Материалдар / "Өрнектерді тепе-тең түрлендіру" 7 класс. "Графикалық режімге есептер шығару" 9 класс

"Өрнектерді тепе-тең түрлендіру" 7 класс. "Графикалық режімге есептер шығару" 9 класс

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға көмек ретінде пайдалануға болады. Сабақтарда әртүрлі тәсәлдер қолданылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
440
0 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Aқтөбe қaлacы. №40 оpтa мeктeбiнiң мaтeмaтикa-инфоpмaтикa пән мұғaлiмi Бeкмyхaмбeтовa Нypгyл Paхымовнa
Класс: 7 «А» Пәні: Алгебра
ТақырыбыӨрнектерді тепе-тең түрлендіру тақырыбын пысықтау.
Мақсаты Оқушылардың өткен тақырыптар бойынша алған білімдерін жүйелеп, қысқаша көбейту формулаларын пайдаланып, өрнектерді тепе-тең түрлендіре білуге үйрету. Өз ойларын жинақтай білуге, шығармашылық тапсырмаларды ойланып, мұқият орындай алып, оқушылардың жылдам есептеу, есте сақтау қабілеттерін дамыту.


Күтілетін нәтиже
  • Оқушылар қысқаша көбейту формулаларын еркін қолдана алады.
  • Оқушылар ұқыпты, тиянақты бола алады.
  • Рефлексия жасай алады.
  • Жеке жұмыс істеуге дағдыланады.
  • Сабақтың кезеңі

    Уақыты
    Мұғалім әрекеті

    Оқушы әрекеті


    Бағалау


    Ресурстар

    Кіріспе



    3 мин









































    5 мин



































    Сыныпты ұйымдастыру (оқушыларды тексеру, аудиторияны қалыпқа келтіру)Оқушылар шаттық шеңберін құрып бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.Сабақтың ұстанымыӘрбір адам – туысым, досым, жұрағат,Әрбір сабақ – үйрену, ұғу, ұлағат.Әрбір ісім – тірлік, тірек, адалдық,Әрбір сөзім – шындық, бірлік, адалдық.-деп  оқушылар сабаққа кіріседі.Топтастыру: түрлі түсті қағаздарды таңдау арқылы топқа бөлінеді. Әр топ өз қызметтерін өздерінің қалауынша таңдап алады.
  • Бүгінгі сабағымызда салауатты өмір салтын қалыптастыру үшін, қыс мезгілінді ойнайтын ойын түрлерін сабағымызда қолданылатын боламыз. Қандай ойын түрлерін білесіздер?
  • Білу. Қайталау сұрақтары.І. Мәнерлеп сырғанау.Кластер әдісі.Топпен жұмыс жасайды.І топ: а-3

    ІІ топ: с+2

    ІІІ топ: 1-х

    ІV топ: 4+у
    Бір -біріне жақсы көңіл-күй сыйлап, ынтымақтастық орта орнатады.



    Өздеріне сабаққа жақсы көңіл-күй қалыптастыруды ұйымдастырады.

    Түрлі -түсті қағазда ребус жазылған, таңдау арқылы топтасады.



    Топпен бірігіп, берілген тапсырманы орындайды. Берілген екі өрнек туралы не біледі, соны тізбектей жазады,












































    топтар өздеріне қарсы топқа кластерлерін беред, тексереді.



    Үш шапалақ қолпаштау














    Кеспе қағаздар











    Маркер, плакат

    Жаңа материалдың таныстырылым



































    5 мин
  • Жарайсыздар! Балалар, сендер топқа бөлінгенде түрлі-түсті қағаздарда ребустар жазылған , соның шешімін тауып көрейік. Енді, кластер әдісінде жұмыстанған тапсырмаларын мен ребус шешімдерін біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбына байланысты. Олай болса бүгін сабағымызда не үйренеміз, сабағымыздың тақырыбы қандай?
  • Оқушылар бүгінгі сабағымыздың мақсатын айтып көрейік.

    Түсіну Мағынаны тануФутбол ойыны. (9k-4n)(9k+4n)=81k2-16n2144a2-25d4=(12a-1,6d2)(12a+1,6d) 8a3-27b3=(2a-3b)(4a2+6ab+9b2)(4a+5b)(16a2 -20ab+25b2)=64a3+125b3                         

    Әр оқушы өз ойларын айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен мақсатын өз ойларынша тұжырымдайды.





    Жұппен орындайды.















    Жеке жұмыс
















    Өзара қолдау















    Белсенді тақта





















    Белсенді тақта











    15 мин



























    15 мин























    1 мин
    «Қолдану» Шаңғы тебуСематикалық карта.(Сәйкес жауабын тап )І топ: ІІ топ:



    ІІІ топ: ІV топ: Білім негізі- кітапта, ұстаз-соның қаламы, әр оқушының санасына жазылады.«Жинақтау» Шана тебу. Activote пульті арқылы
  • Дұрыс теңдікті табыңдар.
  • А) 25-81в2=`~
    Оқушылар топтарындағы оқушылармен бірігіп, өзара жұптасып тапсырмаларын орындайды. Бір-бірінен көмек сұрап, ойларымен бөлісіп отырады.













    Өз беттерінше жеке орындайды.



























    Өзара қолдау Үш шапалақ арқылы қолдау көрсетеді.

    Топ басшылары бағалайды.









    Жұптарымен алмастырып шығарады




    Алгебра-7 оқулық, флипчарт, оқулық, үлестірмелі АКТ















    Белсенді тақта, таратпа қағаз
    Қорытынды











    1 мин







    Қорытынды. Хоккей ойыны.Планшетпен жұмыс. (z-3b)2 , a2-b2, (x+y)2, 27-8a3m2-n2, 125x3+27y3, (2a+3b)3, (a-2)2 (3-b)3 ; (5m+4n)3, 1-64y3 1-8b3, (3a+2b)2, (7x-y)2

    Үйге тапсырма: шығармағандарын шығару.Кері байланыс: Бүгінгі сабақтағы көңіл күйін қандай болды.:Не сәттіНе сәтсіз болды?















    Стикерге өз ойларын жазу










    Тақтаға ілу










    Стикерлер
    Сабақты қорытындылау: Не сәтті өтті?

    Не сәтсіз өтті?

    Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді?



































    Материал жариялап тегін
    сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!