АҚТӨБЕ ГУМАНИТАРЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ
«ОҚЫТУДЫҢ ИНТЕРАКТИВТІ ӘДІСТЕРІ»
коучинг
«ОҚУ МЕН ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢАШЫЛДЫҚ – ЖЕТІСТІК КӨЗІ»
АТТЫ МАМАНДЫҚ ОНКҮНДІГІ
Өткізген:
Ниетбаева Кабира Туремуратовна
Ақтөбе қаласы
|
Оқу орны: Ақтөбе гуманитарлық колледжі Топ: МК-405, МК-415, БК-405 Күні: Тақырыбы: Оқытудың интерактивті әдістері |
|||
|
Мақсаты: |
Бітіруші студенттер оқытудың интерактивті әдістерін қолдану бойынша тәжірибе жинақтайды, бөліседі және оны сабақта қолданудың қажеттігін түсінеді. |
||
|
Жетістік критерийі |
|
||
|
Оқыту нәтижесі |
Оқытудың интерактивті әдістерін қолдану бойынша тәжірибе жинақтау, бөлісу. Оқытудың интерактивті әдістерін сабақта қолданудың қажеттігін түсіну. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзара бірлескен әрекет, ынтымақтастық қарым-қатынас |
||
|
Денсаулық және техника қауіпсізді гінің сақталуы |
Ширату жаттығулары, оқыту үрдісіндегі қозғалыс. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жеке пәндер әдістемелері |
||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Компьютер, топтар үшін ватман, маркерлер, стикерлер, тапсырмалар жазылған парақшалар, коучинг презентациясы |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы |
1. Коучингке қатысушылардың әрекеті: - «Тұсбағдар» ширату ойыны; - Тұсбағдардың түсі бойынша топқа бөлініп отыру |
Тұсбағдар суреті (4 түрлі түс) |
|
|
Сабақтың ортасы |
1. «Алдын-ала берілген атаулар» әдісі Тақырып бойынша тақтаға бірнеше атау (терминдер) жазылады, студенттерден олардың мағынасы, мазмұны және өзара қатынасы мен байланысы туралы ойлануы сұралады. Олар: «интерактивті әдістер», «әрекет», «орта қалыптастыру», «дербестік», «өмірмен байланыстыру», «парта». Бұл жұмысты студенттер шағын топ ішінде жазбаша орындайды. Әр топтан бірнеше студенттің ойы мен пікірі тыңдалады. 2. Студенттер ойы мен пікірі слайдтағы кесте арқылы бекітіледі. 3. «Ротация» әдісі. Әр шағын топқа тапсырма беріледі. Тапсырмалар:
(10 минут, 5 минут, 3 минут) 4. Топтық жұмыс презентациясы 5. Студенттер жауабын слайдтағы ақпаратпен толықтыру 6. «Жарнама» әдісі Сиқырлы қобдиша ішінен интерактивті әдістер және оның қысқаша сипаттамасы жазылған тапсырма алады және жарнамалайды. 1) «Бір қадам алға...» Мұғалім есіктен кіргеннен өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім столына жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады. 2) «Екі жұлдыз, бір тілек» Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе. 3) «Ән шырқау» Оқушы топтарына ел арасында көп тараған, кеңінен таныс әндердің бір шумағы мен қайырмасы жазылған карточкалар таратылып беріледі. Оқушылардың әр тобы тез арада дайындалып, кезекпен карточкаларда келтірілген әндерді бірлесе орындауы керек. Оқушыларға Шәмші Қалдаяқов, Әсет Бейсеуов, Ескендір Хасанғалиев, Нұрғиса Тілендиев секілді танымал композиторладың әндерін ұсынған орынды (« Арыс жағасында», «Ақ бантик», «Армандастар», «Атамекен», «Өз елім» т.б.). |
Слайд Слайд-кесте Құм сағат Маркер, флипчарт, үлестірмелі материалдар Слайд Қорапша, тапсырмалар |
|
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
1. «Бөлмедегі заттар» әдісі. Сабаққа рефлексия жасау үшін әр студент қағазға бөлмедегі бір жансыз заттың атын жазады. Қағаздар жиналып, әр студент бір қағаздан суырып алады да, сол заттың атынан бүгінгі сабақ, өзінің оған қатысы туралы сөйлейді. 2. «Аралдар» әдісі. Интерактивті тақтада «Аралдар картасы» бейнеленген. Студенттер өз жұлдызшасын қалауы бойынша аралдарға жапсырады. Олар: «Қуаныш аралы», «Көңілсіз арал», «Түсініксіз арал», «Жетістік аралы», «Аялдау аралы», «Сергектік аралы». |
Қағаз қиындылары Интерактивті тақта, жұлдызшалар |
|
|
|
Мұғалім сыйы |
|
|
1) «Бір қадам алға...»
Мұғалім есіктен кіргеннен өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім столына жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады.
2) «Екі жұлдыз, бір тілек»
Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат
Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе.
3) «Ән шырқау»
Оқушы топтарына ел арасында көп тараған, кеңінен таныс әндердің бір шумағы мен қайырмасы жазылған карточкалар таратылып беріледі. Оқушылардың әр тобы тез арада дайындалып, кезекпен карточкаларда келтірілген әндерді бірлесе орындауы керек. Оқушыларға Шәмші Қалдаяқов, Әсет Бейсеуов, Ескендір Хасанғалиев, Нұрғиса Тілендиев секілді танымал композиторладың әндерін ұсынған орынды (« Арыс жағасында», «Ақ бантик», «Армандастар», «Атамекен», «Өз елім» т.б.).
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«ОҚЫТУДЫҢ ИНТЕРАКТИВТІ ӘДІСТЕРІ» коучинг
«ОҚЫТУДЫҢ ИНТЕРАКТИВТІ ӘДІСТЕРІ» коучинг
АҚТӨБЕ ГУМАНИТАРЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ
«ОҚЫТУДЫҢ ИНТЕРАКТИВТІ ӘДІСТЕРІ»
коучинг
«ОҚУ МЕН ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢАШЫЛДЫҚ – ЖЕТІСТІК КӨЗІ»
АТТЫ МАМАНДЫҚ ОНКҮНДІГІ
Өткізген:
Ниетбаева Кабира Туремуратовна
Ақтөбе қаласы
|
Оқу орны: Ақтөбе гуманитарлық колледжі Топ: МК-405, МК-415, БК-405 Күні: Тақырыбы: Оқытудың интерактивті әдістері |
|||
|
Мақсаты: |
Бітіруші студенттер оқытудың интерактивті әдістерін қолдану бойынша тәжірибе жинақтайды, бөліседі және оны сабақта қолданудың қажеттігін түсінеді. |
||
|
Жетістік критерийі |
|
||
|
Оқыту нәтижесі |
Оқытудың интерактивті әдістерін қолдану бойынша тәжірибе жинақтау, бөлісу. Оқытудың интерактивті әдістерін сабақта қолданудың қажеттігін түсіну. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзара бірлескен әрекет, ынтымақтастық қарым-қатынас |
||
|
Денсаулық және техника қауіпсізді гінің сақталуы |
Ширату жаттығулары, оқыту үрдісіндегі қозғалыс. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жеке пәндер әдістемелері |
||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Компьютер, топтар үшін ватман, маркерлер, стикерлер, тапсырмалар жазылған парақшалар, коучинг презентациясы |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы |
1. Коучингке қатысушылардың әрекеті: - «Тұсбағдар» ширату ойыны; - Тұсбағдардың түсі бойынша топқа бөлініп отыру |
Тұсбағдар суреті (4 түрлі түс) |
|
|
Сабақтың ортасы |
1. «Алдын-ала берілген атаулар» әдісі Тақырып бойынша тақтаға бірнеше атау (терминдер) жазылады, студенттерден олардың мағынасы, мазмұны және өзара қатынасы мен байланысы туралы ойлануы сұралады. Олар: «интерактивті әдістер», «әрекет», «орта қалыптастыру», «дербестік», «өмірмен байланыстыру», «парта». Бұл жұмысты студенттер шағын топ ішінде жазбаша орындайды. Әр топтан бірнеше студенттің ойы мен пікірі тыңдалады. 2. Студенттер ойы мен пікірі слайдтағы кесте арқылы бекітіледі. 3. «Ротация» әдісі. Әр шағын топқа тапсырма беріледі. Тапсырмалар:
(10 минут, 5 минут, 3 минут) 4. Топтық жұмыс презентациясы 5. Студенттер жауабын слайдтағы ақпаратпен толықтыру 6. «Жарнама» әдісі Сиқырлы қобдиша ішінен интерактивті әдістер және оның қысқаша сипаттамасы жазылған тапсырма алады және жарнамалайды. 1) «Бір қадам алға...» Мұғалім есіктен кіргеннен өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім столына жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады. 2) «Екі жұлдыз, бір тілек» Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе. 3) «Ән шырқау» Оқушы топтарына ел арасында көп тараған, кеңінен таныс әндердің бір шумағы мен қайырмасы жазылған карточкалар таратылып беріледі. Оқушылардың әр тобы тез арада дайындалып, кезекпен карточкаларда келтірілген әндерді бірлесе орындауы керек. Оқушыларға Шәмші Қалдаяқов, Әсет Бейсеуов, Ескендір Хасанғалиев, Нұрғиса Тілендиев секілді танымал композиторладың әндерін ұсынған орынды (« Арыс жағасында», «Ақ бантик», «Армандастар», «Атамекен», «Өз елім» т.б.). |
Слайд Слайд-кесте Құм сағат Маркер, флипчарт, үлестірмелі материалдар Слайд Қорапша, тапсырмалар |
|
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
1. «Бөлмедегі заттар» әдісі. Сабаққа рефлексия жасау үшін әр студент қағазға бөлмедегі бір жансыз заттың атын жазады. Қағаздар жиналып, әр студент бір қағаздан суырып алады да, сол заттың атынан бүгінгі сабақ, өзінің оған қатысы туралы сөйлейді. 2. «Аралдар» әдісі. Интерактивті тақтада «Аралдар картасы» бейнеленген. Студенттер өз жұлдызшасын қалауы бойынша аралдарға жапсырады. Олар: «Қуаныш аралы», «Көңілсіз арал», «Түсініксіз арал», «Жетістік аралы», «Аялдау аралы», «Сергектік аралы». |
Қағаз қиындылары Интерактивті тақта, жұлдызшалар |
|
|
|
Мұғалім сыйы |
|
|
1) «Бір қадам алға...»
Мұғалім есіктен кіргеннен өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім столына жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады.
2) «Екі жұлдыз, бір тілек»
Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат
Бір тілек = бұл жақсартуға болатын нәрсе.
3) «Ән шырқау»
Оқушы топтарына ел арасында көп тараған, кеңінен таныс әндердің бір шумағы мен қайырмасы жазылған карточкалар таратылып беріледі. Оқушылардың әр тобы тез арада дайындалып, кезекпен карточкаларда келтірілген әндерді бірлесе орындауы керек. Оқушыларға Шәмші Қалдаяқов, Әсет Бейсеуов, Ескендір Хасанғалиев, Нұрғиса Тілендиев секілді танымал композиторладың әндерін ұсынған орынды (« Арыс жағасында», «Ақ бантик», «Армандастар», «Атамекен», «Өз елім» т.б.).
шағым қалдыра аласыз













