Материалдар / Ондык белшекті 10; 100; 1000; т.с.с және 0,1;0,01;0,001; т.с.с сандарына кобейту және бөлу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ондык белшекті 10; 100; 1000; т.с.с және 0,1;0,01;0,001; т.с.с сандарына кобейту және бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
Ондык белшекті 10; 100; 1000; т.с.с және 0,1;0,01;0,001; т.с.с сандарына кобейту және бөлу тақырыбы және есептер шығару
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Ақпан 2024
60
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: 10,100, 1000, ... және 0,1, 0,01, 0,001,... сандарына көбейту және бөлу.

Бөлім:

Ондық бөлшектерді 10,100, 1000, ... және 0,1, 0,01, 0,001,... сандарына көбейту және бөлу.

Педагогтің аты-жөні:

Күні:


Сыныбы: 5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

§40. 10,100, 1000, ... және 0,1, 0,01, 0,001,... сандарына көбейту және бөлу.

Сабақтың мақсаты:

10,100, 1000, ... және 0,1, 0,01, 0,001,... сандарына көбейту және бөлуге шолу және есептер шығару.

Бағалау критериі:

Ондық бөлшекті 10,100, 1000, ... және 0,1, 0,01, 0,001,... сандарына көбейту және бөлуді біледі.

Есеп шығару барысында қолдана біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.


Ұйымдастыру

1.Оқушылармен амандасу

2.Оқушыларға жағымды психологиялық жағдай қалыптастыру.

3. Өткен сабаққа шолу жасау

4. Үй тапсырмасын тексеру

Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.

Үй тапсырмасын айту.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.

«Екі жұлдыз, бір тілек»




Оқулық


Сабақтың

ортасы


І. Өткен тақырыптарды еске түсіру. «Зымыран сұрақтар»


- Ондық бөлшекті натурал санға қалай бөлуге болады?

- Ондық бөлшекті ондық бөлшекке қалай көбейтеміз?

- Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеміз?

- Егер ондық бөлшектің оң жағына нөлді тіркеп жазса бөлшек өзгере ме?

- Ондық бөлшекті ондық бөлшекке қалай бөлеміз?




ІІ. Жаңа тақырып.

Ондық бөлшекті 10,100,1000 т.с.с сандарына көбейту үшін ондық бөлшектің үтірін нөлдердің санына қарай сәйкесінше 1,2,3 және т.с.с. орынға оңға қарай жылжыту керек.

1,2*10=12

1,2*100=120

1,2*1000=1200

Ондық бөлшекті 10,100,1000 т.с.с сандарына бөлу үшін үтірді керісінше солға қарай жылжытамыз.Егер цифр жетпесе,онда сол жағынан қанша нөл қажет болса,сонша нөл тіркеп жазамыз.

1,2:10=0,12

1,2:100=0,012

1,2:1000=0,0012

III.Оқулықпен жұмыс.

724,725,726 есептерді шығару.









IV. «Кім жылдам?»есептер шығару.

  1. 48,8*0,1=

  2. 7*0,001=

  3. 569*0,0001=

  4. 0,987:0,01=

  5. 86,5:0,01=






Ерекше білімді талап ететін оқушыға тапсырма:






Сұрақтарға жауап береді

Ережелерді есіне түсіреді

Өткен сабақты қайталайды












Оқушылар кітаппен жұмыс жасайды.

Жаңа ақпараттармен ережелерді ереже дәптеріне жазады.










Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып пікірлерін білдіріп,жұптық т алдау жасайды.талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындады.

724.Шешуі: Cу:1000кг*0,001м3=1л

Сүт:1030кг*0,001м3=1,03л

Мұнай:720кг*0,001м3=0,72л

850кг*0,001м3=0,85л

Жауабы:1л,1,03л,0,72л,0,85л.


725.Шешуі: Картофель:650кг:1000=0,65кг

Қызылша:630кг:1000=0,63кг

Арпа:690кг:1000=0,69кг

Сұлы:430кг:1000=0,43кг

Бұршақ:700кг:1000=0,7кг

Жауабы:0,65кг,0,63кг,0,69кг,0,43кг,0,7кг.

726.Шешуі: 1см=10мм

1дм=10см

4жыл – 1 жыл=366кун

3жыл=365кун

366+(3*365)=1461кун

1)1461*0,35=511,35мм=51,135см

1461*0,4мм=584,4мм=58,44см

2)51,135см:10=5,1135дм

58,44см:10=5,844дм

Жауабы:51,135см,5,1135дм,58,44см,5,844дм.



Жауабы:

1.4,88

2.0,007

3.0,0569

4.98,7

5.865















Оқушы 8 саны көлемінде қосу және азайтуды біледі.




















Дискриптор

Өткен тақырыптар бойынша ережелер еске түсіреді, пайдаланады.




























Дискриптор

- Ондық бөлшекті 10,100, 1000, ... және 0,1, 0,01, 0,001,... сандарына көбейту және бөлуді біледі.

Есеп шығару барысында қолдана біледі.


«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»










Бағалау (ынталандыру сөздері арқылы)

Жарайсың!

Жақсы!

Керемет!

Өте жақсы


Дискриптор

-оқушы 8 санын және цифрасын біледі;

-оқушы 8 санын жазып біледі

-8 санын қосып және азайтып біледі.



























Интерактивті тақта

Слайд












Жалпы білім беретін мектептің 5-ші сыныбына арналған оқулық.

Оқулықтың авторлары:

А.Е.Әбілқасымова,Т.П.Кушер,З.Ә.Жұмағұлова

Алматы «Мектеп» баспасы

2017 жыл


































МАТЕМАТИКА

Зерде бұзылыстары бар оқушыларға арналған арнайы мектептің сыныптардың сыныбына арналған жұмыс дәптері.

Оқулық авторлары:Р.А.Сүлейменова,И.ГЕлисеева,Ш.Ж.Карипжанова

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым минимрігінің тапсырысы бойынша


Алматы

2019








Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия


Сабақты қорытындылау:

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.


Үйге тапсырма: 730,731

Бекіту тапсырмалары

Жаттығыулармен жұмыс жүргізеді:


338тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!