“Бекітемін”
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары: Нағашбекова
С.________
|
|
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: Ондық
бөлшектер
|
Мектеп: Қаламбаев атындағы
ж/о
мектеп
|
Күні: 25.01.18ж
Сынып:
5
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Ондық бөлшектерді
координаталық сәуледе кескіндеу және оларды
салыстыру
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
. 5.5.2.4 ондық бөлшектерді
координаталық сәуледе кескіндеу;
.5.1.2.26 ондық бөлшектерді
салыстыру;
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Жай бөлшектерді ондық
бөлшектер түрінде,ондық бөлшектерді жай бөлшек түрінде
жазуға,өрнектегі ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып, ондық
бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеп орындауға үйренеді және
салыстырады
|
Жетістік
критерийлері
|
Оқуға бағыт-бағдар
беру;
Топта жұмыс істеу арқылы
аталған тақырыпты меңгеріп шығу;
Тақырып бойынша білім негізін
қалау
Оқушылар натурал сандарға
арифметикалық амалдарды толық қолдана
алады..
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Болашаққа бағдар: Рухани
жаңғырудың 6 негізгі бағыты- бәсекеге қабілеттілік,
прагматизм,білімнің салтанат құруы, сананың ашықтығы, Туған жер
бағдарламасы, латын әліпбиіне көшу, ”Жүз жаңа оқулық” аясында
патриоттыққа тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Геометрия,
тарих.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Сурет, таныстырылым,фигуралар,
интернеттен алынған есептер.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Туған жер- Родная
земля.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
5
минут
|
Оқушылар ортаға шығып шеңбер
бойында тұрады. Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. а)Оқушылармен
амандасу, оларды түгендеу. Сандар арқылы 2 топқа бөлу.Сол сандардың
қандай мағына беретінін айту. 1 топ аты: 101 Алаш ордасына 101 жыл.
2 топ аты: 553 Қазақ хандығының құрылғанына: 553
жыл.
«Мен қандаймын?...»
психологиялық ойынын өткізу.
– Сіз лидерсіз. Әрқашан
белсендісіз.
– Сіз жұмыс істегенді, оқып
үйренгенді ұнатасыз.
– Үнемі көтеріңкі көңіл-күйде
жүресіз.
– Сіз өте мейірімді жансыз.
Жүрегіңіз жақсылық пен мейірімге толы.
Өткен сабақты қайталау
сұрақтары:
|
Шаттық
шебері
|
1.Ондық бөлшек дегеніміз
не?
|
2. Ондық бөлшек қалай
жазылады?
|
3. Ондық бөлшек қалай
оқылады?
|
4. Кез келген жай бөлшекті
ондық бөлшек түрінде жазуға бола ма?
|
5. Ондық бөлшекті жай бөлшекке
қалай айналдырамыз?
|
ә)Сабақтың тақырыбы,мақсатымен
таныстыру
Ой
қозғау: Ондық бөлшектерді дұрыс оқып
шығыңдар: 8,1; 0,15; 45,256; 11,0625,
3,5; 12,97; 0,571; 153,6501.
Бағалау
критерийі:
-
Білімділігі
-
Ойлау
жылдамдығы
-
Математикалық
тілі
-
Топпен жұмыс
жасауы
Топ
басшылары бағалау парағын толтырып
отырады.
|
Жаңа сабақты
бекіту
8
минут
Сабақтың
ортасы
|
2 топ жаңа тақырыпты бекіту
мақсатында постер қорғайды. Кітаппен жұмыс
жасайды.
Ондық бөлшекті координаталық
сәуледе қалай белгілейміз және қалай
салыстырамыз?
І топ А
деңгейі:
1) Координаталық сәуледе
белгілеңіз: 1,3; 2,5; 0,7; 1,8; 3,2.
2) Ондық бөлшек түрінде
жазыңдар: ; ; ; ; 75
3) Салыстырыңдар: 1,27 мен
0,23, 37,35 пен 38,35
ІІ
топ. А
деңгейі
1) Координаталық сәуледе
белгілеңіз: 1,5; 2,8; 0,5; 2,1.
2)Ондық бөлшек түрінде
жазыңда:; ;
3) Салыстырыңдар: 2,27 мен
0,23, 43,35 пен 38,35
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
Сергіту сәтінде оқушылар өз
есіміне сын есім айтады.
Мысалы:
Нұршат-Нұрлы.
|
Мен
қандаймын
|
Аяқталуы
18
минут
Қызықты
тапсырма
|
І топ В
деңгейі:
1) Жай бөлшектерді ондық
бөлшек түрінде өсу ретімен жазыңдар
2,5; 0,3; 0,7; 2,9; 1,2;
3,6.
2) Бірлік кесіндісі 5 см-ге
тең координаталық сәуле сызыңдар. А(0,2), В(1,5), С(1,9), М(2,3)
нүктелерін белгілеп., теңсіздіктер
құрастырыңдар.
І І топ В
деңгейі:
1) Жай бөлшектерді ондық
бөлшек түрінде кему ретімен жазыңдар
2,5; 5,6 0,7; 2,1; 1,2;
2,8.
2) Бірлік кесіндісі 5 см-ге
тең координаталық сәуле сызыңдар. К(0,4), Т(1,2), Ғ(1,8), М(2,2)
нүктелерін белгілеп., теңсіздіктер
құрастырыңдар.
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
|
Смайликтер арқылы
білдіру
|
Үйге
тапсырма
|
Есептер
№
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Оқушылар берілген сұрақтарға
өз ойларын, бүгінгі сабақта кім қаншалықты жаңа ұғыммен танысты,
кімге түініксіз болды..
|
Оқушылар өздері жасаған
бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,
көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Оқушылар осы сөздердің ішінен
өздерінің жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдап алу
қажет.
|