Материалдар / Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;... және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;... және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ лессон стади 5 сынып
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні:

Каженова Салтанат Курметкызы

Күні:


Сыныбы: 5 «к»

Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;... және 0,1; 0,01; 0,001;... сандарына көбейту және бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.29 ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану;
5.1.2.31 ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 – бөлу ережелерін қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Көбейту амалын орындамай ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 т.с.с. сандарына көбейту және бөлуді үйренеді;

Көбейту амалын орындамай ондық бөлшектерді 0,1, 0,01, 0,001 т.с.с. сандарына көбейту және бөлуді үйренеді.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
































Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.


«Бір, екі, үш,

Сынып іші тып-тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз,

Сабақты біз бастаймыз» тренингі арқылы психологиялық ахуал туғызу.


«Топқа бөлу»:


Үй тапсырмасын тексеру: №729










Өткен тақырыпты қайталау:


1-топ: 10,100,1000 көбейту ережесі, мысал;
2-топ: 10,100,1000 бөлу ережесі, мысал;
3-топ: 0.1, 0.01, 0,001 көбейту ережесі, мысал;
4-топ: 0.1, 0.01, 0,001 бөлу ережесі, мысал;
5-топ: ондық бөлшектерді көбейту ережесі, мысал.

Кезекші оқушы оқушыларды түгендейді, оқу-құралдарын тексереді





Оқушылар өз аты-жөні жазылған топқа барып отырады








Топ басшылары тақтадағы дұрыс жауабымен топ мүшелерін тексереді


Оқушылар Google тапсырмаларын таратпа қағазға бірге орындайды, болған соң топтар бір-бірімен тапсырмаларын ауыстырып тақтадағы дұрыс жауабымен тексереді

























Дескриптор:

Есептің барлық жауабы дұрыс – 1 балл







Дескриптор:

Ережесін біледі – 1 балл;

Мысал келтіре алады – 1 балл.














Слайд №1







Слайд №2












Слайд №3

Бағалау парақшасы






Слайд №5,6

Бағалау парақшасы

Таратпа қағаздар






Сабақтың ортасы
















«Балық қаңқасы» әдісі

Picture 1


Оқушылар А3 форматымен берілген «Балық қаңқасы» тапсырмаларын бірге орындайды, болған соң топтар бір-бірімен тапсырмаларын ауыстырып тақтадағы дұрыс жауабымен тексереді






Дескриптор:

Ондық бөлшектерді 10,100,1000 көбейтеді-1 балл;
Ондық бөлшектерді 10,100,1000 бөледі-1 балл;
Ондық бөлшектерді 0.1,0.01,0.001 көбейтеді-1 балл;
Ондық бөлшектерді 0.1,0.01,0.001 бөледі-1 балл;
Теңдеуді шешу алгоритмін біледі-1балл.


Слайд №7,8

Бағалау парақшасы

А3 форматы




















Қолдану:

Оқушылар топпен тапсырмаларды дәптерге орындайды, топ басшылары тақтадағы дұрыс жауабымен тексереді

Дескриптор:

Ондық бөлшектерді 10,100,1000 көбейтеді-1 балл;
бөлшектерді 0.1,0.01,0.001 көбейтеді-1 балл.

Слайд №9,10

Бағалау парақшасы

Дәптер






Сабақтың соңы.



Қорытынды:



Кері байланыс


Үйге тапсырма: №730, ережелерді жаттау




Топ басшылары бағалау парағы бойынша топ мүшелерінің аты-жөнін толық жазып, қорытынды балын есептеп, бағалау парағын мұғалімге өткізеді




Тақтаға топ басшылары шығып кері байланыс жас айды









Күнделікке үй тапсырмасын жазады

Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл



















Слайд №11

















Слайд №12












Слайд №13



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!