Бекітілді:
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді
жай бөлшекке айналдыру
Күні: 25.01.23
Мектеп: №208мектеп-гимназия
Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқан оқушы
Сынып: 5а
Қатыспаған оқушы саны:
саны:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
Утеуова К А
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне
ауыстыру;
•
Сабақтың
мақсаты
Бағалау
критерийлері
Құндылықтарды
дамыту
Пәнаралық
байланыс
Бастапқы білім
Сабақтың
кезеңдері
Басы
10 минут
Кейбір оқушылар:
- күрделі есептерді шеше алады және талдау жұмысын
жасай алады;
• Барлық оқушы:
- Ондық бөлшектерді жай бөлшекке және керісінше
айналдыру ережелерін біледі, қолдана алады.
• Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни
теориялық алған білімін практикада қолдана алады.
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану,
анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
Болашаққа бағдар: Рухани жаңғырудың 6 негізгі бағыты бәсекеге қабілеттілік, прагматизм, білімнің салтанат құруы, сананың
ашықтығы, Туған жер бағдарламасы, латын әліпбиіне көшу, «100 жаңа
оқулық» аясында патриоттыққа тәрбиелеу
Геометрия, тұрмыста қолдана алу
5-6-сынып математика
Сабақ барысы
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру сәті
Үй жұмысын тексеру
«Таза тақта» әдісі
Топқа бөлу «Flippity»әдісі
Оқушыларға « Ондық күн» атты
бейнебаян арқылы сабаққа
кіріспе жасау
Оқыту
Бағалау ресурст
ары
Ауызша
ht
кері
tps://bili
байланы mland.kz
с беру
/kk/conte
Алдыңғы nt/structu
тақырып re/851та
math#les
өтілген
son=105
теориялы 89
қ
в
материал идеомат
дарды
ериал
меңгеруі
Топ
тық
жұмыс
15
минут
«Та
рсия»
ойыны
н және
үй
жұмысы
н
орындау
деңгейін
бағалау
Оқушыларға таратпа
материалдар
Пазл құрастыру .
Әр топқа
Таратпа
қағаздар
Таймер.
Кері байланыс: Тыңдап отырған үштік әдісі
Қалыптастырушы бағалау:
Дифференцицация: Блум таксономиясы бойынша А-білу, түсіну, В- қолдану, С- талдау,
бағалау ойлау деңгейлеріне байланысты тапсырмалар ұсынылады.
Жұптық
жұмыс
15 минут
Слайд
«Достармен кездесу уақыты»
№
Тапсы
рма
дескриптор
ы
1
Ондық
бөлшектерді
жай
бөлшекке
айналдыра
алады
2
Жай
бөлшекті
ондық
бөлшекке
айналдыра
алады
Жалпы балл
«12:00 есебі»
балл
1
1
2
Оқушыларға
осындай карточка беріп,
сыныпты аралай жүріп,
өздеріне ұқсас бір жанды
тауып әр сағаттың тұсына
атын жазу ұсынылады.
Мысалы,
сенің көзіңнің түсі
маған ұқсайды екен. Сені
сағат
12-ге
кездесуге
жазып қойсам деп едім.
Осылайша
4 сағаттың
тұсына аттарын жазып
болған соң, сәйкес келген
оқушылар
бір
топқа
бірігіп
жұмыс
жасау
тапсырылады.
Қалыптастырушы
бағалау: Бағалау
журналы арқылы бағалау
әдісі
Саралау: А-В
деңгейлі тапсырамлар
жиынтығы
Жауабы:
«03:00 есебі»
Жауабы:
«06:00 есебі»
Жауабы:
«09:00 есебі»
Жауабы:
Кері байланыс:
Қалыптастырушы бағалау:
Дифференцицация: Блум таксономиясы бойынша А-білу, түсіну, В- қолдану, С- талдау,
бағалау ойлау деңгейлеріне байланысты тапсырмалар ұсынылады.
Соңы
5 минут
Сабақты бекіту
Рефлексия
Мұғалім сабақты
қорытындылау
мақсатында
оқушылардың сабаққа
деген көзқарасын,
рефлексиясын
тыңдайды.
Мақсаты:
Оқушы алған білімін
саралай білуге
дағдыланады.
Тиімділігі:
Тақырып бойынша
оқушылардың пікірін
анықтайды.
Жинақталған
деректердің құнды
болуын қадағалайды.
Саралау: Бұл
кезеңде саралаудың
«Қорытынды» тәсілі
көрінеді.
Үйге тапсырма:
№737,№743
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау –
оқушылардың
материалды
меңгеру деңгейін
қалай тексеруді
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
жоспарлайсыз?
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ
туралы өз пікіріңізді
білдіру үшін
пайдаланыңыз. Өз
сабағыңыз туралы сол
жақ бағанда берілген
сұрақтарға жауап
беріңіз.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?