Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы,
«№19 жалпы орта білім беретін мектеп»КММ,
математика пәні мұғалімі Утегенова Маулиза Кабировна
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім. 3.2 Бірмүше мен көпмүшенің көбейтіндісі |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Утегенова М.К. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктеу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктейді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
1. Тақырып
бойынша алған білімдерін жүйелеу, жіктеудің тәсілдеріне тоқтап, сол
тәсілдерді пайдалану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерилері |
көпмүшенің ортақ көбейткіштері бар мүшелерін топтайды; әрбір топтағы ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; әр топтағы жақша ішіндегі көпмүшелер бірдей және ортақ көбейткіш болатынын байқайды; осы көпмүшені ортақ көбейткіш ретінде жақша сыртына шығарады; |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды |
Математикалық тілде сөйлеу мәдениетін қалыптастыру |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық |
Қазақстан тарихы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану |
Интерактивті тақта |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Бірмүше. Ұқсас мүшелер. Көпмүше. Көпмүшені біріктіру. Көпмүшені бірмүшеге көбейту. Көпмүшені көпмүшеге көбейту. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
а)1.Мақсаты:Ұйымдастыру сәтін өткізу. б) 1.Мақсаты: алдыңғы өтілген тақырып бойынша үй тапсырмасын қаншалықты орындап келгендігін тексеру. 2. Мазмұны: өтілген тақырып бойынша тапсырманы оқулықтан қара 3. Әдісі: оқушылар өзара талдайды 4. Формасы: жұптық жұмыс 5. Құралы: жұмыс дәптері 6. Оқушының іс-әрекеті: дұрыс орындалған тапсырмаға + таңбасын қояды 7. Мұғалімнің іс-әрекеті: нәтижені кестеге жазады, (оқушылардың тапсырманы орындау деңгейі көрінеді) 8. Нәтижені бағалау: қабілеті мен еңбегіне сәйкес бағаланады
в) 1. Мақсаты: өтілген материалдардан қайталау сұрақтары арқылы қаншалықты ауызша білетіндігін және түсіндіріп бере алатындығын тексеру 2. Мазмұны: презентацияда тақтада көрсетіледі 3. Әдісі: сұрақ-жауап 4. Ұйымдастыру формасы: ауызша жауап беру 5. Оқушы: сұрақтарға жауап береді 6. Мұғалім: тапсырмалардың жауаптарын сұрайды 7. Нәтижені бағалау: тек ауызша марапатталады, не ескерту беріледі
9. Көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу үшін: 1. көпмүшенің ортақ көбейткіштері бар мүшелерін топтау керек;
Көпмүше екі көпмүшенің көбейтіндісіне келеді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
а) 1.Мақсаты: меңгерген теориялық білімдерін деңгейлік есептер шығару арқылы көрсету 2. Мазмұны: карточкада оқулықтағы №259, 266, 267, 278 3. Әдісі: тақтада есеп шығару 4. Формасы: топтық 5. Құралы: жұмыс дәптері 6. Оқушы: барлық оқушы қатысады, қабілетіне қарай әрқайсысы топ жұмысына үлес қосады. Ортақ жақшаның сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктейді. 7. Мұғалім: қосымша сұрақтар беру арқылы оқушыға бағыт береді, тапсырманы тексереді. Оқушының есеп шығару деңгейін байқайды. 8. Нәтиже: Топбасшысы бағалау парағына дұрыс жауапқа + белгілеп отырады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Сабақтағы өз жұмысыңды бағалау Сұрақтарға жауап бер: 1. Бүгінгі сабақ сіздерге несімен ұнады? 2. бүгінгі сабақта білгенім, үйренгенім 3. мен үшін жаңалық болды 4. мен үшін түсініксіз болды Бағалау парағы
Қорытынды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктеу
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктеу
Шығыс Қазақстан облысы, Семей қаласы,
«№19 жалпы орта білім беретін мектеп»КММ,
математика пәні мұғалімі Утегенова Маулиза Кабировна
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім. 3.2 Бірмүше мен көпмүшенің көбейтіндісі |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Утегенова М.К. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктеу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктейді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
1. Тақырып
бойынша алған білімдерін жүйелеу, жіктеудің тәсілдеріне тоқтап, сол
тәсілдерді пайдалану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерилері |
көпмүшенің ортақ көбейткіштері бар мүшелерін топтайды; әрбір топтағы ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарады; әр топтағы жақша ішіндегі көпмүшелер бірдей және ортақ көбейткіш болатынын байқайды; осы көпмүшені ортақ көбейткіш ретінде жақша сыртына шығарады; |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды |
Математикалық тілде сөйлеу мәдениетін қалыптастыру |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық |
Қазақстан тарихы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану |
Интерактивті тақта |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Бірмүше. Ұқсас мүшелер. Көпмүше. Көпмүшені біріктіру. Көпмүшені бірмүшеге көбейту. Көпмүшені көпмүшеге көбейту. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
а)1.Мақсаты:Ұйымдастыру сәтін өткізу. б) 1.Мақсаты: алдыңғы өтілген тақырып бойынша үй тапсырмасын қаншалықты орындап келгендігін тексеру. 2. Мазмұны: өтілген тақырып бойынша тапсырманы оқулықтан қара 3. Әдісі: оқушылар өзара талдайды 4. Формасы: жұптық жұмыс 5. Құралы: жұмыс дәптері 6. Оқушының іс-әрекеті: дұрыс орындалған тапсырмаға + таңбасын қояды 7. Мұғалімнің іс-әрекеті: нәтижені кестеге жазады, (оқушылардың тапсырманы орындау деңгейі көрінеді) 8. Нәтижені бағалау: қабілеті мен еңбегіне сәйкес бағаланады
в) 1. Мақсаты: өтілген материалдардан қайталау сұрақтары арқылы қаншалықты ауызша білетіндігін және түсіндіріп бере алатындығын тексеру 2. Мазмұны: презентацияда тақтада көрсетіледі 3. Әдісі: сұрақ-жауап 4. Ұйымдастыру формасы: ауызша жауап беру 5. Оқушы: сұрақтарға жауап береді 6. Мұғалім: тапсырмалардың жауаптарын сұрайды 7. Нәтижені бағалау: тек ауызша марапатталады, не ескерту беріледі
9. Көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу үшін: 1. көпмүшенің ортақ көбейткіштері бар мүшелерін топтау керек;
Көпмүше екі көпмүшенің көбейтіндісіне келеді. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
а) 1.Мақсаты: меңгерген теориялық білімдерін деңгейлік есептер шығару арқылы көрсету 2. Мазмұны: карточкада оқулықтағы №259, 266, 267, 278 3. Әдісі: тақтада есеп шығару 4. Формасы: топтық 5. Құралы: жұмыс дәптері 6. Оқушы: барлық оқушы қатысады, қабілетіне қарай әрқайсысы топ жұмысына үлес қосады. Ортақ жақшаның сыртына шығару арқылы көпмүшелерді жіктейді. 7. Мұғалім: қосымша сұрақтар беру арқылы оқушыға бағыт береді, тапсырманы тексереді. Оқушының есеп шығару деңгейін байқайды. 8. Нәтиже: Топбасшысы бағалау парағына дұрыс жауапқа + белгілеп отырады.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Сабақтағы өз жұмысыңды бағалау Сұрақтарға жауап бер: 1. Бүгінгі сабақ сіздерге несімен ұнады? 2. бүгінгі сабақта білгенім, үйренгенім 3. мен үшін жаңалық болды 4. мен үшін түсініксіз болды Бағалау парағы
Қорытынды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













