы ой қозғау» Интернет ресурстар арқыл Kahoot ойынын ойнайды. Компьютерде орындау Дескриптор: Интернет ресурстарын пайдалана Kahoot ойыны арқылы кедергілерден өте алады. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды Net Control арқылы |
||
|
|
Жеке жұмыс. « Қолымнан келеді»
Компьютерде орындау Кейбір оқушылар Дескриптор: 1-2 деңгей- қола жұлдыз 3-4 деңгей- күміс жұлдыз 5 деңгей – алтын жұлдыз Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
Robowin бағдарламасы арқылы оқушылар компьютерге отырады, тапсырманы орындайды Net Control арқылы |
||
|
Сабақтың соңы: |
1.Оқушыларға өзін –өзі бағалауды ұйымдастырады 2. Кері байланыс « Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Үйге тапсырма: |
Екі оқушы бірігіп лабиринт жасап келу және сабақты оқу |
Кардон қағазынан |
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оксидтер.№ 6 зертханалық тәжірибе «Оксидтердің қасиеттерін зерттеу»
Оксидтер.№ 6 зертханалық тәжірибе «Оксидтердің қасиеттерін зерттеу»
Оксидтер
№ 2 мектеп
Химия пәнінің мұғалімі: Мутайхан Маржан Зейгеловна
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||
|
Педагогтың аты- жөні |
Мутайхан Маржан Зейнеловна |
|||
|
Күні |
28.03.2023 |
|||
|
Сынып 8 Б |
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оксидтер.№6зертханалық тәжірибе «Оксидтердің қасиеттерін зерттеу» |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары( оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.4.7 -оксидтердің жіктелуін және қасиеттерін білу, олардың химиялық қасиеттерін сипаттайтын реакция теңдеулерін құрастыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Оксидтердің қасиеттеін ұғындыра біледі Көпшілік оқушылар үшін: Оксидтердің жіктелуі мен алыну жолдарын қасиеттерін сипаттайды Кейбір оқушылар үшін:
Оксидтер жайлы алған білімдерін еске түсіру
арқылы жіктелуін , |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы:
|
|||
|
Тілдік мақсат: |
Оқылым, жазылым, диалог.
Пәндік лексика, терминология: Қышқылдық, негіздік, екідайлы оксидтер |
|||
|
Сабақтың барысы: |
Педагогтың әрекеті Оқушылармен амандасу,оқушыларды түгелдеу, зейінін сабаққа аудару,сыныпта жағымды орта ұйымдастыру үшін психологиялық ақуал қалыптастыру. Ой сергіту жаттығуы. «Жақсы қасиеттерін тап?» Оқушылардың есімдері жазылған парақшалар таратылып беріледі.Кімге қай оқушының аты түссе сол параққа сол оқушының жақсы қасиеттерін жазып айтады. Ал басқалар кімді айтқанын табу керек. Үй тапсырмасын пысықтау Оқулықтағы тапсырмалардың жауаптарын тақтада қорғайды, топта талдайды. Өзара бағалайды.... |
Оқушының әрекеті Мұғаліммен амандасады және берілген тапсырмаларға жауап береді. |
||
|
Сабақтың ортасы: |
Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау
Дескриптор: Тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау Топтық жұмыс:Сократ шеңбері Қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтердің қасиеттерін айырмашылығы мен ұқсастығын топпен бірге салыстырады. Дескриптор: Қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтердің қасиеттерін ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
|||
|
|
Топтық жұмыс «:Қағаз бетіндегі саяхат» Берілген тақырыптар бойынша өз ойларыңнан қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтерді құрастырады, құрастырған қышқылдық, негіздік, екіұдайлы оксидтердің формуласын анықтап, формуласын жазады. Дескриптор: Ең қысқа жолды анықтайды, алгоритмді жазады. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
А4 қағазы, бояу қарандаштар |
||
|
|
Топпен жұмыс. «Жұптағы ой қозғау» Интернет ресурстар арқыл Kahoot ойынын ойнайды. Компьютерде орындау Дескриптор: Интернет ресурстарын пайдалана Kahoot ойыны арқылы кедергілерден өте алады. Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды Net Control арқылы |
||
|
|
Жеке жұмыс. « Қолымнан келеді»
Компьютерде орындау Кейбір оқушылар Дескриптор: 1-2 деңгей- қола жұлдыз 3-4 деңгей- күміс жұлдыз 5 деңгей – алтын жұлдыз Net Control арқылы топты жұлдыз арқылы бағалау, өздерін бағалау |
Robowin бағдарламасы арқылы оқушылар компьютерге отырады, тапсырманы орындайды Net Control арқылы |
||
|
Сабақтың соңы: |
1.Оқушыларға өзін –өзі бағалауды ұйымдастырады 2. Кері байланыс « Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Үйге тапсырма: |
Екі оқушы бірігіп лабиринт жасап келу және сабақты оқу |
Кардон қағазынан |
||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||
шағым қалдыра аласыз
















