Каучинг сабағының
жоспары сессия №4
Оңтайлы, жоғары деңгейлі сұрақ оқушыны
ілгерілетудің басты жолы
Мақсаты: Мұғалімдерге оңтайлы жоғары сұрақтар бере
отырып, жетек сұрақ және негізгі сұрақтарды қалай қою керектігін
үйрету.
Оқу нәтижесі
: Сессия барысында сұрақ түрлері
арқылы мұғалімдердің таным қабілетін дамыту жолдарын
меңгереді.
Оқыту әдістері:
Диалогтік оқыту, Ақылдық алты қалпағы.
Топтастыру
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс әрекеті
|
Коучерлердің іс әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау
|
Қажетті ресурстар,қолданылатын
құралдар
|
|
Кіріспе
|
Коуч
тақырыпты және оның мақсатын хабарлайды.
Мұғалімдердің жағдайын сұрау. Ынтымақтастық
атмосферасын құру
|
Жылдам нұсқауды
орындайды.
|
|
|
|
Топқа бөлу
|
Мұғалімдерге түрлі
пішіндер тарату. Сол пішінлер арқылы топқа
бөлінеді.
-
«Топқа
бөлу» әдісі.
|
Жылдам нұсқауды орындайды
|
|
|
|
Топ ережесін құру
|
Жоғарыдағы әдіс
арқылы мұғалімдер бірлескен жұмыс арқылы топқа бөлінеді. Және
ынтымақтастық атмосфера құрылады.
«Топқ Уақыттан ұтымды
пайдалану
Топты тыңдау
Белсенді қатысу
Топ ережесін
құруды суреттеу а бөлу» әдісі
|
Жылдам нұсқауды орындайды
|
|
|
|
Топтық жұмыс
|
Үш
топқа үш кітап тарату. Үш түрлі кітапты топ мүшелері зерттеуге
уақыт береді.
|
Тапсырма орындау
|
Өзінбағалау
|
|
|
Видеоролик
Сұрақ
|
«Бір күндік
бақыт»
Мұғалімдер бейнероликтен көрген өздерінің ой
түйіндерін топта талқылау
Бұл
таспаны сіздерге неліктен көрсетті деп ойлайсыз?
Осындай бейнелерді оқушыларға көрсеткенде олардв
сөйлету үшін қандай сұрақтар қояр едіңіздер?
Бірінші сұрақтар қалай аталады?
|
Постер қорғау
|
|
|
|
Видеоролик
|
«Әлем өзгереді, біз де
өзгереді»
|
Ой түйінін айту
|
Өзара бағалау
|
|
|
Сұрақ
|
Видео сізде не ой
тудырды?
Сол туралы қандай
сұрақ туындайды деп
ойлайсыңдар?
|
Сұраққа жауап беру
|
|
|
|
Сергіту сәті
|
«Картоп ойыны»
|
Тапсырманы орындау
|
|
|
|
Ақылдың алты қалпағы
|
Акт ны пайдалану сабақта қаншалықты тиімді?
Деген сұрақты талқылау.
|
|
|
|
|
Рефлексия
|
Атқарылған жұмыстардың нәтижесінде балада
айтарлықтай нәтиже пайда болады деген пікірге не дейсіздер
?
«Бәріміз бір жұлдыз» әдісі
арқылы әр топ өз ұсыныстарын.
Пікірлерін параққа түсіріп жапсырады,
Белсенділік көрсеткен
мұғалімдерге смайлктер
беру.
|
Жылдам нұсқауды орындайды
|
|
|