Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Өлшеу құралдары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Шамалар және олардың өлшем бірліктері Күні: 10.10.2018ж Сынып: 2 «Б» |
Мектеп: Н.Островский атындағы №4 Күршім орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Мұғалімнің аты-жөні: Кульбаева Замира Каиргаликызы Қатысқандар саны: 21 Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақ тақырыбы: Өлшеу құралдары. |
||||||
Оқу мақсаты |
2.1.3.3** - шамалар мәндерін: ұзындық (см, дм, м); масса (кг, г); уақыт (сағ, мин) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ұзындық /масса/ уақыт шамаларын ажырату, өлшеуге арналған әдістерді, өлшеу құралдарын біледі, таңдай алады. Көптеген оқушылар: Ұзындық /масса/ уақыт шамаларын ажыратып, өлшеуге арналған әдістерді, құралдарды таңдайды, шамаларды басқа да өлшеуіш құралдарымен өлшеп нәтижелерін салыстырады. Кейбір оқушылар: Ұзындық /масса/ уақыт шамаларын ажыратып, өлшеуге арналған әдістерді, құралдарды таңдайды, шамаларға байланысты өрнектерді түрлендіре алады. |
|||||
Бағалау критерийлері |
Ұзындық /масса/ уақыт шамаларын ажыратады, өлшеуге арналған әдістерді, өлшеу құралдарын таңдайды, өлшейді. |
|||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Ұзындық бірліктерін атай алады. Пәнге тән лексика мен терминология: Дециметр – ұзындықтың өлшем бірлігі. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: - Шамаларды қандай мақсатта пайдаланамыз? - Шамаларды қандай құралдармен өлшейміз? - Ұзындық өлшеуіштерін ата. |
|||||
Құндылықтарды дамыту |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының екінші құндылығы қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім дәстүрін сақтап, ұлғайтып, ұрпақтан ұрпаққа беру міндетіміз екенін ескере келе барлық адамдармен сөйлеу мәдениетін сақтай отырып, жалпы адамдарға жақсылық тілеуге, жақсыны көре білуге, мейірімділікке баулу. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, көркемеңбек пәндерімен байланысты |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
I-meсtep, SMK, Bilim land.www.alashakparat.kz. Интерактивті тақта, аудио құрылғы |
|||||
Бастапқы білім |
Жай есептер шығару жолын және шамаладрың өлшем бірліктері, өлшеуіш құралдары туралы түсінігі бар. Сантиметрмен ұзындықты өлшейді.өлшем бірліктерін біледі. |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 3-минут Үй тапсырмасын тексеру |
І Ұйымдастыру бөлімі. Психологиялық дайындық: 3 тілде сәлемдесу әнін айту музыканың сүйемелдеуімен Қайырлы таң, ұстазым, Қайырлы таң, достарым! Шеңберге тұрайық, Жылулық сыйлайық! Доброе утро, учитель, Доброе утро, друзья! Посмотрите друг на друга, Пожелайте добра! Good morning, Good morning! Good morning to you. Good morning, Good morning! I`m glad to see you! Музыка ойнатылады - Балалар, Астананың 20 жылдығынан сендерге Астанадан сыйлық беріп жіберіпті. Сол сыйлықты көру үшін мына сұрақтарға жауап берейікші. - Осы өмірде бақытқа лайық болу үшін, көп жетістіктерге жету үшін, сыйлы болу үшін сендерге кім көмектеседі деп ойлайсыңдар? (оқушылардың жауабы тыңдалады) - Сонымен, сендердің барлықтарыңның жауаптарың құнды, бірақ мен мына қобдишаға сол адамның суретін салып қойдым. Қарап көрейік, сендер ойлаған адам ба екен? (Оқушылар қобдишадағы айнадан өз бейнелерін көріп, қорытынды жасайды) - «Өзіңе сен, өзіңді алып
шығар, Топтарға бөлу. «Килограмм», «Метр», «Уақыт» Үй тапсырмасын тексеру мақсатында "Қатесін тап" ойынын ойнату Дескриптор.
Қ.Б: Бас бармақ арқылы бағалау. |
Музыка Айна салынған қобдиша
Қ ағаз қиын- дылары |
||||
Жаңа білім Сабақтың ортасы Сергіту сәті Сабақтың соңы |
1-тапсырма: Топтық жұмыс.
Дескриптор: 1.Өлшеу құралдарын не үшін қолданатынын біледі. 2. Өлшеу құралдарының өлшем бірліктерін айтады. 2-тапсырма: Сызғыштың көмегімен жолақтардың ұзындығын өлшеп, оларды сыз. 4см, 8см, 10см Дескриптор.
Қ.Б: Жетістік баспалдағымен бағалау.
1сағат(сағ) =60 минут(мин) Топтарға сағаттар таратылады. Сағат неше болғанын табады. Дескриптор:1.Сағат тілдерін ажыратады. 2.Берілген уақыт өлшемін (сағат, минут) нақты айтады. Қ.Б: Смайлик арқылы бағалау. Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық» 3-тапсырма: «Кім жылдам» ойыны. Сұрақ-жауап. Сағаттың қандай тілдері бар? Олар қалай аталады? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Сағат қандай уақытты көрсетіп тұр? Неше минут өтті? Әр топқа сағаттар таратылады. Мұғалім айтқан уақытты қою арқылы естеріне түсіреді. Дескриптор:1.Сағат тілдерін ажыратады. 2.Берілген уақыт өлшемін (сағат, минут) нақты айтады. Қ.Б: Білім қоржынымен бағалау. «Өз жұбыңды тап» ойыны Оқушыларға шамалар жазылған әр түрлі қима қағаздар таратылады. Әр оқушы өз жазуына сәйкес жұпты табуы керек. 1дм 10см 7дм 70см 1 м 100см 80 дм 8 м 1 м 10дм 5 м 50дм 1кг 1000г 9 дм 90 см Дескриптор.
Қ.Б: "Менің көңіл күйім" арқылы бағалау. «Топтастыру» әдісі: Сағат, ұзындық, масса сөздері тақтаға ілінеді. кг, м, см, г, сағ, мм, г, мин сөздері қима қағаздарға жазылып, тақтада шашылып ілінеді. Дескриптор.
Қ.Б: Смайликтар арқылы бағалау. Топ басшыларына тапсырма. Ия, жоқ сұрақтарына жауап береді. Қ.Б: Чемпиондар баспалдағымен бағалау. 5- тапсырма.Ж.Ж. «Зертте». 1-топ. Әлия мен Сырымның салмағы қанша? (77кг) 2-топ. Санжардың салмағы қанша? (41кг) 3-топ. Ең ауыры кім? (Сырым). Шарты: Шарты: Ә лия-34кг ?кг Маржан-36кг 77кг Сырым-43кг Санжар-?кг Шешуі:34+43=77(кг) Шешуі:77-36=41(кг) Жауабы: 77кг Жауабы:Санжар 41кг Дескриптор: 1.Зерттеу жұмысын орындайды. 2. Мәліметтерді пайдаланып есептер құрастырады. |
Оқулықпен жұмыс Карточкалар О қулық Дәптермен жұмыс |
||||
Сабақты бекіту 5 минут |
Қорытынды. Не үйреніп, не білдік?
|
|
||||
Үйге тапсырма: 2-тапсырма. 60 бет 2-мин |
||||||
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
Деңгейлік тапсырма лар беру А:Амалдарды орында. 60сағ +8сағ 30мин+6мин 8сағ+60сағ 6мин+30мин 68сағ-8сағ 36мин-6мин 68сағ-60сағ 36мин-30мин В: Өлшем бірліктерін салыстыр және амалдар орында. С: Шамалар және өлшем бірліктерін ажырат. |
1. Қ.Б: Бас бармақ арқылы бағалау. 2. Қ.Б: Смайликтар арқылы бағалау. 3. Қ.Б: Жетістік баспалдағымен бағалау. 4. Қ.Б: Чемпиондар баспалдағымен бағалау. 5. Қ.Б: Білім қоржынымен бағалау. 6. Қ.Б: Смайлик арқылы бағалау. |
Денсаулыққа пайдалы қимылдар жасату |
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезендері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту турулу да оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |